חיפוש

איסלנד: טיול לעולם אחר

מסע אל ארץ לא נודעת של אגדות קסומות ותרבות מרתקת בנופי קדומים, בשייט בו תגיעו אל מקומות מיוחדים שכמעט לא ניתן לפקוד דרך היבשה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

למי שתוהה איך זה מרגיש להגיע לחלל, טיול באיסלנד יהיה ככל הנראה החוויה הכי דומה לביקור בירח, כך לפחות לפי סוכנות החלל האמריקאית שהגיעה למסקנה הזאת אחרי מחקר מקיף, בו מצאה כי באיסלנד יש את הנופים הירחיים ביותר המצויים על פני כדור הארץ והשתמשה באזורים אלה כשטחי אימונים לאסטרונאוטים.

 

איסלנד, היא "ארץ בראשית", ארץ הקרח והאש, עשירה באתרי טבע ובהם פסגות קפואות מעוטרות קרחונים, ותחתיהן מדבריות לבה בצד הרי געש פעילים וכבויים, מעיינות חמים וגייזרים. לצד נופים עוצרי נשימה ישנו עושר תרבותי של המתיישבים הוויקינגים על סאגות וסיפורי האגדות האיסלנדיות. הטבע שופע עופות ויונקים ימיים החיים באוקיינוס המקיף אותה, לצד חוות חקלאיות וערים מודרניות ומרשימות. 

צילום: טלי גפן 

 

הדרך הטובה ביותר להתנייד ולשהות באיסלנד

איסלנד הפכה בשנים האחרונות ליעד תיירותי בעל שיעור הגידול הגבוה בעולם. אך אליה וקוץ בה: שרותי התיירות מתפתחים, אך לא מצליחים לעמוד בקצב הגידול, לכן הפתרון של שייט הוא אולטימטיבי. אתם מלווים ב"מלון צף", אתכם לאורך כל הטיול, מה שמבטיח את התנאים האולטימטיביים, רמת אירוח אחידה, גבוהה ואכותית ומבלי צורך לפרוק ולארוז.

צילום: ALBATROS EXPEDITIONS‏

זאת ועוד, כך ניתן להגיע למקומות מיוחדים שיותר קשה להגיע אליהם בדרך יבשתית ולכן בדרך כלל תיירים לא מבקרים בהם.

 

השייט מקיף את איסלנד, עוגן מידי יום במפרצים, איים ואתרים שהגישה אליהם דרך היבשה קשה או אפשרית רק באמצעות כלי שייט, אשר יכול לתמרן ולשוט במפרצים הצרים בינות לאיים ולעגון בסמוך אליהם. בנוסף, בשייט ניתן לגמוע מרחקים, לא לבזבז זמן על מעברים ולחסוך זמן יקר בטיול ולנצלו פשוט כדי באמת לחוות את המקום ולא לבזבז זמן על לוגיסטיקה ושינוע.

צילום: טלי גפן

 

בדרך מסע שכזאת, ניתן להגיע אל הפיורדים הצפון מערביים המרהיבים, לשוט בסירות זודיאק ולצפות בלוויתנים ובמגוון הציפורים המאפיין את איסלנד. טיול לאיסלנד מזמן לנו לחוות טבע פראי עוצמתי ובראשיתי בו אנו עומדים מול קרחונים אימתניים, מפלים שוצפים או שטים לצד יונקי העל, הלווייתנים. הטבע מלוא הדרו עוטף 24 שעות ביממה וזמין סביב השטים כל הזמן. 

 

המסלול של השייט מאפשר לחוות את איסלנד על שלל גווניה והייחוד שלה, מורה הדרך ומדריך השייט לאיסלנד גיל יניב מספר:

 

גיל יניב מדריך שייט לאיסלנד

 

אזור הפיורדים הצפון מערביים

הפיורדים המערביים הוא האזור המבודד ביותר באיסלנד ובזכות השייט מתאפשרת הצצה נדירה לאזור הכי פחות מתויר באירופה.

 

זהו אחד מהמקומות היפים ביותר שתראו, שרשרת הרים מרשימה, פיורדים עמוקים וכפרים קטנים הנחים על לשונות יבשה צרות, אחת הפנינים הנדירות באיסלנד אליה מגיעים מעט מאוד תיירים בשל ריחוקו מכביש הטבעת המקיף את איסלנד.

צילום: טלי גפן

 

מתחילים  בשייט לאורך חופה של הורדנסטרנדיר, הנקודה הצפונית ביותר באזור הפיורדים המערביים. המרחק מכאן אל החוף המזרחי של גרינלנד הוא כ- 300 קילומטרים בלבד.

 

ב-1975 הוסב האזור למקבץ של שמורות טבע המוגנות בחוקים מחמירים ביותר לשמירה על הטבע השברירי והייחודי שכאן. לאורך החוף יתאפשרו הזדמנויות טובות לצפייה בלווייתנים ובכלבי ים ואת אזור ההרים גודש שפע אדיר של עופות. 

