חיפוש

ניתוח הקטנת חזה - כל מה שרצית לדעת

חזה גדול הוא משאת נפשן של נשים רבות, ועל כך תעיד הפופולריות הרבה של ניתוח הגדלת חזה, אבל באילו מצבים כדאי לעשות ניתוח הקטנת חזה?

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

המאמר מאת: ד"ר נמרוד פרידמן, מנתח פלסטי בכיר

 

חזה גדול הוא משאת נפשן של נשים רבות, ועל כך תעיד הפופולריות הרבה של ניתוח הגדלת חזה. יחד עם זאת לא תמיד הכל ורוד אצל נשים שהתברכו בחזה גדול באופן טבעי - לעתים משקל החזה מעמיס על הגב, הכתפיים והצוואר, אינו תואם את הפרופורציות של הגוף, ובנוסף הוא בעל נטיה רבה יותר "לאבד גובה" ולצנוח עם השנים. ניתוח הקטנת חזה יכול לשפר את המצב בצורה משמעותית. 

 

באילו מצבים כדאי לעשות ניתוח הקטנת חזה?

הבחירה בניתוח הקטנת חזה הינה אינדיבידואלית, ותלויה בין היתר בהשקפת עולמה של האשה, נתוניה הפיזיים, מודל היופי האידיאלי בעיניה ועוד. נשים רבות בוחרות לעבור ניתוח להקטנת החזה בשל פגיעה בביטחון העצמי, בגלל חוסר פרופורציה בין הגוף לחזה, קושי מהותי למצוא בגדים מתאימים, הערות פוגעניות מהסביבה ועוד. יחד עם זאת, בניגוד לרוב הניתוחים הפלסטיים, להקטנת חזה יש לעתים גם התוויה רפואית ברורה, כמו למשל במקרים בהם משקל החזה מוביל לבעיות רפואיות כגון: כאבי גב, צוואר או כתפיים, גירוי ופטרת כתוצאה מלחות שמצטברת מתחת לשדיים, קושי בפעילות גופנית בשל כובד החזה, יציבה לקויה ועוד. 

 

כיצד מתבצע ניתוח להקטנת החזה?

ישנן כמה טכניקות שונות לביצוע הניתוח, כאשר את הניתוח מתאימים באופן אישי לכל אישה ואישה בהתאם לנתוניה האישיים ורצונותיה. במהלך הניתוח רקמת השד העודפת מוסרת, והשד מעוצב מחדש, כולל מיקום מחדש של הפטמה בהתאם לפרופורציות החדשות. הניתוח נעשה כולו בהרדמה כללית ונמשך בין שעתיים לארבע שעות, כאשר ברוב המקרים נשארים בהשגחה לילה אחד בבית החולים.

 

מהו תהליך ההחלמה?

ההחלמה מהניתוח אורכת לרוב עד שבוע, במהלכם לא צפויים כאבים משמעותיים. יש להימנע מביצוע פעילות גופנית בחודש הראשון לאחר הניתוח, כמו גם להשתמש בחזייה תומכת. 
התוצאות המלאות אינן מיידיות והחזה יקבל את צורתו הסופית, המוקטנת והמורמת רק לאחר מספר חודשים, ועד שנה.  

 

לאלו תוצאות ניתן לצפות לאחר הניתוח?

המטרה של ניתוח הקטנת חזה היא לעצב את החזה בצורה שתראה טבעית ופרופורציונלית לגוף. לכן, לא מדובר רק על הקטנה אלא גם על עיצוב מחדש, שיפור צורת השד והבלטתו. 
לרוב תישאר צלקת אנכית במורד השדיים בצורת עוגן, האות J, או חתך אורכי בלבד (בהתאם לטכניקה שבה משתמש הרופא), וצלקת מסביב הפטמה. הצלקות נוטות להיטשטש באופן משמעותי עם הזמן, בתהליך איטי שיכול להימשך עד כשנתיים.

 

כדי להגיע לתוצאות הרצויות, חשוב לבחור במנתח פלסטי מקצועי ומנוסה, שנעזר בטכניקות המותאמות לך ולגופך, ויעזור לך להגשים את החלום שלך לחזה קטן יותר בצורה הנכונה והבטוחה ביותר.

עוד ב-רפואה אסתטית:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.