חיפוש

סיעוד: מקצוע ללא גבולות ומחסומים

עזרה ניתנת ללא הבדלי דת, גזע ומין ולכן מקצוע כמו סיעוד מגלם בתוכו שורה ארוכה של מאפיינים מיוחדים. כיום כבר ידוע שמדובר במקצוע ללא גבולות ומחסומים ויש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי להשתלב בו

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

כל עיסוק במתן עזרה לאנשים שזקוקים לכך מלווה בתחושת סיפוק אדירה. עם זאת, רק מעטים בוחרים להפוך את העיסוק הזה למקצוע ולקריירה. אותם אנשים עוסקים למעשה בתחום הסיעוד ולאחר זמן קצר הם מגלים עולם שלם של אפשרויות חדשות. כיום כבר ידוע שהסיעוד הוא מקצוע ללא גבולות ומחסומים אבל בעל מאפיינים מיוחדים שמאוד כדאי להכיר.

 

השאיפה לעזור לכל בני האדם בצורה שווה מלווה את אנשי הסיעוד מגיל צעיר והופכת למקצוע רק אחרי שהם מקבלים את הכלים המעשיים. במילים אחרות, ללא מוטיבציה פנימית ואמיתית לעזור לכל בני האדם בצורה שווה, קשה מאוד להשתלב במקצוע הסיעוד ולהפיק ממנו סיפוק ואתגר. השאלה המתבקשת היא מה ההבדל בין שירותי הסיעוד ומדוע הם שונים מרפואה קונבנציונאלית.  

 

מה ההבדל בין תפקידי סיעוד?

ראשית, חשוב לציין שסיעוד פשוט יכול להיעשות על ידי כל אדם וללא צורך בהכשרה מוקדמת. אלו מקרי סיעוד בין בני משפחה, בקרב בני זוג ולעיתים גם בקבוצות תמיכה של חברים. לעומת זאת, סיעוד בהקשר הרפואי מתייחס למתן עזרה רפואית. כאן יש כבר צורך במסלול לימודי סיעוד שבסיומם ניתן להשתלב במערכת הבריאות בתור עובד סיעודי או להתקדם לתפקידי אח, רופא, תזונאי פסיכולוג וכן הלאה. 

 

שנית, עובדי סיעוד יכולים להחליט האם לעבוד לבד או כחלק מצוות מערכתי. הם נדרשים להעניק טיפול לאדם שזקוק לכך ולעמוד לרשות בני המשפחה. רוב עובדי הסיעוד שעובדים לבד מועסקים על ידי חברות פרטיות, לעומת עובדי סיעוד בבתי חולים שהם חלק מצוות מערכתי גדול. בכל אחד מהמקרים מלווה תחושת הסיפוק את שגרת יומו של העובד הסיעודי ומציבה בפניו אתגרים מעניינים. 

 

התכונות הדומות של שירותי סיעוד

הסיבה לכך שסיעוד הוא מקצוע ללא גבולות ומחסומים קשורה באופן הפשוט והבסיסי ביותר למבנה גוף האדם, לביולוגיה ולכימיה. מחלות וחיידקים לא מכירים בגבולות ואין שום מחסום שיכול למנוע העברת וירוסים בין עמים ומדינות. גוף האדם בנוי באותה צורה בכל מקום בעולם ואפשר לטפל בו באמצעות מאפיינים זהים של סיעוד. כתוצאה מכך, לשירותי סיעוד תכונות דומות שהן חלק בלתי נפרד מהמקצוע.

 

רק לאחרונה שמענו על אחות יהודיה שהניקה תינוק פלסטיני שאמו נפצעה, וכמעט מדי יום יש עוד מקרים שמעידים על המחויבות הגבוהה של אנשי סיעוד למקצוע ולתחום שהם מייצגים בגאווה. לצורך השוואה, אפילו לרופאים אין את הפריבילגיה להיות מעורבים בצורה כל כך עמוקה בחיים של אנשים אחרים. הרופאים מתמחים בפרקטיקה בלבד ולכן אנשי הסיעוד הם בעלי מקצוע שאין להם תחליף. 
 

עוד ב-ללמוד משהו:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.