חיפוש

תחביבים שייסעו לכם להישאר בריאים

האם אתם רוצים לשמור על המוח שלכם צלול ופעיל? האם רוצים לחדד את הזיכרון, את החשיבה האנליטית ואת היצירתיות? אם כן, כדאי לכם לשקול לאמץ כמה תחביבים חדשים.  

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

משחקי חשיבה

אחד התחביבים הטובים ביותר לחיזוק המחשבה הם משחקי חשיבה. משחקים כמו שחמט, סודוקו ושחמט דורשים מכם לחשוב בצורה אסטרטגית ולפתור בעיות. מחקרים הראו כי משחקי חשיבה יכולים לשפר את היכולות הבאות:

 

חשיבה אנליטית: משחקי חשיבה מעודדים את היכולת לזהות בעיה, לבחון אפשרויות שונות ולקבל החלטה מושכלת. לדוגמה, במשחק שחמט, השחקנים צריכים לזהות את החולשות של היריב, לבחון את המהלכים האפשריים שלהם ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר.

 

חשיבה לוגית: משחקי חשיבה מאתגרים את המוח למצוא פתרונות לבעיות חדשות ומאתגרות. לדוגמה, במשחק סודוקו, השחקנים צריכים למצוא דרך למלא את כל התאים בטבלה עם מספרים שונים כך שכל שורה, עמודה ותיבה קטנה יכללו את כל המספרים מ-1 עד 9 פעם אחת בלבד.

 

קבלת החלטות: משחקי חשיבה מעודדים את היכולת לקבל החלטות מהירות ונכונות. לדוגמה, במשחק קלפים כמו רמי, השחקנים צריכים לקבל החלטות מהירות אם לקחת קלף שמישהו זרק או למשוך קלף מהקופה. החלטה שיכולה לקרב או להרחיק אותו מהניצחון.

 

אנשים שמשחקים במשחקי חשיבה באופן קבוע נוטים להפגין ירידה מתונה יותר בתפקוד הקוגניטיבי ככל שמתבגרים. מחקר אחר, שפורסם בכתב עת אחר, מצא כי משחקי חשיבה יכולים לעזור לשפר את היכולת לחשוב בצורה גמישה יותר.

 

פתרון תשבצים

עיסוק בתשבצים הוא דרך נפלאה לשמור על מוח פעיל ותוסס. המאמץ המנטלי המושקע במציאת פתרונות מעודד חשיבה יצירתית ויצירת קשרים בין פיסות מידע שונות. התוצאות של פתרון תשבצים הוכחו כמועילות בשיפור התפקודים המנטליים, כולל יכולות פתרון בעיות ואישיות אופטימית.

 

מחקרים רבים הצביעו כי אנשים שפותרים תשבצים באופן קבוע היו בעלי סיכון נמוך יותר לפתח דמנציה, ונוטים לחוות ירידה מתונה יותר בתפקוד הקוגניטיבי עם הגיל. לתשבצים יש יופי ייחודי במגוון שלהם, המשרתים אנשים ברמות מיומנות שונות. בין אם אתם פותרי תשבצים מתחילים או מנוסים, ניתן לפתור תשבצים שיתאימו למיומנות שלכם. הרי, אתם לא תפתרו תשחץ מקצועי בגודל 20 על 25 אם לא פתרתם מספיק תשחצים בגודל 15 על 14 ריבועים..

 

אז בפעם הבאה שתמלאו תשבצים, התענגו על הניצחון של פתרון הגדרה אחת, ולא רק כניצחון רגעי אלא כהשקעה ברווחה הקוגניטיבית שלכם. זוהי גישה מעולה לשמירה על המוח חד ועל זריזות מנטלית.

 

פעילויות יצירה

פעילויות יצירה כמו ציור, כתיבה, מוזיקה וריקוד יכולות גם לעזור לשפר את התפקוד הקוגניטיבי. פעילויות אלו דורשות מכם לחשוב בצורה יצירתית ולפתור בעיות. פעילויות יצירה יכולות לעזור לנו לפתח מיומנות חדשות ויכולות חדשות. לדוגמה, ציור יכול לעזור לנו לפתח את כישורי הדמיון שלנו, כתיבה יכולה לעזור לנו לפתח את כישורי התקשורת שלנו, ומוזיקה יכולה לעזור לנו לפתח את כישורי הקשב שלנו. נוסף על כך, פעילויות יצירה יכולות לעזור לנו להירגע ולשחרר סטרס. כאשר אנו עוסקים בפעילות יצירה, אנו מרוכזים ברגע הנוכחי ואיננו חושבים על הבעיות שלנו. זה יכול לעזור לנו להרגיש יותר שלווים ומאושרים.

 

לסיכום 

מוח חד ובריא הוא מוח פעיל. כמו כל שריר בגוף, גם המוח זקוק לאימון כדי להישאר חזק וגמיש. תחביבים מאתגרים את המוח ומעודדים אותו לחשוב בצורה חדשנית ולמצוא פתרונות לבעיות. כדאי לכם עוד היום למצוא תחביב שיאתגר את המחשבה שלכם. פתרון תשבצים, משחקי חשיבה ופעילויות יצירה הם כולם תחביבים מצוינים שיכולים לעזור לכם לשמור על המוח שלכם חד ובריא לאורך זמן.

 

עוד ב-טיפים, סדנאות ואירועים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.