חיפוש

לוח אירועי יום הזיכרון

לרגל יום הזיכרון שמתחיל הערב, הרכבנו עבורכם את רשימת האירועים המרכזיים ברחבי הארץ

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

תל אביב

 

שירים בכיכר

טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל  "שירים בכיכר" בכיכר רבין, אירוע מוזיקלי מרגש וייחודי לזכרם של הנופלים במלחמות ישראל במעמד רון חולדאי ראש עיריית תל אביב-יפו ובהנחיית ליאור אשכנזי, יארח השנה את האומנים המובילים והחשובים בישראל: בועז שרעבי, ברי סחרוף, דודו טסה, דיקלה, הדג נחש, מירי מסיקה, מורן מזור, נסרין קדרי, נרקיס, סאבלימינל, עידן עמדי וצעירי תל אביב.

 

איפה: כיכר רבין

מתי: ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, יום שלישי, 7 במאי 2019, משעה 20:30.

 

האירוע יועבר בשידור חי בשידורי קשת- ערוץ 12.

 


 

גן הבנים - העצרת המרכזית לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, בני העיר תל־אביב-יפו

הטקס ייערך במעמד ראש עיריית תל־אביב-יפו, רון חולדאי, הרב הראשי לתל־אביב-יפו, הרב ישראל מאיר לאו, יו"ר יד לבנים תל־אביב-יפו, יוסף לוטנברג והמשפחות השכולות.

 

מתי: יום שלישי, 7 במאי, ב' באייר, 17:30

איפה: גן הבנים, גני יהושע (צומת אבן גבירול שד' רוקח)

חניה: במגרשי חניון רדינג

מנחה: אלון בן דוד

בהשתתפות: חנן בן ארי

 


 

ערב יום הזיכרון בבית יד לבנים תל אביב

השירים הם פסקול העצב, הגעגוע וההדר, המלווה את מדינת ישראל בכל שנותיה ומלחמותיה.החמישייה הקולית במיטב שירי יום הזיכרון בעיבודים לא-קאפלה, בליווי פסנתר: הילה אריאלי, דנה אלעזר-הלוי, כרמל בן-אפרים, ערן חנני ודוד בנימין. פסנתרן: טל בלומשטיין.

 

מתי: יום שלישי, 19:55

איפה: בית יד לבנים תל אביב, רח' פנקס 63

הבית נפתח למבקרים מ - 19:00. מספר המקומות מוגבל

 


 

זוכרים/ות יחד - טקס קהילתי בסימן הסיפור האישי

הקראת קטעי זיכרון שנכתבו ויוקראו על ידי תושבי לב תל אביב, בהנחיית ירון מוטולה ובהשתתפות שם טוב לוי, נתן סלור, רז שמואלי, יונתן ויינרייך, עידן גבריאל ומקהלות ילדים.

 

מתי: יום שלישי, 19:00

איפה: כיכר התרבות, שדרות תרס"ט 2


פרטים נוספים בדבר אירועי וטקסי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בתל אביב-יפו באתר העירייה

 


 

ירושלים

 

אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בירושלים

טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בהשתתפות: משפחות שכולות, חיילי חטיבת הנח"ל וקהילה

 

מתי: 07.05 בשעה 19:30

איפה: רחוב הצפירה 27, המושבה הגרמנית

 


 

זוכרים, שרים ומספרים בבריכת הסולטן

טקס זיכרון בסימן החיטה צומחת שוב. בהשתתפות: קרן פלס, שלומי שבת, שירי מימון, משה פרץ, דיויד ברוזה, נטע ברזילאי, איתי לוי, יהונתן רזאל, אגם בוחבוט וחנן בן ארי

 

מתי: 07.05 בשעה 20:00

איפה: בריכת הסולטן

 


 

טקסים קהילתיים בשכונות

קטעי שירה ונגינה, הדלקת נר זיכרון, הורדת התורן, הנחת זרים והקראת שמות הנופלים.

