חיפוש

מזון למחשבה

מוזר שדווקא המאכל שהכי מזכיר בצורתו את המוח האנושי הוא אחד המאכלים שהכי טובים למוח שלנו. מחקר חדש שנערך על אנשים מבוגרים מצא כי אכילה של אגוזים מאטה את ההדרדרות הקוגניטיבית שאופיינית להזדקנות. אז כמה יעיל שינוי תזונתי ממש קטן בתזונה שלכם? מחקר חדש קובע שלא מעט

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

אם הייתם צריכים עוד עדות לכך שאגוזים הם אחד המזונות הבריאים ביותר שקיימים בתפריט, מחקר של אוניברסיטת דרום אוסטרליה מצא כי אכילת כמות קטנה של אגוזים מדי יום, עשויה לשפר את היכולות המוחיות בגיל מבוגר.

 

המחקר שפורסם בכתב העת Nutrition, Health and Ageing ונערך על 4,822 מבוגרים מסין בגילאי 55 ומעלה, מצא כי אכילה של יותר מעשרה גרמים של אגוזים נקשרה בשיפור הזיכרון ושיפור המחשבה. בנוסף, החוקרים מצאו כי אכילה של אגוזים שיפרה את התפקוד הקוגניטיבי של מבוגרים אלה בכ-60 אחוזים ואף "הצליחה לבטל התדרדרות טבעית של כשנתיים במצב הקוגניטיבי".

 

האגוזים עשירים בסיבים תזונתיים, המסייעים בעיכול ותורמים לתחושת השובע. בנוסף, אגוזים הם גם מקור מעולה לנוגדי חמצון, המסייעים לגוף לנטרל את הפעילות ההרסנית של הרדיקלים החופשיים. פעילות נוגדת חמצון עשויה להגן על הגוף מפני התפתחות סרטן, טרשת עורקים וקטרקט, ולהאט את תהליכי ההזדקנות.

 

"הזדקנות האוכלוסייה בעולם היא אחד מהאתגרים הכי גדולים של האנושות במאה ה-21. לא רק שאנשים חיים יותר, אלא ככל שהם חיים הם דורשים יותר ויותר תמיכה בריאותית שמעמיסה מאוד על שירותי הבריאות", סיכמו.

עוד ב-אוכלים בריא:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.