חיפוש

'פאוסט' באופרה הישראלית

פודה, אטינגר וגתה עושים "פאוסט" על בימת האופרה הישראלית, ויוקי לביא מתרגש ומזמין אתכם לצפות באופרה ליצירת המופת החשובה ביותר בספרות הגרמנית

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

"גם אם נגעת בפסגת העולם האינטלקטואלי, הרחבת דעת לנפשך והרוויית עשרות תלמידים הצמאים לחוכמתך – עדיין תישאר בתחושת החמצה קודרת, כשבערוב ימיך תבין כי עונג החיים חמק ממך לבלי שוב. הרצון העז להשיב את מחוגי הזמן אל נקודת ההתחלה יפעם בך, אך ככל בן תמותה מן היישוב תיאלץ להביט בעיניים כלות בתקתוק שגרת הימים."

עסקים עם השטן

לפאוסט, גיבורו של גתה, ניתנה הזדמנות נוספת לחזור ולהיות עלם צעיר ומבטיח. את ההבטחה הקוסמת סיפק לו השטן מפיסטופולס, במין עסקה ערמומית: הבא לי את נשמתך ואתן לך את העלמה מרגריט. בצר לו נעתר פאוסט לרעיון העיוועים, ומעתה הצופים באופרה הישראלית יחזו בטירוף הנפש של הנערה הזכה והתמימה, מי שהחברה הפנתה לה עורף ואילצה אותה בהדרגה להקריב באקט של אובדן עשתונות את בנה. פאוסט, יציר כפיו של השטן, מתהלך כשאשמה כבדה לופתת אותו, ומסיים את חייו מוכה וחבול, בערבובייה שזורה של חטא ועונש. "פאוסט" היא ללא ספק יצירת המופת החשובה ביותר בספרות הגרמנית. וולפגנג פון גתה ממחיש בה בכישרונו הרב את בבואתו של גיבורו, כדיוקן אנוש אוניברסלי. פאוסט הוא "כל אדם" שהופך בן לילה עבד לתאוותו, לחולשותיו ולגחמותיו, והפקתה הנוכחית של האופרה משכילה לייצר עבורנו – באמצעות כלים ואביזרים אמנותיים שעל הבמה – את תת המודע הרוחשת וגועשת של הקלאסיקה הספרותית. "פאוסט

פאוסט על בימת האופרה הישראלית - אל תחמיצו

מפגש פסגה

מפגש הפסגה של גתה עם המוסיקה השמיימית של המלחין שארל גונו מוליד גם חיבור אוליטימטיבי של שני ענקים: סטפנו פודה ודן אטינגר. עבור פודה, הבמאי והיוצר האיטלקי הנודע, תהיה זו עבודת הבכורה על בימות האופרה הישראלית. מדובר באיש רב פעלים המשמש גם כוריאוגרף ומעצב תפאורה ותלבושות להפקותיו השונות. לאחר "אותלו", "כוחו של גורל", "הטרובדור", "דון קרלו" ועוד עשרות יצירות הוא יהפנט אתכם עם פרשנות בימתית ל"פאוסט". ולצידו יתייצב המנצח דן אטינגר, מגדולי המוסיקאיים הישראלים שפרצו בעשור החולף. מעבר להיותו מנהלה המוזיקאלי של התזמורת הפילהרמונית שטוטגרט ומנצח לשם כבוד בתזמורת הפילהרמונית של טוקיו, שימש כאסיסטנט של דניאל בארנבוים באופרה הממלכתית של ברלין.

הקאסט

ניצוחו על היצירה הספרותית מעל בימת האופרה הישראלית תהיה סגירת מעגל אמנותית, לאחר שכיהן כמנצח המקהלה מטעמה שנים רבות. צוות הסולנים המרשימים שיקיפו אותם יכלול בין היתר את הטנור גסטון ריברו, את הבס פאולו באטלייה, את זמר הבריטון הישראלי נח קריגר ואת זמרת המצו-סופרן הישראלית נעמה גולדמן. מה יש לומר, אנסמבל כזה – המלווה במקהלת האופרה הישראלית – עלול לגרום גם לכם, בתוך תוככם, לשקול את מכירת נשמתכם לשטן.

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.