 

בשכונות: בית הכרם, בית-רוס, בקעה, גוננים, גילה, גינות העיר, הגבעה הצרפתית, הרובע היהודי, חומת שמואל, לב העיר, מורשה, נווה יעקב, פסגת זאב, קטמון ח-ט, קריית יובל, קריית מנחם, רוממה, רמות אלון, שמואל הנביא ותלפיות מזרח.

 


 

שרים במרכז בכיכר ספרא

במעמד משה ליאון, ראש העיר ירושלים. שרים עם האומנים: שירי מיימון, גבע אלון, קובי פרץ, שרון חזיז, סיוון טלמור האחים סלומון, שרים בגינה. הקרנת סרטי אנימציה פרויקט פנים. יום. זיכרון של בית אבי חי Beit Avi Chai.

 

איפה: כיכר ספרא

מתי: כרטיסי כניסה יחולקו בכניסה לאירוע מהשעה 19:30 - פתיחת שערים 20:30 - כניסה על בסיס מקום פנוי - האירוע מונגש.

 


 

טקסים בירושלים ביום הזיכרון 

9:15 - טקס יום הזיכרון בכיכר ספרא במעמד משה ליאון, ראש העיר ירושלים

 

בהשתתפות: הזמר שולי רנד, נציגי המחתרות, חטיבת הנח"ל, תלמידי בית הספר תיכון מקיף גילה, אורחים ועובדי העירייה

 


 

12:00 - טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

 

בהשתתפות: משפחות שכולות, חיילי חטיבת הנח"ל וקהילה

איפה: רח' האייל 7, מלחה.

 

אירועים נוספים ברחבי העיר ירושלים באתר העירייה

 


 

חיפה

 

עצרת יום הזיכרון

אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה ייפתחו בחיפה בעצרת זיכרון  ממלכתית – "צעיר לנצח",

 

בעצרת יישאו דברים חבר הכנסת אריאל קלנר, ראש העיר – ד"ר עינת קליש רותם, יו"ר ארגון "יד לבנים"- חיים לנציצקי ופרופ' הרב דניאל הרשקוביץ- נציב שירות המדינה ורב שכונת אחוזה. החזן דוד אולמן יתכבד בקריאת תפילת "אל מלא רחמים".

 

אפרים שליפקוביץ', אביו של תומר שליפקוביץ' ז"ל, יתכבד בקריאת "קדיש". מירה פאר – אלמנת צה"ל, רעייתו של אבינועם אלכסנדרוביץ' ז"ל תתכבד בהדלקת משואת זיכרון. קריאת "יזכור" תיקרא על-ידי ישראל דיין, אביו של עופר דיין ז"ל.


את העצרת ילווה משמר כבוד, אשר יורכב מחניכי תנועת "השומר הצעיר", תנועת נוער "תרבות" ומחניכי פרק המשימה העירוני חיפה.

 

יתכבדו ללוות את טקס הנחת הזרים חברי המכינות הקדם-צבאיות בעיר – מכינת "גל" ומכינת "רבין" ונציגי הארגונים: מערכת בתי המשפט, ארגון "יד לבנים", ארגון "אלמנות ויתומי צה"ל", צה"ל, משטרת ישראל, מגן דוד אדום, כיבוי אש, פיקוד העורף, ארגון "יד לבנים" במגזר הדרוזי, משפחות חללי פעולות האיבה, ארגון "לנצח אח"י", ארגו נכי צה"ל, ארגון גמלאי צה"ל צוות חיפה, עמותת אנשי צד"ל לשעבר, ביטוח לאומי, ארגון הווטרנים, ארגון נכי המלחמה בנאצים וארגון נעמת. את הטקס ילווה הזמר רמי קליינשטיין.

