חיפוש

מומחה בגישור גירושין

מומחה בגישור גירושין מאפשר להורים לילדים לקבוע בעצמם במסגרת תהליך גישור גירושין, כיצד יראו חייהם בעתיד ואיך הם יתנהלו אחד עם השני במקרה של פרידה וגירושין. במאמר זה מסביר המגשר המומחה בגישור גירושין נדב נישרי מהן האפשרויות העומדות בפניכם בהגיעכם לגישור גירושין

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

גישור גירושין מאפשר להורים לילדים לקבוע בעצמם במסגרת תהליך גישור גירושין, כיצד יראו חייהם בעתיד ואיך הם יתנהלו אחד עם השני במקרה של פרידה וגירושין. התהליך מיועד לזוגות שנמצאים בצומת דרכים בזוגיות ורוצים לקבל ביטחון ויציבות בעתיד לבוא. השיח על הגירושין הוא מטבעו מורכב ומעלה חרדות רבות. אדם שנמצא בתהליך גירושין או לקראתו שואל את עצמו היכן יתגורר בעתיד, איך יכלכל את ילדיו, מה יקרה ושאלות נוספות ורבות אחרות. במהלך תהליך הגישור אנו נותנים מענה לכל השאלות האלה ואחרות בצורה מאוד מקיפה וברורה ותוך נתינת מקום גם לרגשות הסוערים שעולים בתהליך. במאמר זה מסביר המגשר המומחה בגישור גירושין נדב נישרי מהן האפשרויות העומדות בפניכם בהגיעכם לגישור גירושין

 

מניסיוני כמומחה בגישור גירושין, אני יכול לשתף אתכם שהבחירה בגישור גירושין היא אחת הבחירות הקשות והאמיצות שהורה לילדים יכול לעשות. כל הורה שמתחיל בהליך גירושין נמצא בחוסר וודאות ופעמים רבות הוא מחפש את הפתרונות המהירים ביותר. למרבה הצער מהלכים שנראים ככאלה שיביאו פתרון מהיר הם אלו שיגרמו לדרך להיות הרבה יותר קשה וכואבת. פעמים רבות השיח על הגירושין יכול לעורר זעם רב ורצון לנקמה. תחושות אלו נעלמות אם מטפלים בהן נכון אך בכל זאת הן קיימות וצריך לקחתן בחשבון. 

 

אז מה עושה מומחה בגישור גירושין?

בשלב הראשון של תהליך גישור גירושין אני עוזר להורים שנמצאים בצומת דרכים בזוגיות שלהם, להחליט לאן הם רוצים לפנות: טיפול זוגי, פרידה זמנית, שלום בית או גירושין. לאחר שההורים מבינים לאן כל אחד מהם רוצה לפנות, אני עוזר להם להגיע לשם. אני עושה זאת על ידי הגדרת מטרות משותפות ואישיות לכל אחד מבני הזוג ואז לשרטט את המסלול שיאפשר לשניהם להשיג את מבוקשם.

 

האפשרויות הקיימות בגישור גירושין הם:

 

הסכם גירושין – או הסכם שותפות חדשה כפי שאני קורא לו. זהו הסכם מפורט המספק תשובות מאוד ברורות לשאלה כיצד יראו חיי המשפחה אחרי הפרידה. במסגרת ההסכם אנו מקבלים החלטות בנושאים: כלכליים, חינוכיים, גאוגרפיים, בריאותיים ואחרים והכל בהתאם לרצון ההורים ולמציאות החיים שלהם. 

 

הסכם שלום בית ולחלופין גירושין – הסכם שקובע מה יקרה אם בני הזוג ייפרדו ויחד עם זאת גם מה צריך לקרות כדי לשמור על הזוגיות.

 

טיפול זוגי – פעמים רבות מגיע זוג להליך גישור גירושין ומגלה שעוד יש ביניהם אהבה ורצון להגיע לשמור על הזוגיות. במקרים אלו אני מציע לפנות לטיפול זוגי כדי לקבל כלים לתקשורת נכונה ואם צריך לשלב זאת אם תהליך ליצירת הסכם שלום בית ולחלופין גירושין.

 

לי כמגשר מומחה בגישור גירושין אין א'גנדה נסתרת בנוגע לשאלה אם ההורים יישארו יחדיו או יתגרשו. אם אפשר עוד ליצור מציאות בה שני ההורים יהיו מאושרים, אני אעשה כמיטב יכולתי לעזור לכם בכך. יחד אם זאת, אני מאמין שגירושין הם פתרון נכון וטוב כאשר שני ההורים אינם מצליחים להרים אחד את השני ולהתפתח יחדיו. במקרים אלו השאלה היא לא האם מתגרשים אלא כיצד עושים זאת מבלי לפגוע בילדים ותוך נתינת דוגמא אישית.

 

כדי לענות על השאלה לאיזה מסלול הזוג צריך או רוצה לפנות אני שואל אותם לאן הם רוצים להגיע בחייהם. כי הרי כאשר ידוע לאן רוצים להגיע, אפשר להבין האם ניתן לעשות זאת יחד (שלום בית) או לחוד (הסכם גירושין). התהליך מתבצע בשיחות אישיות ונפרדות עם בני הזוג. במהלך השיחות עולים הצרכים האמיתיים של כל אחד מהם ומתבהרת התמונה. בהמשך אנחנו מעלים את הנושאים עליהם צריך לדון ומחפשים יחד את הפתרונות היצירתיים והמציאותיים ביותר שיאפשרו לשני ההורים לחיות חיים של ביטחון ויציבות ולשתף פעולה בגידול הילדים.

 

בסיום התהליך ולאחר שעברנו על כל הנקודות, אני מכין הסכם מפורט שמועבר לבית המשפט או לבית הדין הרבני שם הוא מקבל תוקף של פסק דין והופך לרשמי.

 

נדב נישרי, מגשר מומחה בגישור גירושין ומחבר הספרים להתגרש בשלום ושותפות חדשה
 

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.