חיפוש

מהפכה במרפסת

המהפכה הדיגיטלית מגיעה לעולמות הגינון, מעצבים אונליין את המרפסת ותוך 3 ימים יש לכם גינת מרפסת צומחת ופורחת. רוצים לדעת איך? הכל בכתבה הבאה

פורסם ב: 27/05/2018
X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

זה שהעולם הופך להיות אורבני, אנחנו יודעים. וזה שבישראל קמות יותר ויותר שכונות וערי מגדלים, אנחנו רואים. אז מה הפלא שגם בעלי דירות בכל רחבי הארץ רוצים שתהיה להם גינת מרפסת צומחת ופורחת. מהיום זה קל, פשוט, מהיר וזול - כמה צעדים פשוטים ויש לכם גינת מרפסת צומחת ופורחת

 

אילו תנאים דרושים לקיום גינה במרפסת?

 

למעשה כל מרפסת בכל גודל יכולה להפוך בקלות להיות גינת מרפסת צומחת ופורחת, גם המרפסת הקטנה ביותר ובלבד שנספק לצמחים התנאים הנאותים. צמחים דורשים טיפול מועט, בעיקר מזון, מים, אוויר וגם קצת חום ואהבה. אם נדע להתאים את הצמחים למיקום ולתנאי המרפסת ונספק להם את דרישותיהם המעטות נוכל להינות מיופיים לאורך כל השנה ולשנים רבות קדימה.

 

מדוע כדאי ומומלץ לגדל צמחים במרפסת?

 

ניקוי האוויר ויצירת חמצן - הצמחים שבמרפסת עוברים תהליך של פוטוסינתזה, בו הן סופגים מהאוויר את הפחמן הדו חמצני ופולטים חמצן נקי וטוב מה שמנקה את האוויר שבסביבתנו.

 

חלק מעיצוב הבית - כיוון שברוב הדירות המרפסת היא המשך של הסלון ונראית כמעט מכל פינה בדירה, חשוב להשקיע בסידור ועיצוב המרפסת, לא פחות מעיצוב הבית. מרפסת ירוקה פורחת וצומחת נותנת לבית מראה מעוצב ומטופח לפחות כמו שולחן יפה, ספה או רהיט אחר. מרפסת שהפכה למחסן, או סתם מרפסת מוזנחת פוגעת במראה הכללי של הדירה - וזה חבל.

 

פרפרים, דבורים וציפורים - מרפסת צומחת מושכת אליה דבורים ופרפרים המגיעים לשתות מצופם ודובשם של הצמחים. מה יותר יפה מלראות פרפר במרפסת העירונית שלנו .פשוט הרגשה משגעת.

 

גידול תבלינים, פירות וירקות - בעידן בו אנו צורכים הכל ובגדול ואיננו נחשפים לתהליכי ייצור, אנו רואים עוד ועוד משפחות הנהנות לגדל בעצמן צמחי מאכל ולקטוף אותם ישר מהעציץ שבמרפסת. כמה כייף זה לקטוף עגבניה מהעציץ, לגזום עלי נענע לתה או להשתמש בעלי בזליקום טריים והכל מהמרפסת שלנו. 

 

אז איך מתחילים בתכנון גינת המרפסת?

 

רובנו לא מבינים בצמחים ובגינות, לשם כך קיימים גננים ואדריכלי נוף, אבל בעלי המרפסות, נותרו מחוץ למשחק, הם לקוחות קטנים מידי בשביל גננים ורובנו לא רוצים להוציא יותר מידי כסף על אדריכלי נוף או גננים יקרים.  נכון, לתכנן ולהקים מרפסת זה לא קל כמו לקנות כסא או שולחן, צריך ללמוד את המרפסת, לראות את כיווני השמש, לבדוק את הרוחות בעונות השנה השונות והכי חשוב לדעת אילו צמחים מתאימים לנו.

