חיפוש

ניתוחים אורטופדים - כל מה שצריך לדעת לפני ואחרי הניתוח 

במהלך השנים, אנחנו יכולים לראות שינוי ניכר בתחום של ניתוחים אורתופדיים. ללא צל של ספק, מדובר באחד מענפי הרפואה המתקדמים ביותר אשר תהליך הטיפול בהם, לפני, בזמן ואחרי הניתוח, משתפרים, והתוצאות בהתאם.

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

דברים שבעבר לא יכולנו לדמיין, ועל כן אנשים נאלצו לחיות ולהתמודד עם מצבים מסוימים, היום מקבלים פתרון אשר מאפשר להם להמשיך וליהנות משגרת החיים שלהם, בין אם באופן רגיל ובין אם עם מגבלות מסוימות. לדוגמא, ניתוחים להחלפת מפרקים, ניתוחים לשחזור רצועות ועוד. 

 

לפני שנסביר מה צריך לדעת על ניתוחים אורתופדיים ועל התהליך שנעשה במסגרת מכון פיזיותרפיה אחרי הניתוח, יש להסביר שישנם שני סוגים עיקריים של ניתוחים בתחום. ניתוחים דחופים אשר יש לבצע באופן מיידי. מדובר על מקרים של תאונות, נפילות, חבלות כתוצאה מפיגוע, פציעה במלחמה או מכל סיבה אחרת. מנגד,ישנם ניתוחים שמטרתם לשפר את איכות חייו של המטופל. הוא לא ניתוח דחוף אך הוא הכרחי ויכול לעזור למטופל בצורות שונות.

 

מה צריך לדעת על השלבים שלפני הניתוח?

 

בטרם ניגשים לניתוח אורתופדי יש לבדוק מספר דברים:

ראשית, מי מבצע את הניתוח, איזה ניסיון עומד לרשותו ועד כמה הוא מומחה בתחום. רופאים אורתופדיים, כמו רופאים בתחומים אחרים, מתמחים בסוגים שונים של טיפולים וניתוחים, לעיתים גם על בסיס אזורים מסוימים בגוף. 

 

שנית, יש לבדוק איך מתבצע הניתוח, באיזה אופן. אנחנו יכולים למצוא היום הרבה מאוד שיטות של ניתוחים, רמת הסיכון שלהם שונה, כפי שהסיכוי להצליח הוא שונה. 
שלישית, יש לוודא שתהליך האבחון נעשה באופן קפדני. הוא צריך לכלול בין היתר סוגים שונים של צילומים ובדיקות הדמיה כגון MRI, CT, אולטרסאונד ועוד. יש לקבל הסבר מדויק על אופי הבעיה וכיצד הניתוח יכול לעזור. 

 

ארבע, יש לבדוק מה סוג ההרדמה הנדרש עבור הניתוח, איך יש להתכונן אליו, ואיזה תהליך יתבצע אחרי שהוא יסתיים. 

 

מה צריך לדעת על השלבים שאחרי הניתוח?

הרבה פעמים מטופלים אשר עוברים ניתוחים אורתופדיים, יופנו לטיפול במסגרת מכון פיזיותרפיה. שם הם יעברו תהליך שיקום על מנת שיוכלו לחזור ולתפקד בצורה רגילה. אחת כמה וכמה זה נכון, אם מדובר על ניתוח שיוצר שינוי מסוים במבנה הגוף או בתפקודו. 

 

במסגרת מכון פיזיותרפיה המטופלים יעבדו עם אנשי מקצוע, פיזיותרפיסטים שמתמחים בשיקום שאחרי ניתוח, בעזרת תוכנית טיפול מתאימה. התוכנית תיבנה להם בהתאם לאופי הניתוח שהם עברו, באופן הדרגתי, כשהמטרה היא בכל פעם לעלות את רמת הקושי עד שלא יצטרכו לעבור עוד טיפולי שיקום או יוכלו לבצע את התרגילים בעצמם. 

 

חשוב להבהיר, לשיקום יש חלק משמעותי בהצלחה של ניתוח אורתופדי. הניתוח לא יכול להצליח רק בזכות העבודה של המנתח, אלא חייב להתבצע תהליך שיקום נכון בשביל שיהיה ניתן להשיג את התוצאות להן מייחלים. 
 

עוד ב-להיות בריאים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.