 

משם נמשיך אל מפרץ הורדנוויק הנחשב אחד המקומות היפים ביותר באיסלנד. במפרץ נראה שניים מצוקי הציפורים הגדולים ביותר באירופה, שבהם מקננים מיליוני עופות ימיים.
בהמשך, לא נפספס את צוקי לאוטרביירג (Látrabjarg), הנקודה המערבית ביותר באיסלנד, צוקים המהווים בית לקינון של  מושבות שלמות עופות בר ייחודיים, וביניהם תוכי הים (פאפינס), מהיפים שביצירי הטבע.

צילום: טלי גפן

 

חצי האי סנייפלסנס

חצי האי סנפלסנס הוא מיקרו קוסמוס של איסלנד כולה כי בו מצויות רוב תופעות הטבע אותן נחווה לאורך הטיול זהו, חצי אי, שאורכו כ- 100 קילומטרים, מורכב משרשרת הרי געש כבויים, שפכי לבה עתיקים, מפרצים רבים, חופיים חוליים ומעט מאד ישובים. 

 

רצועת החוף של חצי האי, הכוללת צוקים דרמטיים, זרמי לבה שהתמצקו, חופים חוליים ופסגות הרי געש, זהו מקום שמרכז את המגוון הנופי של איסלנד בזעיר אנפין.

 

בהקיפנו את חצי האי לכיוון דרום, נוכל ליהנות מנופיו של הר הגעש סנייפלסיוקול שפסגתו המושלגת מתנשאת לגובה 1,500 מטרים. ההר, שעמד במרכז עלילתו של הספר "מסע אל בטן האדמה" מאת ז'ול ורן, מתאפיין בצורת חרוט כמעט מושלמת. הוא וסביבתו הפכו ב-2001 לפארק הלאומי סנייפלסיוקול.  

צילום: ALBATROS EXPEDITIONS‏

 

שייט  לווייתנים באזור הוסאוויק

בקצה הצפון-מזרחי של איסלנד, מימיו של מפרץ הוסאוויק, מוכר כאחד המקומות הטובים ביותר באיסלנד לצפייה בלווייתנים. מינים רבים של לווייתנים נצפו במימי המפרץ.

המינים, שאולי נוכל לצפות בהם, הם לווייתנים גדולי הסנפיר האקרובטיים ולווייתני המינקי הקטנים והזריזים. מדי פעם נצפים כאן גם לווייתנים כחולים עצומים בגודלם וראשתנים גדולי ראש.

צילום: טלי גפן

 

אקוריירי ואגם מיוואטן

העיר אקוריירי הינה בירת צפון איסלנד וממנה כדאי לטייל באזור אגם מיוואטן (Myvatn). זהו אחד מאתרי הטבע הפופולאריים והמקסימים ביותר באיסלנד, האזור התרמו- וולקני הפעיל במדינה ואחד הפעילים בעולם. 

 

לפני אלפי שנים התרחשה פה פעילות טקטונית רבת עוצמה מלווה בהתפרצויות געשיות שיצרה את הנוף הדרמטי מתצורות לבה, על בורות גופרית מבעבעים ובריכות בוץ רותחות.

 

אגם מיוואטן, הינו בעל מערכת אקולוגית ייחודית בעולם המצוי בצומת דרכים אדירה של נדידת ציפורים. כדאי לסייר באתרים סביב האגם ולגלות את יופי הטבע של אזור אגם מיוואטן, כולל תצורות הלבה המיוחדות המכונה "ארץ הטירות השחורות והטרולים" ובאזור "הלועות המדומים" שבשולי האגם. 

צילום: טליצילום: טלי גפן

 

משם נמשיך לסיור באתר נמסקארד, עמק שכולו מעיינות חמים, בוץ מבעבע ורותח וסדקי לבה המעלים עשן. לאחר מכן נמשיך לסיור באזור הר הגעש קרפלה שבלועו שוכן אגם קטן ותכול ומסביבו שדה לבה עצום שהתפרץ זה לא מכבר. 

צילום: רונן רגב

 

הקרחון הגדול ביותר באירופה וואטניוקול והלגונה הקרחונית 

באיסלנד נמצא הקרחון הגדול ביותר באירופה וואטניוקול. מתחת למעטה של הקרחון נמצאת אחת ממערכות הרי הגעש הפעילה ביותר באיסלנד. 
בלגונה הקרחונית, יוקולסארלון, צפים קרחוני ענק יציבים במים העמוקים ושייט בין הקרחונים זו חוויה ייחודית ובלתי נשכחת. 

צילום: טלי גפן

 

למידע נוסף, לפרטים על מסלול הטיול והרשמה לשייט באיסלנד לחצו על הקישור>>

 

התמונות להמחשה בלבד והן באדיבות טלי גפן ואקו טיולי שטח

עוד ב-בעולם:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.