חיפוש

עוגות מעוצבות

בשנים האחרונות המושג הוותיק "עוגה", מפנה את מקומו לערך חדש הנקרא עוגה מעוצבת. המאמר שלהלן מנסה להסביר את מקור המילה עוגה, ואיך הטכנולוגיה של ימינו השפיעו עליה?

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

התואר עוגות מעוצבות ניתן לעוגות אשר מכילות כמות נכבדה יותר של אלמנטים מעוצבים, זמן הכנה ארוך יותר ורמת העיצוב המושקעת בהן גדולה מהרגיל. רמת העיצוב בעוגות משתנה מעוגה לעוגה, לעיתים נדמה שרמת הגימור והעיצוב מתוחכמים מספיק בכדי להוסיף אותן כפריט במוזיאון הלובר שבצרפת.

 

מקורו של העיצוב בעוגות

מקור המילה עוגה הינו מהמילה מעגל (עוג), שכן רוב המאפים יוצרו בצורה עגולה. אבל מקור העיצוב של העוגה מגיע מהתקופה שבה החיטה הייתה סמל לשגשוג ופוריות, והמתנה הרווחת לכלה ביום החתונה הייתה ערימת לחמניות. ערימת הלחמניות היתה גדלה לפי הפופולריות של הכלה. הלחמניות הוחלפו בשכבות עוגה ומשם התפתחה עוגת החתונה המסורתית, גבוהה, עם מספר שכבות רב שסימל עוד בתרבות הקדומה שגשוג ופריון. גם כיום, בחתונות, עוגות גבוהות מסמלות עושר והצלחה של הזוג המאושר, ועל כן, עוגות החתונה לא רק גבוהות, הם גם מעוצבות בקפידה. עוגות חתונה מעוצבות הניחו את הבסיס לעוגות מעוצבות של היום.

 

העוגות בימינו

העוגות המעוצבות בימינו קיבלו את ההשראה של גודל והשקעה בעיצוב שמקורן בעוגות החתונה. ההשקעה בעיצוב העוגה מתרחב לאירועים נוספים כגון אירוסין, בת מצווה, יום נישואין וימי הולדת, ורמת העיצוב עולה בהתאם לפופולריות של האירוע וכמות האורחים. לעיתים קרובות כמות ההשקעה בעוגת יום הולדת גדולה מההשקעה בעוגת חתונה.

 

הטכנולוגיה בשירות העוגה מעוצבת

בהתאם לרמת הביקוש, כך גם ההיצע. הביקוש לעוגות מעוצבות גדל מאוד לאורך השנים ואיתו גם כמות המעצבות. ניתן להשיג מעצבת עוגות ברשתות החברתיות ובחיפוש באינטרנט, אבל קיים קושי לגשר בין כמות האינפורמציה שמצויה ברשת לבין הצורך המסוים של הקונה, שכן קונה פוטנציאלי מחיפה איננו מעוניין לקנות עוגה ממעצבת באילת, ומעצבת המתמחה בעוגות בצק סוכר איננה מעוניינת בלקוח שמבקש לקנות עוגת מוס.

 

טכנולוגיה מודרנית ומתקדמת התפתחה לאחרונה ברשת בכדי לגשר בין הביקוש להיצע, לעשות סדר בכמות האינפורמציה, ולהפוך את חווית החיפוש והקניה ליעילה יותר. הטכנולוגיה שפותחה על ידי מספר אתרי אינטרנט מגשרת בין הלקוח הפוטנציאלי לבין המעצבת המתאימה. אתרי אינטרנט אלו מאפשרים נוחות באיתור קינוח לפי מכלול פרמטרים, מאפשרים רכישה מקוונת ומשלוח לפי כתובת רצויה. איתור קינוח נשמע משימה קלה, אבל לאחר שסופרים את סוגי הקינוחים הקיימים, כפול כמות העיצובים שקיימים ולוקחים בחשבון את כמות המעצבות שמספקות קינוחים מגיעים למספרים גדולים. כאשר כל מעצבת מתמחה בסוג קינוח מסוים אחד או שניים, באזור גיאוגרפי שונה, מגלים שיש צורך באלגוריתם איתור מסובך שמפשט את משימת האיתור לקונה הפוטנציאלי.

 

מתיאוריה למעשה

אתר השפים הינו אתר מקצועי ומתקדם מאוד שמארח עשרות מעצבות מכל רחבי הארץ ומציג יכולת איתור מוצר גבוהה במיוחד. באתר תוכלו למצוא מגוון מוצרים וקינוחים מקוריים במחירים ללא פערי תיווך, כולל אפשרות לתשלום ברוב אמצעי התשלום המקובלים והאתר מאפשר לבחור בין איסוף עצמי לבין משלוח לכתובת רצויה. אנחנו בדקנו קטגוריה אחת מתוך המבחר העצום של מאות מוצרים, עוגת מספרים, והיינו מאוד מרוצים.
  
 

עוד ב-להיות הורים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.