חיפוש

מדריך לחיים

אנשים שאוהבים להדריך ומגלים שהם טובים בזה יכולים לפתוח לעצמם הרבה דלתות והזדמנויות תעסוקה. אבל מה כדאי ללמוד בשביל להפוך את התחביב למקצוע? הנה כמה הצעות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

התהליך שבו אנשים מסוימים מקנים לאנשים אחרים יכולת וידע או מניעים אותם לפעולה הוא הרבה יותר מורכב מכפי שנהוג לחשוב. קודם כל,  לא כל אחד יכול להיות מדריך כי זה דורש יכולות אישיות מיוחדות כגון ריכוז, שלווה, ביטחון עצמי וסבלנות. שנית, מדריכים מקצועיים עוברים תהליך ארוך של הסמכה. רק בתום ההסמכה הם מקבלים תעודה שהופכת אותם למדריך כחוק ולבעלי מקצוע מן השורה.

 

עם זאת, אנשים שאוהבים להדריך וגם מגלים שהם טובים בזה יכולים לפתוח לעצמם הרבה דלתות והזדמנויות תעסוקה מאתגרות. בשביל להפוך את התחביב שלהם לקריירה, הם יכולים למשל ללמוד את אחד מבין המקצועות הבאים:

 

מורה 

הדוגמא הקלאסית למקצוע שתפור על אנשים שאוהבים להדריך היא כמובן הוראה. בעזרת לימודי חינוך עם תעודת הוראה ניתן להצטרף מהר מאוד למערכת החינוך, לקבל אחריות על כיתה ובהמשך להתקדם לתפקידי ריכוז וניהול. בין היתר, המורה מעצב את דור העתיד ויכול להוביל תהליך שינוי שישאיר על התלמידים שלו רושם לכל ימי חייהם. 

 

מדריך טיולים

מדריך טיולים, או מורה דרך, הוא אדם שעוסק למחייתו בהדרכה של מטיילים ותיירים בכל רחבי העולם. יתרה על כך, מורה דרך הוא מקצוע רשמי במדינת ישראל ובעבר הוא שימש גם לטובת הדרכת עולים לרגל למקומות הקדושים. כיום הדגש במקצוע של מורה דרך הוא על הדרכת תיירים ויש כאלה שמשתמשים בתעודה שלהם על מנת להציע הדרכה פרטית באתרי תיירות מובילים. 

 

מדריך בתנועות נוער

מדריך נוער יכול להתחיל את הקריירה שלו מוקדם יחסית. במשרות התחלתיות נדרש המדריך לגלות יכולות בין אישיות, יכולות פיזיות ויכולות מקצועיות ובהמשך הוא נמדד גם לפי האופן שבו הוא מניע למעורבות חברתית ולשינוי פנימי. בתוך כך, ישנם המון מדריכי נוער שמעורבים במערכות חינוך רשמיות ומסייעים לתלמידים להתמודד עם קשיים בלימודים. בניגוד להוראה קונבנציונאלית שבה המורה מעביר לתלמיד ידע על ידי הצגתו, המדריך יוצר את השינוי בחניכיו באמצעות מתן גירויים.

 

מדריך כושר

מדריכי כושר יכולים גם הם ליצור אצל החניכים שלהם גירויים ולהשתמש בהם על מנת לפתח מיומנויות גופניות. זהו איש מקצוע שמדריך ספורטאים וחובבי פעילות גופנית ותפקידו בין היתר להטיל עליהם משמעת ולדאוג שיעמדו ביעדים. 

 

בנוסף, יש מדריכי כושר שבוחרים עבור החניכים שלהם תחרויות וכאלה שקובעים להם משטרי אימונים פיזיים. בישראל אפשר להפוך למדריכי כושר מוכרים לאחר קורס מקצועי ולקבל תעודת הסמכה. אם מעוניינים בכך, ניתן להשתמש באותה תעודה כדי להתקבל לעבודה בחדר כושר או להציע סדרות אימונים על בסיס אישי ובאופן פרטני. 
 

עוד ב-ללמוד משהו:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.