חיפוש

הפלה פרטית- מהם היתרונות וכיצד מתחילים בהליך?

לא קל לגלות על הריון שאינך רוצה בו, והדבר מזמן התמודדויות חדשות עבורך. במקרה שבו החלטת לבצע הפלה, תצטרכי גם להחליט היכן וכיצד לבצע אותה: בבית חולים פרטי או ציבורי? בכדורים או גרידה? ובכלל- איך מתחילים את ההליך? יש כל כך הרבה שאלות, וממש כאן תוכלי למצוא את התשובות להן

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

לא חסרים גורמים לכניסה לא מכוונת להריון, אולם עם העובדות כנראה שאי אפשר להתווכח: ראית את שני הפסים על המקלון, ואפילו ביצעת את הבדיקה פעמיים, רק כדי לוודא. אז כן, ההריון הזה ממש כאן, ועם כל יום שעובר הוא הולך ומתפתח. אם אינך רוצה בהמשך ההריון, מכל סיבה שהיא, רצוי להתחיל לפעול בעניין כמה שיותר מהר. את יכולה להחליט עד שבוע 12 (רצוי הרבה לפני) אם ברצונך לבצע הפלה במוסד פרטי או ציבורי. לאחר שבוע 12, תצטרכי לבצע את ההליך בבתי חולים ציבוריים. 

 

אז איך בכלל מתחילים לגשת לדבר הזה שנקרא הפלה? איך מחליטים איפה כדאי לבצע אותה? ובכן, הדבר החשוב ביותר כדי להתחיל הוא מה שאת עושה עכשיו: מתחילה ללמוד על האפשרויות העומדות בפנייך, ואחת מהן היא הפלה פרטית. 

 

מהי הפלה פרטית? 

הפלה פרטית היא ביצוע הפסקת הריון באופן יזום, בכל מוסד רפואי בארץ שקיבל אישור מלא ממשרד הבריאות לכך. זאת אומרת, שאינך חייבת לבצע את ההפלה בבית חולים ציבורי, וקיימות מוסדות רפואיים פרטיים שבהם ניתן לבצע את ההליך בצורה מסודרת וחוקית, ובנוסף גם מהירה יותר, אישית ודיסקרטית. 

 

איך מתחילים את התהליך מול בית חולים פרטי? 

הפסקת הריון הוא הליך רגיש, שמצריך מקצועיות רבה לצד רגישות גבוהה, לכן רצוי לבצע את ההליך אצל רופא מומחה למיילדות וגינקולוגיה, ובעל שם טוב בתחום. 
תחילה יהיה עלייך להתקשר למזכירות המוסד הנבחר, וכבר בשיחה זו תוכלי לקבל הכוונה והתרשמות ראשונית לגבי המשך ההליך. בנוסף, תוכלי בשיחה זו לקבוע תור למפגש ראשוני עם רופא הנשים, שבו הרופא ישאל אותך על מצבך הרפואי, ויבצע בדיקת אולטרסאונד לבדיקת מצב ההריון. לאחר שתתגבש תמונת מצב, תוכלו לשוחח ולהחליט על אופן ביצוע ההפלה, בהתאם לשבועות ההריון והמלצת הרופא, יחד עם העדפתך האישית. 

 

לאחר מפגש זה, יהיה עלייך לשוחח עם מזכירות המרפאה שוב, על מנת לקבוע מועד לביצוע ההפלה, יחד עם ועדה להפסקת הריון. בשיחה זו, ידריכו אותך אילו מסמכים עלייך להביא לוועדה, וכיצד היא מתנהלת. במוסדות פרטיים, הוועדה לרוב תתבצע בסמיכות למועד ההפלה, ולעיתים כבר באותו יום.    
הפלה פרטית לא פוטרת אותי מהצורך לקבל אישור ועדה להפסקת הריון? 

 

ממש לא. על פי החוק בישראל, קבלת אישור הועדה להפסקת הריון, הוא תנאי הכרחי וראשוני ליכולת לבצע את ההפלה, לא משנה אם בבית חולים פרטי או ציבורי. ובכלל, כל החוקים החלים על תהליך הפסקת הריון בבתי-חולים ציבוריים, חלים גם על ביצוע ההליך באופן פרטי, כולל (כפי שאמרנו) קבלת אישור מהוועדה להפסקת הריון, וכן התאמת סוג ההפלה לשבוע שבו את נמצאת.

 

האם אישור הוועדה הפרטית תקף לבית חולים ציבורי? 

אם קיבלת אישור מהוועדה להפסקת הריון במוסד רפואי פרטי, היא תקפה רק לאותו מוסד, ואם את מחליטה לבסוף שלא לבצע את ההפלה במוסד פרטי, יהיה עלייך לעבור שוב ועדה בבית חולים ציבורי. לעומת זאת, אם עברת ועדה ציבורית ואת מחליטה לעשות לבסוף הפלה בבית חולים פרטי, הדבר בהחלט אפשרי.  

 

אלו סוגי הפלות ניתן לבצע באופן פרטי, ומה ההבדלים ביניהם? 

בבתי חולים פרטים בעלי אישור ממשרד הבריאות לביצוע הפלות, לרוב ניתן יהיה לבצע הפלות עד שבוע 12, שזה אומר 2 סוגים של הפלות:  הפלה תרופתית אותה ניתן לבצע עד שבוע 9 בלבד, באמצעות נטילת כדורי ציטוטק ומפיג'ין. ההפלה מתבצעת על- פני שתי פגישות וכן פגישת ביקורת בסיום, והפלה באמצעות גרידה אותה ניתן לבצע באופן פרטי עד שבוע 12 להריון בתוך פגישה אחת, וגם כאן יהיה מפגש ביקורת. 

 

מה היתרונות העיקריים של הפלה פרטית? 

כשאת בוחרת לבצע הפלה פרטית, את למעשה בוחרת בעצמך את הרופא שיבצע את ההפלה, והוא מלווה אותך לאורך ההליך עד להחלמה מלאה. בבית חולים ציבורי, אינך יכולה לדעת מראש מי יהיה הרופא שיבצע את ההליך, ואינך יכולה לבחור. בנוסף, זמינות התורים במוסדות פרטיים גבוהה יותר, היחס אישי יותר ואת מקבלת ליווי מקצועי צמוד, כפי שמתבקש מהליך רגיש ולא פשוט כמו הפלה.  

 

את המאמר כתב ד"ר גיא גוטמן, רופא נשים בקופ"ח כללית.
 

עוד ב-להיות בריאים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.