חיפוש

5 טיפים לחידוש ביטוח מקיף

עומד לחדש את ביטוח הרכב? 5 טיפים ששווה לך לזכור. מעבר לכך שאולי תחסוך כסף, כנראה גם תינצל מחתימה על פוליסה שלא מכסה אותך מכל הצדדים. 

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

אל תתפתה למבצעים ופרסומות

 

הרדיו מטרטר ג'ינגלים בכל הזדמנות, ובטלוויזיה בכלל אי אפשר לברוח מהפרסומות לחברות ביטוח, עד כי לפעמים נדמה שיש יותר חברות ביטוח ממבוטחים. אל תיתן לכל השפע הזה לבלבל אותך. לא כל חברות הביטוח נותנות מענה הולם ומלא לבעיה שעלולה לצוץ לך. כשאתה מבצע את השיחה הראשונה, ומדבר עם הנציג או הנציגה, כולם מאד נחמדים אליך כי רוצים שתחתום על הפוליסה. השאלה, מה קורה אחר כך? המ קורה במידה ואתה חלילה מעורב בתאונה? כמה הנציג שלך יהיה זמין לך, כשתשב באוטו, באמצע כביש הערבה, ולא תדע מה לעשות כי האוטו נתקע פתאום ואתה אפילו לא יודע אם יש לך שירות לגרר, ואם כן איך בכלל קוראים לו. ובוא נלך קרוב יותר: האם הנציג שלך יהיה זמין לך כשתיסע לעבור טסט, ותצטרך שישלחו אליך במהירות העתק של הפוליסה? אגב, גם כשאתה מחליט כבר ללכת על פוליסה מסוימת רק בגלל המבצע שהתפרסם, לא בטוח שתקבל את המבצע או את ההנחה. לפעמים יש "אותיות קטנות", שמונעות ממך בעצם לקבל את ההנחה, כי אתה מעל גיל שלושים, כי אתה מתחת לגיל שלושים, כי אתה מרכיב משקפיים, כי אתה לא מרכיב משקפיים – או כל תירוץ אחר.

 

יש חברות שמציעות הנחה למגזרים מסוימים, תבדוק - אולי גם לך מגיע?

 

הרבה חברות ביטוח מציעות ביטוחים מותאמים לאוכלוסיות שונות, שיכולים להשפיע רבות על המחיר - תוך כדי מתן כיסוי מקיף ומלא:

 

הנחה בביטוח מקיף לנשים, כמו למשל lady AIG. ככל הנראה, ההנחה שניתנת מתבססת על מחקרים שמוכיחים שנשים נוהגות טוב יותר מגברים, מעורבות פחות בתאונות גדולות ובאופן כללי פחות מבצעות בעבירות תנועה. זה הופך את הנהגות למבוטחות נחשקות יותר, ואם בוחרים לצ'פר אותן על זה, הרי שזה נפלא.

 

הנחה בביטוח מקיף לרכב לנהג זהיר, מציע לנהגים ללא עבר בולט של תאונות ועבירות, הנחה בעת חידוש הפוליסה. גם פה ברור שחברת הביטוח מעדיפה את הנהגים שלא מעורבים בתאונות, ושלא מצריכים את חברת הביטוח לשלם מאות אלפי שקלים – אבל כאמור אם התוצאה של כל זה מתבטאת בהנחה יפה, שווה להיות נהג זהיר, ושווה לעשות ביטוח אצל מי שמעניק לך הנחה של נהג זהיר.

 

בדוק היטב מה כתוב בפוליסה

 

זאת לא בושה להגיד שאתה לא מבין מה שכתוב בפוליסה, ולהיעזר באיש מקצוע שיעזור לך לפענח את המילים, שחלקן כתובות בעגה משפטית וחלקן סתם לא מובנות באופן מספק. די בטוח שבמקצוע שלך אתה מאד מיומן, ואפילו מוכשר ומצליח, אבל אתה לא אמור להבין בכל דבר בעולם, וביטוח הוא תחום מורכב. הפוליסה יכולה להיראות כמכסה היטב מקרים של תאונות, אך סעיף מסוים, שאולי אתה בכלל לא מבחין בו, אומר שאחוז ההשתתפות העצמית שלך הוא גבוה מהרגיל, או שהכיסוי אינו מלא, ולא כולל כיסוי על תאונות מסוימות, בעלות מאפיינים ספציפיים כלשהן. לאדם שאינו מנוסה, יכולה להיות בעיה. אם תחתום על הפוליסה ותהיה מעורב בתאונה שאיננה מכוסה, אתה עלול להפסיד את הבית שלך. אז הרווחת שבע מאות שקל כי הלכת על פוליסה מוזלת, והפסדת מיליון שבע מאות שקל. וזה לא תמיד החזרים על מוסכים. לפעמים, ביטוח מקיף לרכב מציל אותך גם מבחינה בריאותית: אם חלילה היית מעורב בתאונה וכעת עליך להיעזר בטיפול רפואי שאינו נמצא בסל הבריאות, או שדרך קופת החולים תיאלץ להמתין חודשים ארוכים לתור. הביטוח המקיף כולל הרבה מאד סעיפים, וכדאי שתשים לב מה מגיע לך ומה לא מגיע לך בכל אחד מהמצבים הפוטנציאליים שעלולים לקרות לך כנהג על הכביש.  אל תהסס גם לשאול אתה נציג או הנציגה אתם אתה מדבר: הם פה כדי לתת לך מענה, ואם משהו בפוליסה לא לגמרי ברור לך, זכותך להתעקש להבין במה מדובר. לפעמים זה בדיוק הסעיף שעלול להרוס לך את החיים, ולכן לפני שאתה חותם על משהו אתה קורא ביסודיות את הפוליסה. 
 

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.