חיפוש

חמישה טיפים לרכיבה נכונה ובטוחה

רגע לפני יום כיפור, ביקשנו מלהב זוהר - מורה לרכיבת אופניים עירונית, לתת לנו חמישה טיפים לרכיבה בטוחה שכל רוכב ורוכבת בעיר צריכים לשנן ולהפנים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

טיפ ראשון: חבשו קסדה!

יש מה להסביר? באמת? קחו אבטיח בשל בגודל של הראש שלכם. החזיקו בו מול הראש שלכם, והניחו לו ליפול באמצע הסלון. מהרו לנקות לפני כניסת החג. עכשיו, לכו לחנות האופניים הקרובה ורכשו קסדה. תשאלו את שלומית מלכה על מה היא ממליצה.

 

טיפ שני: היצמדו לימין!

ברחבה הציבורית. בשביל האופניים. על המדרכה. בכביש. רוכבים? היצמדו לימין. כל מה שיבוא מולכם ילך לימין שלו, שהוא השמאל שלכם וימנע מלהתנגש בכם, כך גם לא יעקפו אתכם מהימין שלכם, שהוא הצד ה"עיוור" שלכם. 

 

טיפ שלישי: נצנצו!

העיר די מוארת גם בשעות החשיכה והימים המתקצרים, כך שאפשר לרכוב בה לכל מקום גם בערב, לנגישות, להנאה ולספורט. אין ממש צורך בפרוז'קטור שיאיר את דרככם. זוג נצנצים של 30 שקל יגבירו את הנראות שלכם מאוד. לבן מלפנים ואדום מאחור. בכל חנות אופניים שכונתית. כל המרבה, הרי זה משובח. על האופניים. על הקסדה ועל הגלגלים. ילדים אוהבים לנצוץ. גם ביום כיפור.

 

טיפ רביעי: קשר עין

צרו קשר עין עם הסביבה שבה אתם רוכבים. עם המשתמשים האחרים במרחב. עם הולכי הרגל. עם רוכבי האופניים, "האופניים" החשמליים והקורקינטים בשבילי האופניים. עם הנהגים במעברי החציה. עם הזמן תראו שקשר עין קצר כהרף עין, מאפשר לכם להבין מה האחר עומד לעשות, ולקבל ממנו "רשות" להמשיך בדרככם. או לא.

 

טיפ חמישי: קשב אוזן

השאירו את חוש השמיעה שלכם פנוי לרכיבה וריכוז. תשמעו ותקשיבו לסביבה שלכם. צלצול פעמון, התראת פנייה מרוכב אחר, חריקת בלמים מאחוריכם. שקית ניילון לא ממוחזרת שהסתבכה בשרשרת שלכם. בלי אוזניות ובלי נייד!

 

אם מישהו מתקשר להגיד לכם גמר חתימה טובה, והחלטתם לענות, עצרו בצד ותנו לו את הכבוד המגיע לו.

 

לומדים לרכוב נכון

להב זוהר הוא מורה לרכיבת אופניים עירונית, המלמד מזה כעשור מאות תלמידים בכל הגילאים ומכל רחבי הארץ כיצד לרכוב נכון ובאופן בטיחותי על אופניים.

 

לפרטים נוספים ולתיאום שיעורי רכיבה בטוחה ניתן לצור קשר עם להב בטלפון: 
054-4994805, או במייל: lahavaz@gmail.com

להב זוהר

להב זוהר - רכיבה נכונה ובטיחותית זה החיים

 

עוד ב-ארכיון הורים וילדים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.