חיפוש

מדוע כלכלת דרום קוריאה היא מודל לחיקוי?

מה גרם למדינה קטנה יחסית בהשוואה לכל המדינות הגדולות להיות מודל לחיקוי? זוהי בוודאי שאלה שמעסיקה אתכם ויכולה לעניין אתכם. אנו נסביר לכם בדיוק מאיזה סיבות הכלכלה של דרום קוריאה היא מודל לחיקוי עבור רבים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

אם נשאל אתכם איזה מדינה בעולם בנתה לעצמה את הכלכלה היציבה ביותר? ככל הנראה התשובה תהיה ארה"ב, רוסיה או שאולי דווקא סין. יכול להיות שעל פי המספרים התשובה הזאת היא בהחלט התשובה הנכונה. אך בפועל בישראל מסתכלים כל הזמן אל מדינה אחרת ביבשת אסיה. מדינה שאולי לרובכם לא יצא לשמוע עליה יותר מידיי פרטים או מידע. אנו מדברים על דרום קוריאה, שלא מעט כלכלנים בישראל לוקחים אותה בתור מודל לחיקוי. מה גרם למדינה קטנה יחסית בהשוואה לכל המדינות הגדולות להיות מודל לחיקוי? זוהי בוודאי שאלה שמעסיקה אתכם ויכולה לעניין אתכם. אנו נסביר לכם בדיוק מאיזה סיבות הכלכלה של דרום קוריאה היא מודל לחיקוי עבור רבים.

 

מדינה דומה מאוד למדינת ישראל

כאשר מחפשים אחר מודל לחיקוי, החוכמה היא לבחור מדינה דומה ככל האפשר. אי אפשר להשוואת את ישראל למדינות הגדולות בעולם כי היא פשוט לא דומה להן בשום צורה. זה יפה לרצות להדמות למדינה מסוימת, אך בו בזמן צריכים להיות קווים משיקים. כלכלת דרום קוריאה הפכה להיות מודל לחיקוי כי מדינת ישראל דומה מאוד לדרום קוריאה. שתי המדינות הוקמו באותה השנה, וניתן לראות לא מעט דמיון בניהן. זוהי הסיבה שבגללה לא מעט מאנשי המקצוע רואים כיצד ישראל הופכת להיות דומה לדרום קוריאה. כמובן שיש חלק לא קטן מהדברים שישראל גוברת על דרום קוריאה.

 

מה מיוחד בכלכלה של דרום קוריאה?

לא חסרות סיבות להתרשם מהכלכלה של דרום קוריאה. כלכלת דרום קוריאה מדורגת במקום העשירי בעולם, כאשר לפניה נמצאות רק המדינות הגדולות בעולם. בהשוואה ללא מעט מדינות בעולם, הכלכלה הדרום קוריאנית מוכיחה יציבות מרשימה. יציבות שאפילו מדינות מאוד גדולות לא הצליחו להשיג אותה. דבר שללא ספק ישמחו להשיג גם בישראל לנוכח חוסר היציבות שהגיעה ממשברים כאלה או אחרים.

 

המצב בישראל כל כך גרוע?

אחרי שסיפרנו מעט על כלכלת דרום קוריאה, חשוב להסביר כי המצב בישראל לא גרוע. הכלכלה בישראל היא יחסית כלכלה יציבה, ויש כאלה שיגידו שהיא באמת מעולה. אך עדיין אם אפשר ללמוד לא מעט דברים ממדינות אחרות, שווה ליישם אותם גם אצלנו. הרי בסופו של יום השאיפה היא שלכולם יהיה טוב לחיות במדינה, והמצב הכלכלי יישאר יציב כפי שהוא. מכיוון שדרום קוריאה מאוד דומה לנו בנושאים מסוימים, נוכל להפיק ממנה לקחים שונים. אולי נוכל למנוע את המשבר הבא על ידי מתן תשומת לב יתרה.

 

המלחמה בין דרום קוריאה לצפון קוריאה

התושבים בישראל לא יכולים להישאר אדישים למלחמה ארוכת השנים בין דרום קוריאה לשכנתה מצפון. יש כאלה שמשווים את המלחמה הזאת למלחמה של ישראל עם שכנותיה מסביב. דרום קוריאה מראה יציבות מעוררת השראה גם כאשר היא במצב לחימה. הרי הכוננות בדרום קוריאה גבוהה כל הזמן, בדומה לכוננות הישראלית באזורי הגבול השונים. זה עוד פרמטר שחובה לקחת אותו בחשבון כאשר מדברים על כלכלת דרום קוריאה גם במצבי לחימה.

 

מה אומר העתיד על כלכלת ישראל?

כלכלת דרום קוריאה היא מודל לחיקוי עבור לא מעט מדינות, בין היתר גם עבור ישראל. כמובן שישנם פרמטרים שדרום קוריאה יכולה ללמוד אותם מישראל – וליישם אותם בשטחה. זה מה שהופך את שיתוף הפעולה בין המדינות האלה לשיתוף פעולה עם עתיד ורוד. אך באופן עקרוני עתיד הכלכלה בישראל הוא עתיד טוב. לא רואים יותר מידיי שינויים מרחיקי לכת שעשויים לפגוע בנו או במדינות השונות הנמצאות בקרבתנו. 
 

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.