חיפוש

תיק סכינים: חלק בלתי נפרד מערכת השף הניידת

סכיני שף הן מבין הכלים המובילים ביותר בעולם הבישול, כאשר הן מאפשרות חיתוך מדויק של חומרי הגלם המגיעים בסופו של דבר אל כלי הבישול ולאחר מכן לצלחת. לפיכך, פעמים רבות נראה שף מומחה המוציא תיק סכינים אישי משלו ומתחיל לעבוד. וזה בדיוק הנושא שאנחנו רוצים לדבר עליו: חשיבותו של תיק הסכינים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

תיק סכינים: חלק בלתי נפרד מערכת השף הניידת

 סכיני שף הן מבין הכלים המובילים ביותר בעולם הבישול, כאשר הן מאפשרות חיתוך מדויק של חומרי הגלם המגיעים בסופו של דבר אל כלי הבישול ולאחר מכן לצלחת. לפיכך, פעמים רבות נראה שף מומחה המוציא תיק סכינים אישי משלו ומתחיל לעבוד. וזה בדיוק הנושא שאנחנו רוצים לדבר עליו: חשיבותו של תיק הסכינים. 

 

מי צריך תיק סכינים?

יש שחושבים שהשף אינו יוצא מהמטבח, וכשהוא מצויד בכל הכלים הדרושים להכנת מנות מנצחות, הוא מבצע את כל עבודתו במקום קבוע. למעשה, זה לא תמיד כך. לא אחת השפים נעים בין מקומות לפי הזמנה. שף המספק שירותים עד הבית למשל, צריך להיות נכון להגיע לכל מקום שיזמינו אותו: לבית פרטי, חצר או מסעדה יוקרתית שהחליטה לארח אותו. מסיבה זו הציוד של השף צריך להיות מוכן בכל רגע, והוא כולל תיק נשיאה מיוחד וכמובן תיק סכינים לשמירה בטוחה על כלי המטבח היקרים. למעשה, כל שף המעוניין להאריך את חיי הסכינים שלו צריך להצטייד בתיק המקצועי. 

 

כך תיק סכינים שומר על סכיני השף שלכם

בין אם מדובר בשף שמתחיל את דרכו בעולם הבישול ובין אם בשף מקצוע שכבר סלל לעצמו את הדרך, כל אחד מהם צריך לשמור היטב על הסכינים. סכיני שף יהיו בטוחים יותר בתוך תיק הסכינים מכמה סיבות:

 

התיק שמפריד בין הסכינים

אחד הכללים החשובים ביותר שיש לזכור כאשר משתמשים בסכיני שף הוא שיש להפריד ביניהן כך שלהבה של סכין אחת לא יתחכך בלהב חברתה. כאשר מדובר בעמדה נייחת, קיימת אפשרות להפריד את הסכינים באמצעות מתקן מיוחד או מגנט לסכינים. אבל מה קורה כשיוצאים אל השטח? כאן תיק הסכינים נכנסת לתמונה. התיק כולל תאים נפרדים לכל סכין, כך שהלהבים אינם מתנגשים זה בזה.

 

שמירה בטוחה על הסכינים

תיק הסכינים עשוי מחומרים איכותיים כמו עור, והוא שומר על סכיני שף מפני חלודה או פגיעות חיצוניות. התיק שומר על הסכינים גם מפני התחככות עם שאר הכלים הנמצאים בתיק הנשיאה הגדול של השף. 

 

נוחות השימוש.

כאשר השף עסוק בהכנת מנות עבור בני משפחה, חברים או לקוחות, הוא משתמש במגוון רחב של כלים. בין השאר הוא מתאים את סכיני השף שלו לסוג חומרי הגלם שמהר הוא מכין ארוחה ברגע נתון. כך, יש סכינים המתאימות יותר לחיתוך בשר, ואחרות לחיתוך פירות וירקות. תיק סכינים איכותי הוא קומקטי ונוח, ומאפשר לשף לשלוף במהירות את הסכין הנכונה. זאת משום שמדובר בתיק נפתח: כשפותחים אותו ניתן להבחין בכל סוגי הסכינים ולשלוף את הסכין הרצויה בעת הצורך. 

 

תיק הסכינים חיוני גם לשמירה על סדר וארגון החשובים כל כך במהלך העבודה במטבח הנייד. כמו כן, שף שמביא עמו תיק סכינים יוצר רושם טוב על לקוחותיו. הוא משדר סדר ורצינות וכך רוכש את אמונם של הלקוחות. 

 

מתכוונים להחזיר את הסכין לתיק? נקו אותה היטב תחילה

תיק סכינים הוא פתרון נהדר לשף שצריך לעבוד מחוץ למטבח שלו, אך כדי לשמור על התיק ועל סכיני השף לטווח ארוך, כדאי להקפיד לנקות ולייבש את הסכינים לאחר שימוש ורק לאחר מכן להחזיר אותן לתיק. את הסכינים יש לנקות בעדינות באמצעות סבון כלים וספוג רך. אל תשתמשו בסקוטש אשר עלול לשקוט את להב הסכין. לאחר מכן, יש לייבש את הסכין במטלית ומגבת נייר ולהחזיר לתא של התיק. 

 

נוסף על כך, סכיני שף דורשות תחזוקה מתמדת, בייחוד אם אתם משתמשים בהן על בסיס יום יומי. הקפידו להשחיז את הסכינים, אל תכניסו אותן למדיח הכלים, אל תנסו לחתוך באמצעותן מזונות קפואים או קשים מדיי שעלולים לשרוט אותן והשתדלו שהמשטח שאתם עובדים עליו יהיה עשוי מעץ ולא משיש או מזכוכית. 
 

עוד ב-מבשלים בבית:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.