חיפוש

QA זה, על שום מה?

אתם שומעים את הביטוי הזה הרבה ואף רואים מגוון רחב של קורסים המפורסמים בתחום. שתי אותיות שלכאורה אין להן משמעות QA. במאמר זה ננסה להבין מהו התחום המבוקש כל כך בכל חברת הייטק או תקשורת בישראל ובעולם, מה לומדים בו ואיך אתם יכולים להשתלב בנישה הזו. המדריך המלא ל-QA לפניכם

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

מה עושה איש QA?

QA הם למעשה ראשי תיבות של "Quality assurance" או "בקרת איכות". כל תהליך יצרני מסתיים בתהליך של בדיקה ואיתור תקלות. בעוד במוצרים פיזיים כמו מוצרי מזון, צעצועים או חלפי רכב המוצרים שהוגדרו כפגומים מושלכים לפח או מועברים למחזור, מוצרי תוכנה חוזרים למחלקת הפיתוח שמזהה מה גורם ל"פגם" או במונח המקובל יותר בתחום ל"באג". מחלקת הפיתוח אחראית לגלות מה גרם לתקלה זו, לתקן אותה ולהחזיר את המשימה למחלקת ה QA על מנת שיוודא שכעת המערכת עובדת כשורה.

 

למשל, אם אתם קוראים את המאמר הזה ולפתע הדף "קורס" ומופיעה הודעת שגיאה, יתכן ומדובר ב"באג" שכזה בדפדפן שלכם, במחשב עצמו או בחיבור שלכם לאינטרנט. אם תשימו לב, יצרנית הדפדפן מספקת לכם את האפשרות לדווח לחברה כי נמצא באג. איש QA בתוך חברה זו ינסה "לשחזר" את הבאג – לגרום לו להתרחש שוב ולאחר מכן החברה תנסה לתקנו ולהוציא גרסה מעודכנת של הדפדפן. עבור חברות מקצועיות העובדה כי הלקוח הסופי מצא "באג" נחשבת לפגיעה בחוויית המשתמש. לכן, היא מעדיפה להעסיק צוות שיבצע את הבדיקות הדרושות ויאתר את הבאגים לפני שמוצר התוכנה יצא לשוק.

 

איך אפשר ללמוד את תחום ה QA?

קורס QA מכשיר את הסטודנטים בכל המתודות הנפוצות כיום בהן חברות הייטק, בתי תוכנה וחברות נוספות משתמשות על מנת לבדוק את המוצרים שלהן לפני שהן מוציאות גרסה חדשה.

 

תחום ה-QA מורכב מבדיקות תוכנה אוטומטיות המתבצעות על ידי תוכנה שכתב איש ה-QA וכן על ידי בודקים ידניים. במהלך קורס QA לומדים מהם תסריטי בדיקה ואיך כותבים וקוראים אותם, לומדים טכניקות בדיקה ידניות ובקורסים מתקדמים יותר לומדים גם כיצד ליצור בדיקות אוטומטיות.

 

אנשי הQA לומדים לתאר את הבאג וכיצד אפשר להגיע למסך או לפעולה שבה הוא מתרחש על מנת שמחלקת הפיתוח תוכל לתקן אותו.

 

באילו מקומות עבודה תוכלו לעבוד אחרי שסיימתם קורס QA?

לאחר סיום הקורס אתם יכולים להתחיל לעבוד בתחום מייד. כבר בקורס עצמו תדעו אילו תוכנות משמשות על מנת לתעד באגים ותתנסו בעבודה מעשית המדמה את המשימות השונות שתקבלו במקום העבודה שלכם. 

 

הקורס יפתח בפניכם דלת למגוון רחב של חברות המעסיקות אנשי תוכנה. בין החברות האלה תמצאו את חברות התקשורת והסלולר הבודקות תוכנות המותקנות על הטלפונים, בתי תוכנה המייצרים תוכנות למחשבים, טאבלטים ומכשירים פיזיים (כמו כספומטים למשל). חברות נוספת שמעסיקה אנשי בדיקות הם חברות המייצרות מוצרים דיגיטליים שונים – כמו שעונים דיגיטליים, מוצרים לבית חכם או אפילו מחשבים לרכב. 

 

למעשה כמעט כל מוצר טכנולוגי שאתם מפעילים היום והתוכנות המפעילות אותו עברו תחת ידיה האמונות של מחלקת ה-QA בחברה המייצרת. הביטו סביבכם בשטחי פנים ושטחי החוץ – ברמזורים ברחוב, בגופי התאורה, בלפטופים, ברכבים העוברים בכביש ובמכשירים הסלולריים המונחים בידיהם של מרבית האנשים ותגלו את הפוטנציאל העצום הגלום בלימודי אחד התחומים הנדרשים ביותר בתחום ההייטק.

 

קורס QA מכשיר אתכם בתוך זמן קצר לבצע בדיקות ידניות ובדיקות אוטומטיות של תוכנה ומוצרים ופותח בפניכם אפשרות לתעסוקה מיידית בסיום הקורס. אם עדיין לא נכנסתם לעולם המתגמל של ההייטק – זה הזמן לפתח את הקריירה החדשה שלכם!

עוד ב-ללמוד משהו:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.