חיפוש

מה הקשר בין פיתוח תוכנה לעולם הביטקוין?

השימוש בשיטת ההצפנה בלוקצ'יין במסגרת מסחר במטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין מציב רף גבוה גם בכל הנוגע לפיתוח תוכנות. איפה אפשר לראות את זה ומה זה אומר לגבינו? כל הפרטים לפניכם.

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

המטבעות הדיגיטליים ובראשם הביטקוין העלו על סדר היום הציבורי את נושא פיתוח התוכנה. על מנת להבין את הקשר בין שני הדברים צריך לחזור אחורה ולדעת כיצד מתרגמים צרכים של משתמש או יעד שיווקי למוצר תוכנה. 

 

ראשית, פיתוח תוכנה מתייחס בדרך כלל למקרים בהם יש צורך בפיתוח מוצר חדש. הוא משלב הנדסת תוכנה עם מחקר ושיווק ואפשר לקיים אותו על בסיס מתודולוגיות שונות. חלק מהשיטות מתבססות על פיתוח מתמשך של התוכנה בעוד אחרות נותנות עדיפות לפיתוח בחלקים. כך או כך, רוב המתודולוגיות כוללות צירוף של מרכיבים מסוימים כחלק משלבי הפיתוח.

 

בתהליך פיתוח תוכנה מבצעים מחקר שוק ולאחר מכן אוספים דרישות לפתרון עסקי מוצע. בשלבים הבאים מנתחים את הבעיות, קובעים תכנית או עיצוב לפתרון תוכנה ייעודי ומממשים את התוכנה בפועל. בשלבים האחרונים בודקים את התוכנה, פורסים אותה ודואגים לתחזוקה ותיקון באגים. 

 

מאפייני העולם החדש מקבלים ביטוי גם בתוכנה

 

לצד האמור לעיל כדאי להזכיר את המאפיינים של העולם החדש כפי שהוא מתבטא בכל הנוגע למטבעות דיגיטליים בכלל ולשימוש בשיטת ההצפנה בלוקצ'יין בפרט.

 

על קצה המזלג אפשר לומר שהמטבעות הדיגיטליים זוכים להצלחה כי הם מבוזרים, אין להם מוקד שליטה מרכזי וניתן לסחור בהם באופן אנונימי. כמו כן, הם משנים את העולם כפי שאנו מכירים אותו בזכות שיטת הבלוקצ'יין שמאפשרת להצפין מידע בין משתמשים בלי שום גורם מתווך באמצע.

 

המטבעות הדיגיטליים זוכים להצלחה כי הם מבוזרים וניתן לסחור בהם באופן אנונימי

 

הכי קל לראות את היתרונות של שיטת ההצפנה בלוקצ'יין באמצעים דיגיטליים כי ברור לנו למה צריך לשמור, לאבטח ולהגן על הכסף, אך בעולם החדש היא יכולה לשמש גם בתחומים אחרים.

 

אפשר למשל לתאר כיצד תוכנות מחשב בשיטת ההצפנה בלוקצ'יין יאפשרו לנו להעביר מידע לחברות בריאות וביטוח, לבצע פעולות בחשבון הבנק ולהתנהל גם מול מוסדות המדינה. 

 

תוכנה עם אבטחה ברמה בלתי מתפשרת 
 

פיתוח תוכנה בעת המודרנית כבר לא מציב רק את צרכי המשתמשים והלקוח בראש סדר העדיפויות. תוכנות שרוצות להחזיק מעמד ולהישאר רלוונטיות חייבות להיות מוצפנות ברמה הגבוהה ביותר – בדיוק כמו בשיטת בלוקצ'יין ואף למעלה מכך. נכון להיום שיטת ההצפנה של בלוקצ'יין נחשבת למתקדמת ולטובה ביותר, אך סביר להניח שבעתיד יתווספו שיטות חדשות ולא פחות אמינות.

 

הצפנה של תוכנות

תוכנות שרוצות להחזיק מעמד צריכות לשמור על רמת הצפנה גבוהה

 

לסיכום, השימוש בשיטת ההצפנה בלוקצ'יין כפי שהיא באה לידי ביטוי במטבעות דיגיטליים מסוגו של ביטקוין משנה גם את המאפיינים של פיתוח תוכנות. כל לקוח או עסק שמזמינים כיום פרויקט של פיתוח תוכנה מצפים לקבל אבטחה בהתאם והם לא מוכנים להתפשר על פחות מזה. 


 

עוד ב-גיקים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.