חיפוש

רכב טוב - איך לחסוך בהוצאות הרכב ולשפר את ביצועי צריכת הדלק

הוצאות הרכב יכולות להיות משמעותיות מאד בכלכלת הבית הכללית, במיוחד אם ההוצאות לא מתוכננות מראש ונעשות ללא מחשבה מקדימה. כיצד להחזיק רכב וגם פלוס בבנק? בכתבה הבאה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

אחזקת רכב, אף שהיא כורח המציאות במדינתנו הקטנה, ואולי אפילו עקב כך, נוטה להיות הוצאה לא פשוטה בכלל בתוך חישוב ההוצאות השוטף השנתי שלנו. מטרת הכתבה הבאה היא לעזור לך לחסוך כמה שיותר מתוך ההוצאה השנתית הזו. כי בעוד תשלומים מסויימים יוותרו ללא שינוי, כגון טסט או אגרה שנתית. לעומתם השוואת מחירים לביטוח רכב, תחזוקה נכונה ושינוי הרגלי הנהיגה יכולים לחסוך לכם לא מעט כסף. אז למה להכביר במילים – הבה נתחיל.

 

ביטוח הרכב:

כן כן, בדיוק זה שכל שנה רבים כל כך מחדשים בשיחת טלפון של 3 דקות, כאילו לא מדובר באלפי שקלים שיורדים מחשבון הבנק. רובנו עושים סקר שוק מקיף יותר אוזניות לנייד, בשורה התחתונה, מחיר הביטוח הוא אחת מההוצאות העיקריות על הרכב בעיקר אם מדובר על ביטוח מקיף. לכן, בכל מקרה, יש לברר אם מחיר הרכב בכלל מצדיק ביטוח מקיף. במקרים רבים ניתן להוזיל את מחיר הביטוח בעוד כמה שקלים בעזרת היעדר תביעות או הורדת אלמנטים מסויימים ממחיר הביטוח כמו שמשות, פנסים, גרירה וכד'. מצד שני, אם ברכב בן ה-10 שנים מותקנת מערכת ששווה יותר ממנו, ביטוח נגד פריצה יהיה הדבר החכם לעשות. בכל מקרה, השוואת מחירי ביטוח תהיה צעד נכון וחכם, תוך הבנה של היתרונות והחסרונות של כל פוליסה.

 

טיפול במוסכים:

כבר חשבת שרכבך הוא מכונה אמינה ונפלאה, אך ביקור אחד במוסך גרם לאלפי שקלים להיעלם מחשבונך? אין דבר. רק להבא, אפשר לנסות ולטפל באירוע אחרת. ראשית יש לנסות ולבחור מוסך אשר קיבלתם עליו המלצות ואיתו תוכל לצעוד לטווח זמן ארוך, המטרה היא לשמור על מוסך קבוע שמכיר את הרכב. שנית, יש לטפל ברכב בקביעות ובמרווחי הזמן אשר נקבעו לפי הוראות היצרן, אל תהססו להגיע למוסך גם אם נדמה שישנה תקלה קטנה. באופן זה של "תחזוקת מנע", להבדיל מתחזוקת שבר, יתאפשר לך בטווח הארוך לקצץ את הוצאות התיקונים על הרכב, זאת בפשטות מכיוון שרכב עשוי מחלקים רבים וברגע של קריסת אחד החלקים על ידי קלקול מסיבה כלשהי, הוא עלול להשפיע באופן מיידי על חלקים אחרים ולגרום לקריסתם המוקדמת, אפילו אם היו תקינים לחלוטין. לכן, לא משנה כמה האוטו נסע, יש להגיע לטיפול לפחות אחת לשנה או לפי מספר הקילומטרים המוגדר לאותו רכב.

 

שינוי בצריכת הדלק:

מסתבר כי על ידי כמה שינויים בהרגלי הנהיגה ניתן לחסוך לא מעט בהוצאות הדלק ולהוציא הרבה יותר קילומטרים מכל מיכל. אומנם ברמה הבסיסית, רכב שאינו חסכוני לא יהפוך את עורו ויתחרה עם רכב היברידי ככה פתאום, אך בכל זאת יש מה לשפר. מבחינת הרגלי הנהיגה, חשוב להבין כי כמה שהנהיגה חלקה יותר, יהיה הרכב חסכוני יותר. כלומר, ברמת הנהיגה, יש לצפות קדימה למרחק הרב ביותר את מה שעתידה התנועה להיות. כתוצאה מכך יתגלה לכם שבאופן מידי מספר ההאצות והבלימות יקטן ובמקום זאת, הנסיעה תתרחש בקצב קבוע עד כמה שאפשר, בעיקר עם טכניקת הגלישה ללא שום נגיעה בדוושות שתתפתח בהתאם, זאת כמעט נסיעה בחינם. שנית, יש להוריד מהרכב כל משקל עודף שהוא. תא המטען אינו מחסן וכל קילו משפיע בחישוב המצטבר על צריכת הדלק. שלישית, הגיע הזמן להתאים את סוג הרכב לנסיעה. מפלצת גדולת מנוע שורפת הרבה יותר דלק בפקק מאשר רכב קטן, חסכוני ויעיל. 

 

בשורה התחתונה, אין להסתכל על הוצאות הרכב כעל גזירה משמיים. לכל הוצאה, כמעט, ישנה ברירה. ניתן לבצע השוואת ביטוח מקיף או חובה, לסקור מוסכים ע"י השוואה טלפונית, לשנות את הרגלי הנהיגה או אפילו להחליף את הרכב. כי אומנם נכון שבאיזורים מסויימים אין ברירה אלא להחזיק רכב, אך ההוצאות בגינו יכולות להיות שונות ללא היכר, במיוחד אם משתמשים ברכב חסכוני ואפילו מבררים לפני את מחיר הביטוח והרישוי שלו, אשר מושפעים בין השאר מנפח המנוע ומכירו בשוק. והכי חשוב, סעו בזהירות. 

 

עוד ב-פשוט לנהוג:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.