 

איפה: ב"גן הזיכרון"

מתי: יום שלישי, 7.5.19, בשעה 19:30

 


 

טקס התייחדות לזכר נופלי קריית חיים

ב"גן בית העם" שבקריית חיים - יתקיים באותה השעה טקס התייחדות לזכר הנופלים, תושבי הקריה, אשר ילווה בהקרנת שמותיהם. בטקס יישאו דברים יו"ר ועד ק. חיים, שלמה אוחיון, יו"ר ארגון המשפחות השכולות, רמי זילברשטיין וחברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה, סיגל ציוני.

 


 

אירועי שירה בציבור לזכר הנופלים

ערב "שרים לזכרם" - שירי זיכרון בהשתתפות אפי נצר ורמי קליינשטיין. בנוסף יתקיימו באותה השעה ערבי שירה גם ב"בית אבא חושי" שבשכונת נווה-שאנן בהשתתפות דניאל סולומון ובשעה 22:00 יתקיים ערב זיכרון ב"בית נגלר" שבקריית-חיים, בהנחיית דודי מור ובליווי נגנים.

 

איפה: באודיטוריום שבמרכז הכרמל

מתי: יום שלישי 07.05 בשעה 22:00  


מוקדם יותר, ייפתחו אירועי יום הזיכרון העירוניים בטקס זיכרון שיתקיים ב"בית יד לבנים" בשעה 17:45 ולאחר מכן בערב שירי לוחמים, שיחל בשעה 20:00 במרכז הקהילתי בת-גלים. בהמשך הערב יתקיים בשעה 21:30 ערב שירי זיכרון באנדרטת שכונת נווה-יוסף.

 


 

טקסי זיכרון נוספים שיתקיימו ברחבי העיר:


יום שלישי 7.5:
בשעה 17:00: בי"ס "גורדון", קריית-חיים
בשעה 17:30: סיפורי  זיכרון, "בית פאני קפלן", שער העלייה
בשעה 18:00: אנדרטת הנופלים, בת-גלים
בשעה 18:30: אנדרטה נווה יוסף (רח' ערד)
בשעה 19:30: ביה"ס "רמת אלון", רמת אלון, בי"ס "נאות פרס"
בשעה 19:45: בי"ס "אילנות" (כרמל מערבי), בי"ס "איינשטיין" (אחוזה), גן "חורשת הבנים", (רוממה הישנה), בי"ס "חופית" (שער העלייה), בי"ס "הרצל" (כרמליה), בי"ס "טשרניחובסקי" (כרמל צרפתי), בי"ס "נופים" (רמת בגין), בי"ס "נתיב אליעזר כרמל" (אחוזה), בי"ס "רוממה" (רוממה החדשה), "הבנים מספרים- מעיזבונות הנופלים, "בית יד לבנים חיפה", "גן הבנים" (נווה דוד), אנדרטת ק. אליעזר, רחבת ביה"כ המרכזי בקריית שמואל, מתנ"ס נווה יוסף, אולם נווה פז, רחבת בית מגנצה, ו"גן הבנים" בנו"ש.


בנוסף, יתקיים ברחבת בית הכנסת המרכזי בקריית שמואל טקס זיכרון, אשר יכלול הדלקת לפיד "זיכרון גבורה", אמירת "קדיש" מפי יעקב שטרן, תפילת "אל מלא רחמים" מפי אריה ויזל ונשיאת דברים על-ידי חבר מועצת העיר, יואב רמתי. הערב יסתיים בשירה בציבור בהנחיית הזמר חיים לוי, בליווי גיטרה.

 

בשעה 21:15 ייערך מופע "שרים לזכרם" במתנ"ס רמות בגין עם יוסי זייפרט.

 


 

אירועי יום רביעי, 8.5, יום הזיכרון בחיפה:

 

ביום רביעי, יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה - יפקדו עשרות אלפי מבקרים את חלקת נפגעי פעולות האיבה שבבית העלמין "שדה יהושע" – שער הדס. בטקס, אותו ינחה החזן דוד אולמן, יישאו דברים נציג כנסת ישראל, ראש עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש רותם ונציג המשפחות השכולות.