 

אז במיוחד בשביל אלה מכם המתקשים בכך פיתחו ב R&B Plants מערכת אוטומטית לתכנון ועיצוב גינת המרפסת. 

 

באמצעות מערכת R&B Plants תוכלו בפחות מ-3 דק' לתכנן את גינת המרפסת שלכם ולקבל הצעה למרפסת מעוצבת, במחיר שפוי וללא מאמץ רב. כל שעליכם לעשות הוא להכנס למערכת R&B Plants, לענות על כמה שאלות פשוטות והם כבר יעשה את השאר.

 

תחילתו של עידן חדש בגינות מרפסת

 

בימים אלה מגיעה מהפכת תכנון ובניית גינות המרפסת לישראל: לא עוד הצעות מחיר לא ברורות ולא מפורטות מגננים או אדריכלי נוף, התלבטויות בין עשרות סוגי אדניות ומיכלי שתילה במחירים משתנים ויקרים ולא עוד התרוצצות במשתלות בלי להבין בכלל את עולם הצמחים.

הבשורה מגיעה מעולם הדיגיטל והטכנולוגיה והתוצאה מרפסת איכותית הכוללת: אדניות, צמחים, מערכת השקייה, תערובת שתילה, טוף ודשן ובלחיצת כפתור זה אצלכם.

מי שמבשרת את תחילת העידן החדש היא חברת אר.אנ.בי - גינון ביתי חכם (R&B Plants) ששמה לה למטרה לקצר את הטווחים בין בעלי המרפסות, המשתלות והגננים, הכל בצורה שקופה, ברורה ונהירה בסיוע העולם הדיגיטלי והטכנולוגיה המתקדמים.  R&B אגב, הוא קיצור של המילים Roof and Balcony קהל היעד אליו מכוונים ב R&B Plants/

 

האם וכיצד אפשר להזמין גינת מרפסת מלאה באינטרנט?

 

קודם כל כן! גידול צמחים במיכלי שתילה הוא יחסית פשוט לתכנון ואינו דורש הכנות מיוחדות מהקרקע ולא בניית תשתיות מיוחדות במרפסת. מערכת R&B Plants, בונה פרופיל מרפסת לפי הנתונים שהזנתם, ומתאימה את הצמחים הנכונים לכם ביותר באמצעות אלגוריתם הצמחים  אותו פתחה החברה. סגנון האדניות ומיכלי השתילה נקבעים על ידכם, לפי בחירה ממספר אפשרויות מוצעות.

 

עם סיום תהליך תכנון המרפסת וקבלת הצעת מחיר (שקופה וברורה - בלי תוספות ובלי שטיקים) אתם יכולים לבחור אחת משתי אפשרויות - או שאתם תקימו את המרפסת בעצמכם, זה יחסית קל ואינו דורש ידע מוקדם - רק לעקוב אחר הוראות הבניה (יותר קל מאיקאה), או שאיש מקצוע מטעם R&B Plants יגיע לביתכם ותוך פחות משעתיים תהיה לכם גינת מרפסת צומחת ופורחת כולל: אדניות, צמחים, תערובת שתילה וטוף ומערכת השקייה אוטומטית.  פשוט וקל, בלי יותר מידי סיבוכים ובמחיר מצויין, תוך 3 ימים מיום הזמנתכם תזכו להנות ממרפסת צומחת ופורחת . 

 

כיצד המערכת יודעת להתאים לי צמחים ואדניות למרפסת?

 

כאמור, התאמת הצמחים מבוססת על אלגוריתם חכם המשתמש בנתוני המרפסת אותם הזנתם ומתאים לכם את הצמחים הטובים, החזקים והנכונים ביותר למרפסת שלכם (בזכות מאגר נתוני הצמחים שנבנה ע"י האגרונומים של R&B). צמחים מתנהגים אחרת בקומות גבוהות, באזורים שונים של הארץ, בכיוונים שונים של המרפסת ועוד - את כל זה האלגוריתם יודע וכך מתאפשרת בחירת הצמחים הנכונה ביותר.

