חיפוש

פתיחת חלון בקיר בטון באמצעות ניסור בטון – המדריך

בשורות הקרובות תלמדו איך מתבצעת פתיחת חלון בקיר בטון באמצעות ניסור בטון, האם נדרש היתר לפתיחת חלון בקיר? ועל ההכנות המקדימות הנוספות שחשוב לבצע לפני תחילת העבודות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

פתיחת חלון בקיר בטון באמצעות ניסור בטון הפכה בשנים האחרונות לפעולה נפוצה מאוד. אם בעבר הדבר יכול היה להתבצע אך ורק בשיטות אגרסיביות (שימוש בפטישים, למשל) שגרמו לתוצאות לא מדויקות וללכלוך רב תוך כדי העבודות, הרי שבימינו ניתן באמצעות השיטה הזאת לבצע את המשימה בצורה הרבה יותר מהירה ומדויקת. עוד לא מכירים את השיטה? בשורות הקרובות תקבלו מדריך מקוצר לגביה. תלמדו איך מתבצעת פתיחת חלון בקיר בטון באמצעות ניסור בטון, האם נדרש היתר לפתיחת חלון בקיר באמצעות השיטה הזו ועל ההכנות המקדימות הנוספות שחשוב לבצע לפני תחילת העבודות.

 

מתי כדאי לכם לבצע פתיחת חלון באמצעות ניסור בטון?

כאמור, שיטת ניסור הבטון ביהלום מאפשרת לבצע שינויים בקירות בטון קיימים בצורה מאוד מהירה ומדויקת לעומת השיטות האחרות. הצורך לבצע פתיחת חלון הוא אחד המקרים השכיחים שבהם ניתן להשתמש בשיטה והדבר יכול לעלות במקרים רבים. מתי צריך לפתוח פתח לחלון בקיר הבית או הדירה? המקרה הראשון הוא צורך לבצע שינוי אסתטי כלשהו. חלונות משדרגים מאוד את מראה הבית, הן מבפנים והן מבחוץ, כך שיצירת חלונות חדשים בקירות קיימים תמיד נלקחת בחשבון..

 

המקרה השני הוא רצון לשדרג את הפונקציונאליות של המבנה. למשל,  יצירת פתח לחלון על מנת לשפר את כיווני זרימת האוויר וקרני השמש לתוך הבית, יצירת פתח לתליית כביסה, פתיחת חלון תקרה ("סקיילייט") בתקרת בטון וכו'. גם בקירות פנימיים ניתן לשפר את הפונקציונאליות על ידי יצירת פתח לחלון בקיר בטון, כמו חיבור בין שני חדרים, יצירת חלון שמחבר בין שירותים למקלחת (בחדרים שבהם אין די אוורור) ועוד. כמובן שניתן גם להרחיב חלונות קיימים באמצעות השיטה החדשה, פתחי יציאה למרפסת,  פתחי חלונות בחדרים ועוד.

 

פתיחת חלון בקיר בטון באמצעות ניסור בטון – כך הדבר מבוצע

על מנת לבצע פתיחת חלון בקיר בטון באמצעות ניסור בטון יש להתקשר עם חברה שמתמחה בכך ושמחזיקה ברשותה מסורי יהלום. מדובר במסורי דיסק עוצמתיים שמצופים באבקת יהלומים, כאשר מבנה זה מאפשר להם לבצע שינויים נדרשים בבטון בצורה מדויקת להפליא תוך שמירה על עבודה רציפה, גם כאשר מדובר בסוג בטון חזק במיוחד דוגמת בטון מזוין. ניסור לחלון ביהלום מבוצע תוך כדי עיגון המסור אל תוואי החיתוך באמצעות מסילות ואבטוח חתיכת הבטון המוסרת על ידי רצועות ושרשראות. לאחר שהמסור עובר לאורך ולרוחב על תוואי המסילה, מוסרת חתיכת הבטון ומועברת לפינוי פסולת בניין כחוק. 

 

מאחר ומדובר במסורים עוצמתיים במיוחד, הם כוללים בתוכם מערכת קירור באמצעות מים שמונעת מהם להתחמם ומאפשרת את העבודה הרציפה שלהם. המים משמשים גם ללכידת הלכלוך, כך שמדובר בשיטה פחות מלכלכת מכל השיטות המסורתיות שקיימות. כמובן שהדבר מחייב חיבור למים במקום כמו גם חיבור חשמל תלת פאזי, אחרת לא ניתן יהיה להפעיל את המסורים. 

 

ניסור בטון ליצירת פתח לחלון – האם נדרש היתר?

פתיחת חלון בקיר בטון באמצעות ניסור בטון תספק לכם יתרונות רבים בביצוע המשימה, אך חשוב לדעת כי לעיתים רבות הדבר מחייב קבלת היתר בנייה ואסור לכם להתעלם מכך, אחרת תסתכנו לא רק בחריגות בנייה שיובילו לקנסות וצווי הריסה אלא גם בסיכוי לקריסת הקיר והמבנה כולו.  בכל מה שקשור ליצירת פתח לחלון בקירות חיצוניים – חובה לקבל היתר בנייה. לגבי קירות פנימיים – תלוי במועצה המקומית המדוברת. מה שקבוע הוא ההכרח לבצע כל פרויקט ניסור בטון לחלון רק באישור, ליווי ופיקוח של קונסטרוקטור, על מנת שחלילה פעולת הניסור לא תפגע בעמודים תומכים ותיגרם פגיעה אנושה במבנה וסכנת קריסה. 

 

עוד ב-לעצב את הבית:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.