חיפוש

חושבים לעבוד בחינוך? אלו המקצועות המבוקשים

אם תחום החינוך מרתק אתכם, תמיד חלמתם להיות מורים או לטפל בילדים במגוון רחב של גנים ומוסדות לימוד, חשוב לדעת שיש יותר מקריירה אחת הנפתחת בפניכם. אספנו עבורכם את כל התחומים השונים שבהם אפשר לעסוק לאחר שסיימתם תואר בחינוך

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

גננות לגיל הרך

התחום הראשון ואולי המבוקש ביותר של גננת מקצועית מוסמכת. לימודי גננות מעניקים לכם הן את הידע התיאורטי, והן את הכישורים המעשיים כדי ללוות את הילד בשנים החשובות ביותר בחייו, שיעצבו את אישיותו. אתם תלמדו במהלך התואר את שלבי ההתפתחות הראשוניים, כיצד מעוצבת אישיותו של הילד בגיל הזה, למה הוא זקוק מבחינה רגשית ואיך אפשר לאתגר אותו כדי שיתפתח. הכישורים הללו, כמובן, ניתנים גם ליישום בחיים האישיים עם המשפחה שלכם, ומאפשרים לכם לגדל בעצמכם ילדים לתפארת.

 

מורה בבית הספר

המקצוע השני הוא כמובן הוראה. ניתן להתחיל מהוראה בבית ספר יסודי, במקצוע אותו אתם בוחרים ללמד, וכמובן תוכלו להיות גם מחנכים של כיתה. אם תהיו מעוניינים לעבוד עם אוכלוסייה בוגרת יותר תוכלו ללמוד הוראה בחטיבת ביניים ותיכון, וללוות את הילדים גיל ההתבגרות ועד השלב שבו הם מוכנים להתגייס לצבא. מורה בבית הספר הוא הרבה יותר מאדם המעניק ידע. הוא משמש השראה לתלמידים. אם תזכרו את המורה האהוב עליכם, תגלו כי הוא היה הרבה יותר מאדם חכם. היו לו הכישורים הרגשיים לגרום לכם לאהוב את המקצוע שלימד ואולי גם לעסוק בו בעתיד. 

 

יועץ חינוכי

לאחר לימודי חינוך אפשר להמשיך באקדמיה ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי ולעבוד בבתי הספר או במשרד החינוך וברשויות עירוניות כיועץ חינוכי. תפקיד זה פותח דלתות רבות בכמעט כל תחום. למשל, האם ידעתם כי תוכניות ילדים רבות המשודרות בטלוויזיה, נעזרות ביועץ חינוכי המסייע להתוות את הפן הלימודי והערכי שיופיע בתוכנית? בנוסף, פעמים רבות כאשר ראשי ערים או אנשי ממשל, מעוניינים לבצע שינוי במתווה תוכנית הלימודים הם ייוועצו ביועצים חינוכיים מוסמכים, בכדי לשפר את מערך החינוך בישראל, ולסייע למערכת החינוך לצמוח ולהצליח.

 

מנהל בית ספר

לאחר התואר הראשון בחינוך אפשר לסיים תואר נוסף ואז נפתחת הדלת לחדר המנהל. ניהול בית הספר הוא אתגר בפני עצמו, ודורש כמובן ידע נרחב הקשור להנעת צוות המורים מלבד החינוך של תלמידי בית הספר. עם זאת מדובר במשרה מתגמלת מאד, המאפשרת להתקדם גם לתפקידי ניהול בתחום החינוך מחוץ לכותלי בית הספר. מנהלים רבים מתחילים כמורים בבית הספר, וממשיכים לתואר נוסף כדי להמשיך לכיסא המנהל. 

 

לסיכום, תואר בחינוך פותח בפניכם מגוון רחב של דלתות ואפשרויות שונות. אינכם חייבים להתמיד במקצוע אחד בלבד, ואתם יכולים להתקדם בעתיד אם אתם חשים שמיציתם תפקיד מסוים. למקצועות אלה תמיד יהיה ביקוש, ויהיה קל מאד למצוא עבודה בתחום בכל רחבי הארץ במוסדות חינוכיים מגוונים.
 

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.