חיפוש

שמות לבנות - המדריך המלא

מקורות ההשראה הרלוונטיים עבור בחירת שמות לתינוקות כוללים את הטבע, התנ"ך או המשפחה. בנוסף, יש הורים שמעדיפים שמות מודרניים ובכל מקרה הכי חשוב להרגיש שלמים עם ההחלטה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

כל אחד מאתנו מבין גם באופן אינטואיטיבי את המשמעות של שם ואת ההשפעה שלו על מהלך החיים של הילד. כתוצאה מכך, הרבה הורים לעתיד חווים לחץ כאשר הם נדרשים לקבל החלטה כל כך חשובה. בהקשר הזה אפילו אין הבדל בין בחירת שמות לבנות ולבנים, כי בכל מקרה המשימה מורכבת ורגישה.

 

מצד שני, יש מקורות השראה שאליהם אפשר לחזור על מנת לקבל תחושת ביטחון. כל מה שצריך לעשות בהקשר הזה הוא למצוא את הז'אנר שאליו מתחברים ולהגדיל את הסיכוי להיות שלמים עם ההחלטה.

 

בחירת שם לפי סגנון: טבע, תנ"ך או משפחה

הטבע הוא מקור השראה אדיר לבחירת שמות. עוד לפני שבודקים את המשמעות בנומרולוגיה או בקבלה, אפשר להחליט שבוחרים שם מהטבע וכך מעבירים מסר של הרמוניה כלפי דור העתיד. בין היתר, השמות הנפוצים לבנות בקטגוריית הטבע כוללים את אילה, ברקת, גלי, יעלה, נטע ותמר.

 

מקור השראה אחר ששכיח בישראל הוא כמובן התנ"ך. בבחירת שמות מהתנ"ך ההורים הולכים על בטוח, כי מדובר על מקור השראה אוניברסלי שאין לו תוקף מוגבל. חוץ מזה, הרשימה הרלוונטית של שמות לבנות כוללת אפשרויות נהדרות ובהן הודיה, מרים, עמירה, שיראל ושני.

 

לשם השוואה, הורים שלא מצליחים להגיע להסכמה לגבי שמות לבנות ולבנים יכולים גם לשאוב השראה מהמשפחה הקרובה שלהם. כאן הדגש הוא לא על סינון בין סוגי שמות, אלא על הפרדה בין אלו שמתאימים למשפחה לבין אלו שלא קשורים אליה. בנוסף, צריך לבחון כל מקרה לגופו וההורים יכולים להתייעץ עם אנשים מהמשפחה המורחבת על מנת לקבל רעיונות חדשים. 

 

בחירת שמות מודרניים: עם הפנים קדימה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, שמות מודרניים לא חייבים להיות בינלאומיים. יש היום המון שמות שמייצגים את הרצון של ההורים להסתכל קדימה ואת היכולת שלהם לשלב בתוך מערכת היחסים המשפחתית גם מקורות השראה מרעננים.

 

בין היתר, המון הורים דתיים בוחרים בשמות כגון גאיה, מיכל וקרן ויש שמות שחוזרים לאופנה כגון נעמי, שיר ורות. כפי שאפשר להבין, חלק מהשמות הללו מייצגים גם עבר וגם עתיד ויש בהם נוכחות דומיננטית להווה – מתכון מושלם לבחירה נכונה.

 

כך תמצאו את השם שמתאים עבורכם:

האינדיקציה הכי טובה לשם מוצלח היא תחושת הבטן של ההורים. כדאי להשקיע כמה ימים בשיחה כנה על אפשרויות רלוונטיות ומומלץ לשמור על ראש פתוח לרעיונות חדשים. 
במקביל, לגיטימי לחכות עם ההחלטה הסופית עד אחרי הלידה. למעשה, המון הורים מעידים על כך שמשימת בחירת השם קלה מאוד – כי רק צריך להסתכל על התינוקת. 
 

עוד ב-להיות הורים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.