חיפוש

מסתמן: וירוס הקורונה נישא גם באוויר!

ארגון הבריאות העולמי מודיע כי בהמשך להוכחות מדעיות שהוצגו בפניו הוא מאשר שככל הנראה וירוס הקורונה נישא גם באוויר ולא רק בטיפות ובמגע, כפי שהעריכו עד כה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

הידעה שפורסמה אתמול (7 ביולי) היא לא פחות ממרעישה ומשנה את כל חוקי המשחק. במידה ווירוס הקורונה באמת ״נישא באוויר״ ומסוגל להדביק לא רק במגע ובהעברת ״טיפות״ מהפה ומהאף, כפי שהעריכו עד כה, אזי אנו עומדים בפני כללי משחק שונים לחלוטין המאלצים את מקבלי ההחלטות לחשב מחדש את צעדי המניעה לעצירת שרשרת ההדבקה.

 

מסתבר שהשבוע קבוצה של מדענים מרחבי העולם שחקרו את הנושא והעלו מסקנות מדאיגות, דחקו בארגון הבריאות העולמי לעדכן את ההנחיות שלו ולקבל את ההערכה שבניגוד למה שחשבו עד כה, לוירוס הקורונה יש יכולת לשהות ולנוע באוויר ועל ידי כך להדביק באופן הרבה יותר חמור מכל מה שהוערך בעבר.

 

עד כה ארגון הבריאות העולמי טען כי הנגיף הגורם למחלת הנשימה COVID-19 מתפשט באמצעות טיפות קטנות הניתזות מאפו ומפיו של אדם נגוע אשר שוקעות במהירות לאדמה או למשטחים קרובים. אולם במכתב פתוח לארגון הבריאות העולמי, שפורסם ביום שני בכתב העת Clinical Infectious Disease, מדענים מ 32 מדינות תיארו ראיות שלדבריהם מראים כי חלקיקי וירוס צפים יכולים להישאר ולנוע באוויר להדביק אנשים ששואפים אותם. 

 

צפו - ארגון הבריאות העולמי מאשר כי יתכן שהוירוס נישא באוויר:

 

 

יש לעדכן את ההנחיות

מכיוון שחלקיקי הוירוס הקטנים יותר יכולים להשתהות באוויר, המדענים בקבוצה דחקו ב- WHO לעדכן את הנחיותיו. "רצינו שהם יכירו בראיות," אמר ד״ר ז'וזה חימנז, כימאי מאוניברסיטת קולורדו שחתום על המאמר. "זה בהחלט לא מתקפה על ארגון הבריאות העולמי. זה ויכוח מדעי, אבל הרגשנו שאנחנו צריכים לפרסם כי הם מסרבים לשמוע את הראיות לאחר שיחות רבות איתם", מסר  ד״ר ז'וזה חימנז בראיון טלפוני, למערכת האתר International Business Times.

 

״כרגע קיים חשש שאם הציבור ישמע שהוירוס מועבר גם באוויר, עובדי שירותי הבריאות יסרבו ללכת לבית חולים, או שאנשים יקנו את כל מלאי מסכות ה N95 המגינות ביותר, ולא יישאר כלום למדינות מתפתחות.״ אומר ד״ר ז'וזה ומוסיף כי ״הפאנל של ארגון הבריאות העולמי שהעריך את הראיות להעברה של הוירוס באוויר אינו מגוון מדעית וחסר בו ייצוג של ממומחים בתחום.״

 

ומה אומרים בארגון הבריאות העולמי?

כל שינוי בהערכה של ארגון הבריאות העולמי לגבי סיכון ההדבקה של הוירוס עלול להשפיע על הנחיותיו הנוכחיות בנושא שמירה על מרחק פיזי של שני מטרים. ממשלות, המסתמכות על הנחיות הארגון, עשויות להידרש להתאים את אמצעי המניעה במטרה לשמור על בריאות הציבור. דובר הארגון מסר כי ארגון הבריאות העולמי יפרסם תקציר מדעי המסכם את מצב הידע באופני העברת הנגיף בימים הקרובים.

 

״אמצעים חדשים ומקיפים יידרשו בכדי שנהיה מסוגלים לעצור את שרשרת ההדבקה, כולל שימוש במסכות מיוחדות ובהנחיות חדשות לציבור בכל הנוגע לריחוק החברתי" מסרה בנדטה אלגרנזי, האחראית הטכנית של ארגון הבריאות העולמי.

 

לעוד כתבות בנושא קורונה >> 

 

עוד ב-כתבות בריאות:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.