חיפוש

מרימים את המסך

שלוש עשרה בכורות מחול מפתיעות ומרתקות עומדות במרכז פסטיבל "הרמת מסך", שיתקיים בתל אביב ובירושלים בנובמבר הקרוב

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים
"הרמת מסך", פרויקט הדגל של משרד התרבות להצמחת אמנים בתחום המחול, לרבות יוצרים עצמאיים ומנהלים אמנותיים,יתקיים בנובמבר זו השנה ה-26, בת"א ובירושלים. במהלך שנות קיומה צמחו מתוך במת "הרמת מסך" היוצרים הבולטים והחשובים במחול הישראלי שהשפיעו באופן משמעותי על המעמד והמוניטין המיוחדים של המחול הישראלי ברחבי העולם.

13 עבודות בבכורה יעלו בשנה זו:

"בתלם"/ path / في التلم ,יוצרת: סחר דאמוני.סחר דאמוני, כוריאוגרפית ורקדנית ערביה נוצריה, נולדה וגדלהבשפרעםבחברה מסורתית, במציאות שמזמנת קונפליקטים רבים. כאישה שבחרה לממש את שאיפותיה בתחום המחול, היא נאבקת במוסכמות חברתיות ובחוקים נוקשים שהחברה בה היא חיה מציבה לה. "גן הדקות" של נועה צוק ואהד פישוף, עבודה הנובעת מהחיבור העמוק שלהם לשפת הגאגא, ומהתשוקה לתנועה האנושית לכשעצמה. אוהד פישוף ונעה צוק, צילום: גדי דגון אוהד פישוף ונעה צוק, צילום: גדי דגון "בליסטיקה פנימית של האינפנטיל", יוצרת: שרון צוקרמן ויזר, המציגה אפשרות להתבונן בזכוכית מגדלת בדברים פשוטים כביכול, שהם חלק מההוויה הקיומית המנטלית והגופנית. שרון צוקרמן. צילום: תמר לם שרון צוקרמן. צילום: תמר לם "מצעד הפיות השבורים", יוצרים: אייר אלעזרא ואסף סלהוב, המציגים דואט שבו אמן רחוב מציע לרקדנית להצטרף אליו ולהופיע במצעד. אייר אלעזרא ואסף סלהוב. צילום: תמר לם אייר אלעזרא ואסף סלהוב. צילום: תמר לם "In vitro", יוצרת: בשמת נוסן, עבודת-מחול לארבעה רקדנים בעולם דמוי כוכב לכת רחוק וקפוא. הארבעה נעים דרך מבעי רגש שכמו נחתכו מקומיקס או מסרטי אימה פסיכולוגיים. WIG IT, יוצר: עדו פדר. יצירתו החדשה של עידו פדר, היא עבודת מחול לארבעה רקדנים, חבורה של "אנשים עכשוויים". עדו פדר. צילום: גדי דגון עדו פדר. צילום: גדי דגון   וגם: "אי שם בעכשיו" יוצר: אורי שפיר. עבודה לשני רקדנים ואמן וידאו, השואלת את השאלה: מה חי באמנות המופע החי? "12 צ'קים דחויים" היא עבודה של היוצרת אלה רוטשילד על מצוקת הדיור הבוערת.  עבודתה של אלה רוטשילד מתעכבת בדיוק על הרגעים האלה בפרפורמנס הומוריסטי המשלב טקסט ותנועה. "The Free Builders", יוצר: עידו בטש. דואט לשני רקדנים השואפים למצב אוטופי. ביצירתו החדשה, מציע הכוריאוגרף עידו בטש לבדוק את האפשרות שלנו כפרטים בחברה לשנות את חוקי ההתנהגות הנורמטיבית מן הבסיס. "Void", יוצרת :אור מרין. לאחר שלוש יצירות מחול תיאטרון באורך מלא שהעלו באופן עצמאי, שבה אור ליצור במסגרת הרמת מסך. סולו אפי THE HAPPENING יוצרת :תמי לבוביץ. עבודתה החדשה של תמי לבוביץ, היא עבודת סולו המבוצעת על ידה. היא מפגישה בין לוגיקות מתמטיות ושפתיות לבין אקספרסיביות של גוף חי ובודקת מיצוי ברוטאלי של פורמליזם, מכאניוּת, סדרתיוּת של פעולות שאין בהן פרודוקטיביות, פעולות המתנגדות להיררכיה;בחלל לבן ניצבת אישה לבנה, בלונדינית לרגעים. ה "לחוד(ים)". יוצר: עדי בוטרוס. עבודה אחר חיפוש אחר זהות כאדם וכיוצר ערבי בחברה הישראלית. "האבסטרקציה: מרחב לתפילה משותפת", יוצרת: לילך ליבנה.עבודת סולו המעמתת בין ניסיונות לצמצום הגוף ובין התרבות ההיפר-דימויית העכשווית. בסדרת פעולות בעלות אופי טקסי-דתי עוטה על עצמה ליבנה, שמופיעה בעצמה, דימויים שונים המתווספים זה לזה עד לכדי הפשטה. מתי: 11/21-11 כמה: 60 שקל לכרטיס פרטים:  מרכז סוזן דלל, תל אביב, טלפון להזמנות: 03-5105656 אודיטוריום רבקה קראון, תיאטרון ירושלים (מסך 1) טלפון להזמנות 02-5605755 בית מזי"א לתאטרון (מסך 2,3,4,5,6) טלפון 02-6230002
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.