חיפוש

יהלומים לנצח – ככה תשמרו עליהם

איך שומרים על תכשיטי היהלומים שלנו שישארו יפים ונוצצים לנו ולדורות הבאים שאחרינו? בכתבה הכתבה זו ניתן לכם מספר טיפים לשמירה ושימור תכשיטי יהלומים לאורך שנים ארוכות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

תכשיטי יהלומים הם יקרים בכל מובן – גם בערכם הכספי וגם בערכם הרגשי והנוסטלגי. יהלום יכול להיות סמל לאהבתו של בן זוג, לסבתא שהלכה לעולמה, או לסמל משפחתי שעובר בירושה. לפיכך, חשוב מאוד לשמור עליהם כדי שיישארו איתכם לאורך כל החיים, וכדי שתוכלו להעביר אותם הלאה.

 

היערכות מוקדמת למקרה אסון

יהלומים הם מוצר אשר עלה לגדולה בגלל יופיו עוצר הנשימה, והעמידות חסרת התחרות שלו. מדובר בחומר החזק ביותר בטבע, עוצמה אשר נובעת מהחיבור האיתן בין אטומי פחמן רבים זה לזה, במבנה הנקרא סריג. החיבור החזק היוצר את היהלום, שני רק לחיבור הרגשי בין שני אנשים המעניקים יהלום זה לזו. כאשר מנסים לשמור יהלומים, אין כמעט צורך לשמור עליהם מבחינת פגיעות פיזיות או שחיקה, אך חשוב מאוד לשמור עליהם מפני גניבה. היערכות מוקדמת לאסונות, היא בין השאר היערכות אשר לוקחת בחשבון שהאסון בסופו של דבר יתרחש, ומנסה לצמצם את הנזקים הנגזרים ממנו. ביטוח תכולת דירה הוא הצעד הראשון לשם כך. יהלומים רבים המוחזקים בבית יכולים להיות בעלי שווי כספי אדיר, ולכן רצוי מאוד להזמין שמאי המתמחה בנושא, שיתמחר אותם ראשית, ואז להחליט על ביטוח התכולה שיחזיר לכם את כספכם במקרה שתאבדו אותם.  

 

השקעה בכספת ייעודית 

לצד ביטוח התכולה, המאפשר לכם לדעת שתקבלו את הפיצוי הכספי ההולם לערך היהלומים, חשוב מאוד לפעול כדי שגניבתם תהיה קשה עד כמה שניתן. בסופו של דבר, אין סכום כסף שיפצה אתכם על הערך הרגשי של היהלומים. השקעה בכספת ייעודית היא אחד הצעדים המתבקשים לשם כך. כספת איכותית תהיה כספת אשר ניתן לקבע אל קיר הבית באופן יציב ונסתר, כך שכל גנב ופורץ פוטנציאלי יזדקק לציוד מכני כבד כדי להצליח במשימתו. כספות ברמה גבוהה ייבנו משילוב של חומרים מתקדמים, אשר עמידים ללחץ מכני, לחום, ולאמצעים כימיים שונים. כדאי מאוד להכניס את הכספת אל ביתכם באופן דיסקרטי עד כמה שניתן, הרחק מעיני עוברים ושווים, זאת מאחר והיא מעידה על בית בו קיים רכוש ששווה סכומים גבוהים. 

 

שמרו את היהלומים באופן מסודר ובצמוד לרשימת תכולה 

לעיתים קרובות, אובדן היהלומים לא מתרחש בעקבות פריצה של ממש לבית, אלא פשוט בגלל בלגן וחוסר סדר. בין השאלה של תכשיט לאחת הילדות לאירוע משפחתי, להשארת שרשרת או צמיד בתיק צד והעברתו הלאה, ישנן שלל הזדמנויות לאבד את היהלומים יקרי הערך שלכן. לכן, כדאי מאוד לשמור את היהלומים באופן מסודר. אל תתפתו להניח את כל התכשיטים שלכם בקופסה אחת ללא סדר וארגון. צרו חציצה בין תכשיטים שונים שתאפשר לכם לשמור על סדר ועל מעקב. נוסף על כך, מומלץ מאוד לקחת את הזמן ולכתוב רשימת מלאי של קופסת התכשיטים. רשימה זו תאפשר לכן לעבור באופן תקופתי על התכשיטים שלכן, ולבדוק היטב שאף אחד אינו חסר. 

 

אל תשמרו את היהלומים בארון הבגדים

בסופו של דבר, פורץ אשר חודר אל תוך חלל הבית עובד מול השעון. הוא יודע שככל שיתמהמה בביתכם הסיכוי שייתפס הולך וגדל, ולכן הוא מעדיף להשיג שלל קל ויקר, ולברוח במהירות האפשרית. נשים רבות בוחרות באופן שגוי להחביא את קופסת התכשיטים שלהן בארון הבגדים, מתוך תקווה ששכבה של גרביים או מכנסי קיץ ישמרו עליהם מהגנב. מדובר בטעות, ובמחבוא צפוי מאוד. גם אם אין לכן רצון להשקיע בכספת ובביטוח ייעודי, נסו להחביא את היהלומים במקום לא צפוי, הרחק מילדים ומעיניים חטטניות. 

עוד ב-תכשיטים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.