חיפוש

מה עושים המורים בקיץ?

חופשת הקיץ השנתית מהווה הזדמנות למורים לעשות את מה שלא נמצא לו זמן במהלך שנת הלימודים. כיצד לתכנן את חופשת הקיץ כך שתאפשר זמן לאגירת כוחות? לצד זמן לתכנון טוב יותר של שנת הלימודים החדשה. כל המידע מחכה לכם כאן בכתבה.

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

תכנון הזמן הפנוי לבילוי לבד או עם המשפחה

לאחר עשרה חודשים ארוכים ומלאי פעילות בהם מורים בודקים תעודות ומבחנים, מתייחסים להיבטים וסוגיות משמעתיות וצולחים את האתגרים הרבים שמביאים עמם תפקידי ההוראה. הגיע הזמן לנוח ולנפוש לבד או בחיק המשפחה, אך חופשה רגועה ומפתה ככל שתהיה, לא תצא לפועל ללא תכנון מקדים.

 

זה הזמן לקחת את תאריכי יולי אוגוסט ולשבץ מבעוד מועד את הימים בהם לא תעשו שום שימוש במחשב או בטלפון הנייד לצורכי עבודה. צרו לעצמכם רשימה של כל הדברים שתרצו לעשות ולראות, כגון: מוזיאונים שתרצו לבקר בהם, אתרים היסטוריים, חופים ומקומות בארץ ובעולם ואטרקציות נוספות שמעניינות אתכם. החלו לתכנן את הזמן לכך ואת התקציב, ככל שתקדימו לעשות זאת תוכלו לחסוך סכומי כסף רבים. 

 

השתלמויות 

ידוע, שבחופש הגדול אנשי סגל רבים ממשים את זמן המנוחה גם להעשרה ולמידה, זה הזמן לשקול לימוד של תחום חדש אשר יקנה לכם תעודת הוראה, או לצאת להשתלמות בנושא חדש. מדי שנה מוצעות תכניות חדשות ומעניינות אשר יעשירו את ארגז הכלים המקצועי שלכם.

 

יצירת פינה משלכם 

כל מורה צריך פינת יצירה, מקום אישי בו יוכל לבדוק את עבודות הבית והבחינות, מקום בו יוכל להתפנות לזמן של יצירה, מחשבה והשראה, מקום בו יש לו מרחב לכתיבה והבעה וחלל שקט לשפר ולשכלל את שיטות העבודה.

 

חופשת הקיץ מהווה פרק זמן מצוין לעשות שינוי עיצובי בבית ולייצר פינה קטנה, שנותנת המון. זו יכול להיות חדרון קטן בבית או חלק מהחלל המשותף עם הפרדה דקורטיבית (ספריית מדפים מקושטת, עציצים או אולי מחיצה קלה). בדרך כלל, נדרשים לכך כמה מטרים בודדים להשגת המטרה.  

 

שכלול שיטות הלימוד 

ישנו סיפור עם מוסר השכל ידוע אשר מעודד להשקיע את מירב הזמן "בהשחזת הגרזן" ובהקבלה לעולם ההוראה, הרי שחופשת הקיץ מהווה פרק זמן משמעותי לשכלול שיטות העבודה והכלים היום יומיים.

 

זה הזמן לעבור על מערכי השיעור, להשמיט את מה שמיותר, ליצור תרשימי זרימה קלים להבנה ובכך להתכונן טוב יותר לשנת הלימודים הבאה. מהלך זה יאפשר לכם, המורים, להגיע מוכנים יותר אל השנה החדשה ועם תחושה של סיפוק והצלחה. 

 

 

לסיכום, כל סוף שנה הוא התחלה של חופשה חדשה, זמן חשוב בו אפשר "לנקות את הראש" ולתכנן את החופשה הבאה, להקדיש זמן לשכלול ארגז הכלים המקצועי גם באמצעות לימודי תעודת הוראה, שדרוג מרחב המגורים האישי וכמובן שכלול שיטות העבודה.

 

החופש הגדול מהווה אף הזדמנות להכיר את עולמות התוכן המקיפים את התלמידים וליצור הפוגה נעימה להטענת מצברים והאטת הקצב לאיזון ושלווה. 

 

עוד ב-ללמוד משהו:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.