חיפוש

פקיטה בפסטיבל התרבות הרוסית 

לראשונה בישראל מופע הבלט של תיאטרון האופרה והבלט יקטרינבורג מגיע לתאטרון הבימה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

מופע הבלט "פקיטה" הוא חלק מפסטיבל M.ART בתל-אביב, פסטיבל התרבות הרוסית לתיאטרון, אופרה, בלט ומחול עכשווי, מוסיקה וקולנוע. 

צילום: תאטרון האופרה והבלט יקטרינבורג 

 

פקיטה - בלט בשלוש מערכות של תיאטרון האופרה והבלט יקטרינבורג 

ליברית: פול פושה וז'וזף מאזיליה (1846)
מנצח: פיודור לדניוב
כוריאוגרפיה: מריוס פטיפה

צילום: תאטרון האופרה והבלט יקטרינבורג 

 

הדמות הראשית של הבלט "פקיטה", שם קיצור ל"פרנצ'סקה", היא יתומה צוענייה יפהפייה בעלת ילדות עשוקה, המגלה את שורשיה האציליים ומוצאת אהבת אמת עם קצין צעיר. הבלט הוצג לראשונה בפריס בשנת 1846, אך זכה להצלחה רק בשנת 1881 כשהוצג בסנט פטרבורג לכוריאוגרפיה של מריוס פטיפה.

 

צילום: תאטרון האופרה והבלט יקטרינבורג 

 

הגרסה המקורית בעלת שלוש המערכות היא הבסיס להפקה מעודכנת זו, שיצרו מבקר המחול פאבל גרשנזון והכוריאוגרף סרגיי ויחרב – שהגדירו מחדש את הסטנדרטים לעיבודים מחודשים של יצירות קלאסיות. הביקורות בעיתונות תיארו את המופע כ"בכורת הבלט המרכזית של העשור".

 

יוצרי המופע עיבדו מחדש את הכוריאוגרפיה מ-1881 כשהם מתבססים על רשימות והערות שנשמרו באוסף תיאטרון הרווארד, ועדכנו את הליברית המקורי ברוח התרבות של המאה ה-20. המוסיקה המקורית של אדוארד-מארי-ארנסט דלדווז הולחנה מחדש על ידי יורי קרסווין.

צילום: תאטרון האופרה והבלט יקטרינבורג 

 

על פסטיבל M.ART

פסטיבל M.ART הוא פסטיבל רב-תחומי המציג את הנוף המגוון והמרגש של התרבות הרוסית העכשווית. הפסטיבל נוסד על ידי פרויקט M.ART, המקדם את התרבות הרוסית העכשווית בבריטניה, ישראל וארצות הברית, והוא מאחד בתוכנית אחת את כל הדברים החשובים ביותר בתרבות דוברת הרוסית כיום.

 

במשך שבועיים שלמים יארחו תיאטרון הבימה, מרכז סוזן דלל, בית האופרה הישראלי, הקונסרבטוריון ומוזיאון תל אביב לאמנות יצירות של השמות הבולטים ביותר של העולם דובר הרוסית, כמו ולדימיר מרטינוב, אנדריי מוגוצ'י וטטיאנה בגנובה. מטרת הפסטיבל היא להביא לישראל את התרבות אותה חי ונושם העולם דובר הרוסית היום. אירועי הפסטיבל בישראל  מתאפשרים הודות לתמיכתו הנדיבה של מר רומן אברמוביץ'.

צילום: תאטרון האופרה והבלט יקטרינבורג 

 

פקיטה

מתי: 5-6 במרץ, 20:00,

איפה: תאטרון הבימה
כמה: מחירי כרטיסים: מ־ 256 עד 356 ש״ח 

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.