חיפוש

נדודים לאירן

בימים אלה של מגפת הקורונה בישראל, ימי סגר והגבלת תנועה, הספר ״שירת הנדודים״ של אירן דן מזמין אותנו לנדוד יחד איתה, אל האינסוף ומעבר לו

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

בשיריה של אירן דן קיים צמא וחיבור אמיתי למרחבים ולרוח הגדולה, הנושבת בגבול בין דמיון למציאות. דן מזמינה אותנו להתחבר, להתרגש ולהיסחף בנהרות האינסוף. שירתה מובילה אותנו, דווקא בימים קשים אלה, למסע בין נופים, אנשים מארץ הארזים ונוף בית לבנוני - ועד לארצות המזרח הרחוק ושדות האורז המוצפים. מתוך נופים אלה אורגת אירן דן את העבר בשתי וערב, שוזרת בשורשיה ומניחה שירת מהגרים ונדודים ענוגה, פיוטית ורכה, המתכתבת עם הצורות הקלאסיות של השירה הערבית. שירתה מתאפיינת בציוריות ובצבעוניות, תכניה חובקים מרחבים וארצות, שירת מסע המהגר, הנודד.

 

ניחוחות המזרח וקולות השירה. צילום: אירן דן 

ניחוחות המזרח וקולות השירה. צילום: אירן דן 

 

שירת הדן

דן עושה בטבעיות, בהינף קולמוס, שימוש במוטיבי שירת המזרח הקרוב והרחוק. דומה כי הצליחה להבדיל את שירתה הכתובה בעברית מסגנון השירה העכשווי המושל בשירה העברית ישראלית, זו השכלתנית, הפרוזאית, הלוגית. אירן מדלגת בחן מעל משוכה זו ומניחה שירה המתכתבת עם משוררי עולם, מרבינדראנת טאגור ועד שירת הזן של ריוקאן. מבחינה זו ניתן לחוש כי שירתה שייכת גם לזרם הפורץ גבולות אל הֶעְדר גבול ולאום. שירת דן היא תחילת דבר - שירת האדם התם. בשירתה נוכל למצוא גם את מילותיו של האיכר המנהל שיח עם הטבע, נופיו ומרחביו. זו גם שירת האישה הנודדת, המהגרת, השבה וחובקת ועוטפת בכמיהה את התועים, הנודדים, הנדים, החולפים ובאים, ומפכה געגועים אל נופים רחוקים, תווי פנים וזיכרונות מהורים.

 

איפה קונים?

הספר שירת הנדודים לוקח למסע תחושתי הגותי חוויתי המותיר את הקורא כמי שהתלווה לשירת לב הנודד. ניתן להשיגו באתר צומת ספרים או באתר 

*בקרוב בחנויות הספרים. 

 

 

עוד ב-ספרים חדשים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.