חיפוש

בחירות הוגנות

לראשונה במערכת בחירות בישראל, ייעשה שימוש ב'חתימות אלקטרוניות מאושרות' של חברת 'קומסיין'. החתימות האלקטרוניות יזהו באופן וודאי את 680 נציגי המפלגות בוועדת הבחירות המרכזית ובוועדות המחוזיות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

בבחירות לכנסת ה-21 יש גזרה אחת שתהייה מאובטחת היטב מחששות סייבר ומזיוף או הטעיה, זאת בזכות מערכת 'חתימות אלקטרוניות מאושרות' של חברת 'קומסיין', שתזהה באופן וודאי את 680 נציגי המפלגות בוועדת הבחירות המרכזית ובוועדות המחוזיות.

 

הפעילות המאובטחת תתקיים בעקבות החלטת וועדת הבחירות המרכזית, בראשות השופט חנן מלצר והיא תסייע לזהות את נציגי המפלגות בוועדה המרכזית בירושלים וב-19 וועדות מחוזיות. הזיהוי יתבצע באמצעות כרטיסים חכמים, שיונפקו לכל אחד מחברות וחברי הוועדות בהליך מסודר. הנפקות ניסיון שבוצעו עד כה הסתיימו בהצלחה של 100%.

 

התעודות החכמות והחתימות האלקטרוניות המאושרות הן של חברת קומסיין, שאושרה על ידי משרד המשפטים לשמש כגורם מאשר להנפקת חתימות אלקטרוניות עבור מערכות רגישות כמו שופטים, קצינים, עורכי דין, רופאים, רואי חשבון, שמאים, עובדי מדינה ועוד. התעודות והחתימות יונפקו בהליך מאובטח, בהנחיית אגף המחשוב של משרד הפנים.

 

סמנכ"לית שיווק ומכירות בקומסיין, שרון לוי: "בצענו כבר הנפקות ניסיון של תעודות חכמות עבור מערכת הבחירות והן עברו בהצלחה מלאה. בבחירות הקרובות לא יצביעו עדיין באמצעים אלקטרוניים, אך קיימות פעולות אחרות בהליך הדמוקרטי, שניתן לאבטח באמצעות חתימות אלקטרוניות מאושרות. זיהוי ודאי, ללא צל ספק, של מאות נציגי המפלגות, הוא מפתח לפעילות תקינה ונטולת חששות וחשדות בוועדות. יש לקוות שההתנסות המוצלחת הפעם, תוביל את המדינה להחליט בסופו של דבר, גם על בחירות אלקטרוניות. "

 

סמנכ"לית אסטרטגיה בקומסיין, תמי לנצקרון אומרת: "מדינת ישראל מתקדמת בצעדי ענק למצב שבו החברה הישראלית על כל רבדיה תוכל ליהנות משירותים דיגיטליים ממוכנים, לרבות שירותים משפטיים, בנקאות, שירותים רפואיים וגם בחירות אלקטרוניות. החתימה האלקטרונית יוצרת מהפך ומחליפה הררי ניירת מיותרת. אין סיבה שמדינת ישראל לא תתחיל להיערך כבר עתה לבחירות אלקטרוניות בבחירות הבאות, בהנחיית והובלת משרד הפנים".

 

ארגון וביצוע הבחירות לכנסת נחשב למבצע אזרחי גדול, מורכב ומשמעותי ביותר בשגרת חייה של המדינה. מבקר המדינה העיר לא אחת על תקלות ואי סדרים בתפקוד הוועדות המחוזיות, וגם על תקלות בתפקוד ועדת הבחירות המרכזית. החשש מתקלות גבר, עקב החששות שהשמיעו גורמי ביטחון מפגיעה והתערבות חיצונית אפשרית בהליך הבחירות בישראל.

 

לאתר חברת קומסיין >>

 

עוד ב-גיקים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.