חיפוש

תל אביב ברלין

תריסר סרטים קצרים יופקו לשישה סיפורים של סופרים ישראלים וגרמנים, במסגרת חגיגה של קלנוע גרמני וישראלי גם יחד. לא להחמיץ

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
בקרוב יגיע לסיומו פרויקט 50/50/50 - הצדעה ישראלית לקולנוע הגרמני. במסגרת ארוע הפרידה, תריסר סרטים קצרים יופקו לשישה סיפורים של סופרים ישראלים וגרמנים . בין הסופרים והבמאים המשתתפים: שירה גפן, רוני קידר, אתגר קרת, אורלי קסטל בלום שלומי אלקבץ והבמאי הגרמני הידוע פיטר נסטלר. פרוייקט "Import –Export" הוא פרוייקט קולנועי רחב יריעה אשר התהווה והושלם לציון פרויקט הסיום במסגרת אירועי שנת היובל ליחסי גרמניה ישראל. הפרויקט, תמיכת מכון גתה וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי הזמין תריסר במאים מובילים , 6 גרמנים ו6 ישראלים לעבד שישה סיפורים קצרים גרמנים ועבריים. לכל אחד מששת הסיפורים שנבחרו נוצרו שתי אדפטציות קולנועיות – סרט אחד הופק בגרמניה ומראה את נקודת המבט של קולנוען/קולנוענית גרמניים, והסרט השני הופק בארץ ומביא את נקודת המבט הישראלית. ב21.12 יתקיים בסינמטק ת"א אירוע השקת הפרויקט, ואחריו בעוד סינמטקים בארץ. בין הסרטים שיוצגו:

האישה שרצתה להרוג מישהו/ על פי סיפורה של אורלי קסטל בלום

בימוי רוני קידר, ישראל 2015, 5 וחצי דקות תל אביב, אישה חרדתית רוצה לקחת את החוק לידיים ולהרוג מישהו, עדיף שמן. במירוץ בין מסכי טלוויזיה וחלונות ראווה, היא מחפשת את הקורבן המתאים. עם: חן יאני, גילי סער, עמית איצקר בימוי בטינה בלומנר, גרמניה, 2015, 8 וחצי דקות בנופים המושלגים בעיירה גרמנית רחוקה, ילדה מלאכית בת 7 מסתובבת עם אקדח, בודקת את גבולות העולם סביבה עד לסוף הבלתי נמנע.

תחנת הרכבת ZOO/ על פי סיפורה של אניה טוקרמן

בימוי: שירה גפן. ילדה יושבת בחדרה, ראשה מופנה אל עבר החלון. מקשיבה לקולות תחנת רכבת, היא לוקחת בובה ומושיבה אותה בבית בובות. תוך כדי המתנה הבובה הופכת לאישה שיושבת בחדר מלון. החדרנית מחליפה מגבות, סדינים ואת האישה עצמה. ערב, רכבת אמיתית חולפת וחושפת אחריה את התחנה. ספסל ועליו סדין לבן קשור מרמז על אישה, ילדה, בובה, זכרון. בימוי: לי ינוביץ', גרמניה מארי מתעוררת לבד, יושבת ברכבת בברלין ואורות משתקפים על פניה. בכל מקום משתקפים זכרונות ומחשבות על ריצ'רד, האם הוא אמיתי? האם הוא מחכה לה? סיפור מתוק מר על חולי אהבה וסתיו בברלין. תל אביב - ברלין

קלנוע גרמני וישראלי יחד בסינמטק - ייבוא ייצוא

מתי: 21.12 יתקיים בסינמטק ת"א 22.12 19:00 סינמטק י"ם 24.12 20:30 סינמטק חולון 29.12 19:00 סינמטק חיפה
עוד ב-חדש בקולנוע:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.