חיפוש

כמה באמת עולה רכב חדש?

לצד מחיר הרכב עצמו קיימות עוד עלויות נוספות המצפות לרוכשי רכבים חדשים שכדאי לדעת מראש. רק כדי שתהיו מוכנים - אספנו עבורכם את העלויות הללו

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

החלום של רכב חדש נמצא כיום בהישג ידם של מרבית המשפחות. בזכות הטבות מופלגות שמציעות חברות הרכב בסוף ובתחילת השנה, ההלוואות שמציעים הבנקים לרכישת רכב במשך כל השנה וההנחות שמעניק משרד התחבורה לרכבים חסכוניים ועתירי טכנולוגיות להגנת הרכב רבים מעדיפים לעבור למודל 2019. לצד מחיר הרכב עצמו קיימות עוד עלויות נוספות המצפות לרוכשי רכבים חדשים שכדאי לדעת מראש. רק כדי שתהיו מוכנים - אספנו עבורכם את העלויות הללו.

 

לא שוכחים לבטח את הרכב

כאשר אנו רוכשים רכב בהלוואה מהבנק הוא משועבד לבנק עד שאנו מסיימים לשלם את ההלוואה. היות והרכב עצמו משמש כבטחונות, הבנק ידרוש מאתנו לא להסתפק רק בביטוח החובה אלא גם להוסיף ביטוח מקיף. ביטוח רכב הכולל את כל הסעיפים אשר יגן עלינו במקרה של פריצה לרכב, תאונות שונות או גניבה של הרכב. לכן, כאשר אתם רוכשים את הרכב חשוב להתקשר לחברות הביטוח השונות ולקבל הצעות מחיר לביטוח המקיף. אל תשכחו לציין בפני חברות הביטוח אם קיימות מערכות הגנה מתקדמות לרכב כיוון שהן מוזילות את עלות הפוליסה השנתית.

 

המיסים הנלווים לקניית רכב חדש

כאשר קונים רכב חדש מסוכנות רכב, חלק מהותי מעלות הרכב עצמו היא המיסים הנלווים אליו. יחד עם המכס, המע"מ ומס הקנייה העשויים להגיע לעלות של כ-128% מס על מחירו המקורי של הרכב. לכן, אם נשווה לדוגמה את עלות הרכב בישראל לעלותו באירופה או בארה"ב נגלה כי בישראל מחירו גבוה בהרבה. עם זאת, כפי שציינו לעיל, כאשר רוכשים רכב עם מערכות מתקדמות או רכב היברידי קיימות מספר הנחות שמציע משרד התחבורה על מנת לעבור לרכבים ירוקים, ידידותיים יותר לסביבה וחסכוניים באנרגיה.

 

משדרגים את הרכב

ברכישה של רכב חדש אנו מעוניינים לשמור על מראהו לאורך זמן. לכן, רבים רוכשים מוצרים שונים שנועדו להגן עליו. החל מכיסוי הרכב כנגד נזקי ברד ושמש, המשך במגנים לריפוד – מעין ביגוד למושבי הרכב וכלה במערכות הגנה מתקדמות יותר. ברכבי 4X4 נוסיף מגנים קדמיים ואחוריים היכולים להגן על הרכב ברכיבת שטח וכן לשמור על הפגושים שלו במקרה תאונה. כדאי גם להוסיף מראה פנורמית גדולה יותר מזו המוצעת במפרט המקורי על הרכב על מנת להרחיב את שדה הראייה וכן מראות צד עגולות המסייעות בזמן החנייה. 

 

תשלום עבור רישיון הרכב למשרד התחבורה

כל רכב שאנו קונים ובכללו גם רכב חדש דורשים רישיון מיוחד המעיד על כך שהרכב עבר את הבדיקות הדרושות. רישיון רכב מקושר ישירות לטסט אותו מבצעים בכל שנה באחד מהמכונים המורשים בארץ הבודקים את מערכות הרכב השונות. בדרך כלל לא תחושו את העלות הנוספת עד שנה מיום הרכישה של הרכב.

 

אובדן הערך של הרכב

יש האומרים שכאשר יוצאים עם הרכב לראשונה מסוכנות הרכב הוא כבר מאבד מערכו. הדבר נכון לכל סוגי הרכבים אך במיוחד עבור רכבים בשנה הראשונה והשנייה לאחר שרכשתם אותם. העלות של ירידת הערך של הרכב מכונה "פחת" ועומדת כיום על שיעור ממוצע של 12% בשנה. מצד שני, כאשר אתם רוכשים רכב חדש לחלוטין אתם חוסכים סכום ניכר בעלויות של חלפים – משום שהרכב עדיין נמצא בתקופת אחריות היצרן והיבואן ובמקרה של תקלה תשלמו פחות על חלפים אלה.

 

היכן נחנה את הרכב החדש?

בבתים פרטיים רכבים חדשים מוסיפים הוצאה נוספת על תכנון חנייה מתאימה לרכב החדש על מנת שלא יינזק. נהוג להוסיף חנייה פרטית מקורה – אם באמצעות מבנה מיוחד או באמצעות מעין "אוהל" המגן על הרכב מנזקים שונים. למבנה סגור מיוחד המיועד לחנייה יתרון נוסף של הגנה על הרכב מפני פריצות שונות.

 

לסיכום, כאשר רוכשים רכב חדש חשוב לקחת בחשבון את כל העליות הנלוות לרכב זה. החל מהזמנת פוליסת ביטוח רכב וכלה בתוספות השונות לרכב עצמו. כפי שציינו, קיימות גם עלויות נסתרות נוספות בדמות מכס ומיסים שונים הנוספים לעלות הרכב כאשר אנו רוכשים אותו בסוכנות.

 

בשנים הראשונות הרכב מאבד מעט מערכו ולכן ניתן לראות גם זאת כהוצאה מסוימת. לצד ההוצאות הנוספות קיים גם חיסכון בדמות הנחות שמעניק משרד התחבורה ואף חלק מחברות הביטוח על רכבים חדשים עם מאפיינים ירוקים יותר (כמו רכבים היברידיים) וכן על רכבים עם מערכות הגנה דיגיטליות.  

עוד ב-פשוט לנהוג:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.