 

מה בנוגע לבחירת אדניות ומיכלי שתילה? נכון, לכל אחד יש טעם אחר וטוב שכך ולכן ב R&B Plants מאפשרים לכם לבחור בין סגנונות עיצוב וחומרים שונים של אדניות, תוך הבנה שיש דבר כזה "טעם קולקטיבי" ואופנות וסטיילנג פופלרים. מבין האפשרויות שנותנים לכם לבחור, הוכנסו האדניות הטובות ביותר מבחינת החומר והעיצוב, וכמובן שאם תרצו תוכלו לשנות את הבחירה לכל דבר שתרצו מתוך מבחר אדניות ומיכלי השתילה הקיימים. 

 

גינת מרפסת לא חייבת להיות פרוייקט יקר

 

מצד אחד אלה שפחות מכירים את עולם גינות המרפסות, יכולים לחשוב שבכמה שקלים ניתן ל"העמיד" מרפסת צומחת ופורחת, מצד שני אלה שכבר ביררו עם גננים או אדריכלי נוף, יודעים שמחירי גינת מרפסת סטנדרטית הכוללת: צמחים, אדניות ומערכת השקייה יתחילו סביב ה- 10,000 ש"ח ויטפסו מעלה, כמובן תלוי במידות המרפסת ובסוג תכולתה. ב R&B מאמינים ויודעים לספק גינה למרפסת שמש סטנדרטית בשטח של 12-16 מ"ר במחיר הנע בין 3000-5000 ש"ח. למה? כי הם מקצרים טווחים, מקדמים עניינים, משיגים מחירים טובים וכי הם דיגיטלים. מכירה באמצעות הדיגטל חוסכת עלויות ומאפשרת קבלת מחירים טובים. 

 

מה לגבי תחזוקת הגינה ושמירה על מצבה לאורך כל השנה?

 

חשוב לזכור ולהבין, צמחים הם אורגניזם חי המושפע מהרבה פרמטרים. ב R&B Plants, מבטיחים לטפל מראש בפרמטרים שישפיעו על התפתחות הצמחים ואחזקתם השוטפת, אך לכם יש תפקיד מאד חשוב בנקודה שאחרי קבלת תכולת המרפסת. הקפדה על הוראות הטיפול, בדיקה שוטפת של מצב הצמחים, האדניות ומערכת ההשקיה הן פעולות פשוטות אך קריטיות בשמירה על תחזוקת הצמחים במרפסת. לכן חשוב כל הזמן להביט על הצמחים, לוודא שהם מקבלים מספיק מים (לא יותר מידי ולא פחות מידי מים), לראות שהצמח לא נראה עייף (צהוב), או רעב, שהטפטפות נמצאות במקומן, שמערכת ההשקיה עובדת בזמן ושבסה"כ הכללי הצמחים נראים יציבים ורעננים. 

 

בנוסף, מציעים ב R&B שירותי "גנן וירטואלי" באמצעות האתר. אם חסר משהו אפשר לתקן, אם אתם לא מבינים מה מקור הבעיה, תמיד תוכלו לפנות אליהם ותקבלו עזרה מידית . אבל, אם לא תסתכלו, תעקבו ותשגיחו על צמחי המרפסת, אתם יכולים לפגוע בצמחים ולהביא בסופו של דבר לנבילתם, ריקבון השורשים או דברים נוספים - שימו לב וזכרו, חום ואהבה מומלץ לתת לכל הסובבים אתכם גם לצמחים. 

 

לאחרונה הושק אתר R&B Plants ומהיום כל אחד יכול לתכנן, לעצב ולהזמין גינת מרפסת בקליק - נסו בעצמכם - rnb-plants.co.il

 

עוד ב-לעצב את הבית:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.