במקביל, יתקיים באותה השעה טקס לחללי מערכות ישראל בבית העלמין הצבאי שבשכונת נווה דוד בעיר. בטקס יישא דברים נציג המדינה ויוקראו, בתום הישמע צפירת דומייה, תפילת "יזכור", תפילת "קדיש" ותפילת "אל מלא רחמים" ויונחו זרי כבוד.


טקסים ואירועים נוספים שיתקיימו ביום זה:

בשעה 10:30: בי"ס "אבן גבירול", שכונת שפרינצק
בשעה 16:00: טקס נעילת יום הזיכרון, אנדרטת מאפו
בשעה 18:00: טקס "הבדלה"- בין יום הזיכרון ליום העצמאות, "בית יד לבנים חיפה"


טקסי תנועות הנוער:

08/05/19, יום רביעי, בשעה 18:00: טקס יום הזיכרון, שבט צופית
וטקס הבדלה בין יום הזיכרון לעצמאות של תנועת "בני עקיבא"


יום שישי, 17.5:

בשעה 08:00: צעדת הבנים - קהילה בפעילות רב דורית, "בית יד לבנים ולהגנה ק. חיים"

 


 

ראשון לציון

 

במותם ציוו

שרים עם: אמיר דדון, בניה ברבי, ג'ין בורדו, ירדנה ארזי, ישי ריבו, ליאור נרקיס, עידן חביב, קובי אפללו, ריטה

מנחה: נתן דטנר | קריאת יזכור: אריה צ'רנר
בהשתתפות: התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון
 


פתיחת שערים: 20:00. תחילת הטקס 21:00.

איפהאמפיפארק קריית-ראשון

הערב יתקיים תחת כיפת השמיים, מומלץ להגיע בלבוש חם, הישיבה ע"ג כיסאות, על בסיס מקום פנוי.

הסעות ללא תשלום: מבניין העירייה רח' הכרמל 20 בשעה 20:05

הכניסה חופשית!

 


 

רמת-גן

 

בשעה 21:00 יחל ערב "שרים וזוכרים" בכיכר רמב"ם (אורדע) במעמד ראש העיר, כרמל שאמה הכהן ובהשתתפות:

דודו טסה
אברהם טל
נורית גלרון
מאיה בוסקילה
נסרין קדרי
נוי פדלון
להקת צעירי רמת-גן
בהנחיית: עמוס תמם.

 

מתי: יום שלישי ה-7.5.19, בשעה 20:00

איפה: כיכר רמב"ם

הכניסה חופשית

 


 

חדרה

 

מסכת זיכרון והנצחה בהובלת חניכי שבט "אילן" של תנועת הצופים:

יום שלישי, 7 במאי, בשעה 17:45. המועדון ע"ש גרשון טרטנר ז"ל. רח' העצמאות 27, בית אליעזר

 

עצרת הזיכרון המרכזית

יום שלישי, 7 במאי, בשעה 19:45. רחבת "יד לבנים", רח' רוטשילד

תפילת אל מלא רחמים; מצעד הדגלנים; מסכת זיכרון.

 

יחד הנוער זוכר

בני נוער ותושבים שרים ביחד שירי זיכרון ותקומה, בליווי כלי נגינה וקטעי קריאה.

יום שלישי, 7 במאי, החל מהשעה 21:30. רחבת "יד לבנים" (ליד עמודי הזיכרון)

 

תהלוכת נושאי הזרים

תהלוכת זיכרון מבית "יד לבנים" עד בית העלמין הצבאי.

יציאה התהלוכה מרחבת "יד לבנים": יום רביעי, 8 במאי, בשעה 10:00.

צפירה וטקס יזכור בבית העלמין הצבאי: בשעה 11:00

עוד ב-אירועים לכל המשפחה:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.