חיפוש

העתיד של תעשיית הרכב כבר כאן – איך הוא ישפיע על מחירי ביטוח הרכב?

מחזיקים ברשיון נהיגה למעלה מ-15 שנה? אתם וודאי זוכרים את התלהבותכם מהצפצוף הרם הראשון רגע לפני התנגשות בין פגושים בחניה. בעשורים האחרונים החלו להתפתח טכנולוגיות חדשות ששינו ללא היכר את האופן שבו אנו נוהגים. יצאנו לבדוק מה השתנה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

מצלמות שמשדרות ב-360 מעלות את הנעשה בכביש, ואפילו כאלו שנוסעות על בטריה כמו צעצוע בגודל מלא – הן חלק מהחידושים הטכנולוגיים ומהמערכות החכמות שמסייעות לנו לקבל החלטות מאחורי ההגה כיום. בנתיב המקביל, נוסעת תעשיית הביטוח לרכב, שמאמצת לצרכיה כמה מהטכנולוגיות  הללו כדי להמשיך לספק שירות עדכני לקהל לקוחותיה. 

 

טלמטיקה מה?

התקני טלמטיקה הם מחשבים המשולבים במערכות טלקומוניקציה – שליחה, קבלה ואחסון מידע באמצעות מערכות טכנולוגיה שונות, לתקשורת אלקטרונית למרחקים. בין ההתקנים הראשונים היו מערכות ה-GPS של תעשיית הרכב. מאז התרחב מושג הטלקומוניקציה לכזה שכלל בתוכו גם תקשורת סלולרית, מערכות שמאפשרות קריאה ושליחת דואר אלקטרוני, המצריכות תקשורת מחשבים רחוקה.

 

בתעשיית הביטוח כבר משמשים התקני הטלמטיקה לאיסוף מידע על פעולות הנהג ומצב הרכב. בתמורה לנתונים מעניקות מספר חברות ביטוח עולמיות הנחה לנהגים המשתתפים, והנחה נוספת במועד החידוש, בתנאי שאותם נתונים יצביעו על הרגלי נהיגה טובים וזהירים – מעין ביטוח רכב לפי הרגלי השימוש.

 

״קופסאות שחורות״ למיניהן, ובפרט כאלו המספקות משוב על הנהיגה בזמן אמת, משפיעות על האופן שבו אנו נוהגים גם מבלי שנשים לב לכך. מחקר שקיימה אוניברסיטת קולומביה הבריטית מצא כי העובדה שמתבצע מעקב אחר ההרגלים שלנו ומתקבלים משובים עליהם, הביאו לשינוי חיובי בהרגלי הנהיגה בקרב רוב המשתתפים. 

 

בנוסף, המידע שנאסף בזמן הנהיגה יכול לסייע בטיפול בתביעות ביטוח, כשהתקנים של מציאות וירטואלית יוכלו לשחזר את השתלשלות האירועים. נראה כי בעתיד יהיו נפוצים התקנים אלו בכלל תעשיית הביטוח העולמית, ונוכחותם עשויה לקצר את זמן הטיפול בתביעות באופן משמעותי. 

 

אוטונומי או אנושי?

החידושים הטכנולוגים מוטמעים גם כמערכות בטיחות בתוך הרכב – מערכות חכמות שנועלות את הגלגלים, בולמות בדיוק מירבי ועוברות למצב של טייס אוטומטי. בעתיד הלא רחוק יהפכו המכוניות האוטונומיות לפופולריות במיוחד, אבל עד אז – עדיין יתאפשר ״תפעול אנושי״. יש הצופים ירידה משמעותית במספר תאונות הדרכים בעידן האוטונומי אך כיוון שהדרך עוד ארוכה, מתבצעות ההתאמות תוך כדי נסיעה. 

 

בבריטניה למשל הציעו מחוקקים שבמקרים מסוימים תהיה יצרנית הרכב האוטונומית אשמה בגרימת תאונה ולא הנהג שישב בתוכה. אם תאושר החקיקה, ידרשו חברות ביטוח להציע שני סוגים של ביטוח – עבור בעלי מכונית אוטונומית, או כזה משולב שמכסה בעת נהיגה אנושית וממוחשבת. 

 

מה עוד צופן העתיד בתחום הטכנולוגי, איך הוא ישפיע על האופן שבו אנו מגיעים ממקום למקום ומה יכלול ביטוח רכב מקיף למכוניות מעופפות – כנראה שהזמן יתן לנו מענה לתשובות. 
 

עוד ב-פשוט לנהוג:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.