חיפוש

מסורבי משכנתא? תמיד יש מה לעשות כדי להתמודד עם הבעיה!

המשכנתא הופכת את החיים שלנו לקלים יותר. בזכותה אנחנו יכולים לנשום קצת, להגשים חלום או לכסות חובות, ולהחזיר את הכסף לאט לאט בדרך הנוחה לנו. כיום גם מסורבי משכנתא יכולים ליהנות ממשכנתא בתנאים טובים, אם רק יפעלו נכון

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

במקרים רבים הבנקים מאשרים להעניק לנו משכנתא, אבל זאת כל עוד חשבון הבנק שלנו בסדר וכל עוד אנחנו יכולים להוכיח כי באפשרותנו לעמוד בתשלומים השוטפים. אבל אם יש בעיה או אם הייתה לנו היסטוריה קודמת עם הבנק, ייתכן שנקבל סירוב משכנתא. אבל גם מסורבי משכנתא למסורבים יכולים ליהנות ממשכנתא בתנאים טובים, אם רק יפעלו נכון.

 

מה הסיכוי שהבנק יסרב לתת לי משכנתא?

מסורבי משכנתא מתמודדים עם סירובים מהבנקים והקשיים רק הולכים ונערמים. לפעמים הם מגיעים אל הבנק ברוח אופטימית ובציפייה, והבנק מפתיע אותם בסירוב מוחלט. ולעתים, הם כבר מוכנים לכך שייתכן שיקבלו סירוב. מכל מקום, קיימות סיבות שונות שבגינן יכול הבנק לסרב לתת לכם משכנתא. אלה כמה מבין הסיבות הנפוצות יותר:

 

גיל – מרבית הבנקים אינם אוהבים לאשר משכנתאות בגילאים מבוגרים, שכן הם חוששים שמבקש ההלוואה ילך לעולמו לפני שיצליח להחזיר את כל חובותיו.

 

רמת הכנסה – הבנקים בוחנים את מאזן ההוצאות וההכנסות. אם הם מגלים שרמת ההכנסה נמוכה מדיי, הם עלולים שלא לאשר את ההלוואה.

 

התנהלות בעייתית מול הבנק – אם במהלך השנים היו לכם התנהלויות בעייתיות מול הבנקים, רבים הם הסיכויים שתקבלו סירוב.

 

היסטוריית אשראי שלילית – לקוחות שיש להם היסטוריית חריגה ממסגרת האשראי או כאלה שאיחרו בתשלום חובותיהם צפויים לקבל סירוב. במילים אחרות, אם יש לכם רישום שלילי אצל חברת BDI, לא תוכלו לקבל את ההלוואה.

 

נכס משועבד בעייתי – אם יש לכם נכס משועבד ונתקלתם בבעיות במהלך ניהולו, ייתכן שלא תוכלו לקבל משכנתא. לדוגמה, שעבודים על הנכס, הטלת עיקולים, רישום בלתי תקין ברשות מקרקעי ישראל, חריגות בנייה, בנייה בלתי מאושרת, רישום בלתי תקין בלשכת רישום מקרקעין ועוד.

 

ראינו כמה סיבות משמעותיות שבגינן יכולים הבנקים לסרב להעניק לכם משכנתא. אלה רק חלק מהסיבות הקיימות, כך שחשוב לבחון כל מקרה לגופו.

 

מה אפשר לעשות כאשר מקבלים סירוב?

אז האם למסורבי משכנתא יש תקווה? האם בכל זאת אפשר לעשות משהו גם אחרי שקיבלתם סירוב? התשובה היא כן. הדבר הראשון שכדאי לזכור הוא שגם אם המצב נראה בלתי מהיר, לא מתייאשים ולא מרימים ידיים. שנית, קיימות שתי דרכים עיקריות להתמודד עם המצב. הדרך הראשונה היא לפנות למימון חוץ בנקאי.

 

אמנם הריביות במסגרת מימון זה גבוהות יותר, אבל יש לכם סיכוי טוב יותר לקבל את המשכנתא. דרך שנייה, ואולי איתה כדאי להתחיל היא לפנות ליועץ משכנתאות. אדם זה מתמחה בכל סוגי המשכנתאות והוא נותן תקווה גם ללקוחות שהם מסורבי משכנתא. עם איש מקצוע כזה תוכלו לבחון את הדברים מקרוב ולראות איך אתם מקבלים את המשכנתא שאתם כה זקוקים לה ברגע נתון.

 

יועץ משכנתאות – האדם שילווה אתכם לאורך כל הדרך

יועץ משכנתאות הוא הפתרון לכל מסורב משכנתא ולכל מי שיודע שיש פתרון גם אם המצב לא נראה כל כך טוב.

 

הדבר הראשון שעושה יועץ משכנתאות למסורבים אמין ומקצועי הוא לבחון את המצב והתיק שלכם, על מנת למצוא את הסיבה האמיתית לסירובו של הבנק לתת לכם הלוואה. לעתים הבנק מסתמך על נתונים בלתי מעודכנים ולפעמים חסרים לכם מסמכים שיעידו על כך שאין לכם יותר עיקולים או בעיות במסגרת האשראי. דבר שני, היועץ יכול להמליץ לכם לקחת הלוואה חוץ בנקאית או לפעול כדי להשיג עבורכם הלוואה טובה יותר מהבנק. הוא מנחה אתכם לקראת פגישה נוספת עם הבנקאי ומוודא שבתנאים מסוימים אפשר בכל זאת לאשר את ההלוואה.

 

מרטין בוקסדורף - 0508116397 או maratbok@gmail.com

 

 

 

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.