חיפוש

ספר לסגר

לקראת יום כיפור, שהשנה יהיה ביתי במיוחד, הבאנו לכם המלצה של מיכל הררי לספר החדש והחשוב של עו"ד סופי כהן - "בן הזוג הטורף - מדריך משפטי להישרדות בזוגיות"

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

על כריכתו של הספר נראית ציפור כלואה בכלוב של זהב, ולא בכדי. הציפור היא דימוי לקורבן שנלכד במלכודת הדבש של ה"אהבה" במערכת יחסים בין גבר ואשה, או מה שחשבתם שזו אהבה, כי בעצם כשהכרתם זה את זו הכל נראה מושלם ומבטיח... הספר "בן הזוג הטורף" מביא סיפורי זוגות שראשית חייהם יחד היה נפלא, ומתאר כיצד המצב התדרדר תוך מספר שנים לכדי מערכת יחסים עכורה, כואבת ואבודה, לפחות מבחינת הקורבן. הספר מסביר את התהליך, ומפרט מה קורה כשאחד מבני הזוג מתגלה במרוצת הזמן כבעל נטיות הרסניות לזוגיות, המתבטאות ביחס משפיל כלפי בן או בת הזוג, בהתעללות כלכלית, נפשית ופיזית. הספר מהווה מדריך פסיכולוגי ומשפטי להישרדות בזוגיות מהסוג האמור. 

 

איפה הכל מתחיל

הבעיה במערכת יחסים הרסנית, על פי ספרה של עו"ד סופי כהן, מתחילה כאשר אנחנו מתאהבים, ואין לנו את הכלים או היכולת לזהות אם בן או בת הזוג שבהם התאהבנו, ואשר מחזירים לנו אהבה, עלולים להיות גם אלה שיביאו לאסוננו. פסיכולוגים מצאו שבן זוג אלים, או כפי שמכנה אותו הסופרת: "הטורף", הוא בדרך כלל אדם שסובל ממה שנקרא "פתולוגיה של פרוורט נרקיסי". קשר מהסוג הזה הוא מסוכן מאוד, כי בת או בן הזוג פעמים רבות רוצים לעזוב, אך האדמה נשמטת מתחת לרגליהם והם לא עושים זאת - מה שעלול לעיתים קרובות להגמר באלימות ואף ברצח. לפרוורט אין זכות קיום משלו ללא הקורבן, ובסימביוזה הזו הקורבן משלם את המחיר הגבוה. הספר מציג סיפורי זוגות שעל פניו נראים כמו בני זוג מושלמים, והעולם שמחוץ לביתם, כולל המשפחות, לא מזהה את המצוקה בקשריהם. במקום הזה ניתן לעקוב אחר התהליך ההרסני והדיכוי המתמשך של בן או בת הזוג הפרוורטיים. הספר מעלה סוגיות ותשובות בגובה העיניים, ויש בו בכדי להציל את החיים של קורבן הרצח הבא.

 

קצת על הסופרת

עו"ד סופי כהן מתמחה בייצוג נפגעי אלימות משפחתית מזה 20 שנה. לדבריה, הבעיה האמיתית היא שכלפי חוץ משדר "הטורף" התנהגות נורמטיבית. הוא פיקח, חביב ושרמנטי לסביבתו, אבל ברגע שאשה נופלת ברשתו, היא הופכת מאדם חושב, נמרץ ושמח - לאובייקט של התעללות, לקורבן. לעוד אחת מהסטטיסטיקה של אלימות משפחתית. הספר נועד להזהיר את הציבור מפני מערכות זוגיות רעילות, להסביר עד כמה הן יכולות להיות הרסניות ולתת קול לקורבנות של אלימות נפשית. ביותר מדי מקרים הטורפים הם אלה שיוצאים עם היד על העליונה בתיקי גירושין, וחשוב שתהיה מודעות לתופעה המסוכנת הזו: "הרבה פעמים רק אלו שהיו קורבנות לאלימות נפשית, יבינו את התופעה של בני זוג טורפים. קשה מאוד לדמיין מנגנונים כאלה, המוח האנושי לא מסוגל לקלוט שיש אנשים אכזריים וחסרי לב, שמסתובבים בינינו ויכולים ללא כל נקיפות מצפון לקחת מאתנו את הכל; הילדים, הרכוש, השם הטוב שלנו ואת כל מה שבנינו שנים. הספר עוזר לעשות סדר בעניינים ולהבין שאלימות פיזית היא חלק מאלימות נפשית, ואלימות נפשית היא עיקר הבעיה."

 

"בן הזוג הטורף" של עו"ד סופי כהן. צילום: יח"צ

"בן הזוג הטורף" של עו"ד סופי כהן. צילום: יח"צ

 

סימני הזהירות

1. הוא מרוכז בעצמו ובצרכיו בלבד.

2. הוא תמיד מאשים את בן או בת הזוג. 
3. הוא קנאי.
4. אין בו אמפטיה למצוקותיך.
5. הוא מצר את צעדייך. 
6. הוא מרחיקך מקרובייך.
7. הוא אינו מוכן לקבל כל ביקורת, אך מבקר אותך ללא הרף.
8. כל מה שתעשי כדי לרצות אותו לא יספק.
9. הוא יציג עצמו כקורבן כדי לקבל תמיכה ועזרה, ויציג אותך כמי שמדרדר/ת אותו ואת היחסים ביניכם.

 

איך ניתן להיחלץ ממערכת יחסים רעילה

1. חשוב להיות ערים לכך שאתם נתונים בידי בן זוג רעיל. הרבה לקוחות שלי לא משתפים את הסביבה שלהם כי הם לא מזהים ולא מבינים את מה שעובר עליהם.
2. לבקש עזרה פסיכולוגית של אנשי מקצוע שמבינים בפתולוגיה המתוארת בספר.
3. חשוב לשמור לעצמכם חסכונות, אל תהיו תלויים באיש. 
4. יש לשתף את הקרובים שמוכנים לעזור, באמת של מצבכם, ובקשיים שיש עם בן או בת הזוג - ולא להתבייש. אתם לא אשמים, אתם הקורבן.
5. כדאי שלא להכריז בפני בן הזוג שאתם רוצים להתגרש, כי זה יפעיל אצלם את מנגנון הקנאה והשליטה, והם לא יתנו לקורבן שלהם להשתחרר בקלות - אלא להיפך. לכן יש להתחיל בהליכים ללא ידיעת הטורף, והכי חשוב לדאוג לעורך דין מנוסה בתחום, בייצוג בבית המשפט או בבית הדין לענייני משפחה. 
6. בעיקר, והכי חשוב - אל תוותרו. הילחמו על זכויותיכם. מגיעים לכם חיים טובים וחופשיים יותר, כבר היום.
 

עוד ב-ספרים חדשים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.