חיפוש

עושים לנו חנדל'ה

והפעם במסעה אחר מקומות קטנים ומומלצים ששווה להילחם עליהם, הגיעה רוני שקדי למסעדת חנדל'ה שבגבעת ח"ן, ובין סוסים למרחבי טבע קסומים היא מצאה מקום בטוח ונעים שהשרה עליה אווירה אופטימיות לבאות

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

הגזרה והמרד

ביום שישי בבוקר, לפני שבועיים בדיוק, החלה סערה. עסקי המסעדנות של מדינה שלמה הוקפאו להם בן רגע, לפרק זמן בלתי ידוע וללא שום התרעה מראש. הרשת געשה כולה, והמסעדנים ויתר העסקים הקטנים שגם כן כלולים היו בחבילה, נחרדו לשמע החדשות המרעישות. איך אפשר לעשות להם דבר כזה, להודיע להם באופן כה ספונטני ואקראי שכולם נסגרים באותו היום? ומה בדיוק אמורים לעשות בעלי המסעדות הללו, עם כל הסחורה שהם כבר הביאו אל העסק, עם החסות הטריות והחלב שיתקלקל, עם הספקים והתשלומים שנערמו, עם העובדים והעובדות, ועם כל החובות מן הגל הראשון שכבר החלו להצטבר? ומי ידאג לפצות אותם על כל זה, בשעתו? כל אותן השאלות נותרו מרחפות להן בחלל האוויר טרם כניסת השבת ההיא, ועד להכרזה חורצת הגורלות שנכנסה לתוקף באותו היום, קצת לפני השעה חמש. 


באותו יום שישי בבוקר מלפני שבועיים, יום שכנראה ייחרט לכדי דורות בספרי הכלכלה הישראלית, המדינה כולה הייתה סוערת, אך ממשלה שלמה נותרה שותקת, וכך הוקם לו מרד, תוך מספר שעות. עסקים רבים נרתמו למחאה והכריזו פה אחד שייפתחו שעריהם כרגיל, על אף ולמרות ההנחיות הממשלתיות, ותוך שעות ספורות הממשלה חטפה רגליים קרות וחזרה בה מן ההצהרה, מודיעה על השהיית סגירת העסקים האמורים, "לפחות עד יום שלישי הקרוב". מהר מאוד הופץ עדכון על כך בכל אתרי החדשות, ואני נותרתי בוהה במסך, פולטת לי אנחת רווחה. הסיקור שלנו עדיין קורה מחר, במסעדת "חנדל'ה", אני חושבת לעצמי. אפשר להמשיך לפרגן. יש עדיין מה להציל...


האבסורד הכי גדול שגיליתי בכל הסיפור הזה, הוא כנראה המעבר החד שהתרחש בין חסמי הקורונה הבהולים של יום שישי בצהריים, לבין הפסטורליה הלא נורמלית שהציעה לי מסעדת "חנדל'ה" למחרת בבוקר, בשבת שלי בשרון. המסעדה המתוקה, המסודרת והנקייה הזאת יושבת לה בלב גבעת ח"ן, גבולותיה הם ספק רעננה ספק הוד השרון. תוכנה הוא שילוב קסום ומעניין של טבע, סוסים, פרי-שייקים טריים ואוכל טוב. כל כולה מרווחת, בעלת מזג נקי ומאורגנת היטב. התרעות הסגירה שהמדינה הציבה לה רק יום קודם התמסמסו להן בחלל האוויר כולן, ולפתע זה הפך לעוד יום שבת רגוע, כששום דבר לא בוער או נידון לסגירה או כשלון.

חנדל'ה - פסטורליה ממכרת בלב גבעת ח"ן

 

הכלכלה ממשיכה להתניע, הסעודה עוד לא תמה, והכל זורם באופוריה נפלאה. "חנדל'ה" מחקה לי כל זכר של אקטואליה סוערת, שהייתה רק יום קודם לכן בתודעה ועל פרק היום. הסטריליות והמוזיקה המתנגנת החביאו כל רמז למחלה השקופה ששוררת סביב, והייתי מסוגלת גם לשכוח מקיומה, אלמלא בדיקות החום שבכניסה למבנה ועטיית המסכות של צוות המקום. רק כשיצאתי משם, שבעה ומלאת נחת, קלטתי את הדיסוננס השלם שקיים לו בין המציאות התקשורתית וההחלטות המנותקות שניצבות מולנו, לבין מה שקורה בשטח, בפועל, במסעדות. המסקנה הבינארית והמיידית שצפה בי היא כמובן שחייבים לעשות תוכנית מסודרת יותר, וגם קצת סדר לכל הבלגן שבראש. לא ישר סוגרים כלכלה שלמה, ועסקים של משפחות. קודם כל צריך לבחון את כל האפשרויות.

 

הכי חשוב לשמור על אופטימיות

השיחה שלי עם ניר, הבעלים של ה"חנדל'ה" וחקלאי ותיק במושב, עוררה בי אופטימיות מחודשת לגבי המצב הכלכלי של העסקים באזור. "אנחנו פתחנו את המסעדה ממש חודש אחרי כולם, כי החלטנו לעשות שיפוצים בגל הראשון. במקור היו פה בכלל לולי תרנגולות, ומזה 18 שנה שמחליפה אותם המסעדה, כי המונופולים השתלטו גם אז על ענף החקלאות. גם בזמנו הייתה תחושה שכל העסק יקרוס, אבל בינתיים החקלאות שורדת, וכך גם המסעדות, ואני מקווה שזה ימשיך כך לעוד שנים רבות. למרות המונופולים, ולמרות המגפות". החשיבה החיוביות של ניר הקסימה אותי, אבל לא היה לי ספק שהיא מלווה בלא מעט קשיים.

רוני שקדי

דקות של פסטורליה מתוקה בחנדל'ה. רוני שקדי

 

"מה אתם עשיתם בשישי ההוא, לפני שהודיעו שהמסעדות חוזרות?" אני שואלת, והוא עונה לי לאחר השתהות קצרה. "אנחנו ניסינו להחזיר לספקים את כל מה שהזמנו, ואת השאר שמנו בקירור, בתקווה שחלק מן הסחורה תשרוד. עשינו כבר הזמנות לכל השבוע, לא היו לנו יותר מידי ברירות". ניר מדבר על כך באופן קורקטי, ונשמע שהוא מוכן בתקופה הנוכחית לכל צרה שלא תבוא. "יש כרגע רק שלושה דברים שלא ניתן לשפר בעסק, וזה המיקום שלו, העובדים שלנו, והלקוחות. מעבר לכך אנחנו שואפים תמיד הכי גבוה שאפשר, כשהמטרה שלנו היא לשמור על לקוחות מרוצים, אוכל מהיר וטעים ועלויות נמוכות. הקורונה היא מכשול רציני והיא מציפה בנו הרבה חוסר ודאות, אבל אנחנו מתחילים לשקול משלוחים של מנות הדגל למקרה שיסגרו הכל שוב בקרוב. העניין הוא שאנשים באים לפה לא כי הם רעבים, אלא כי הם אוהבים את המקום, ואם יסגרו אותנו אין ספק שזה יהיה לכולנו מאוד חסר".

 

ואיך האוכל?

אני מסכימה עם ניר שב"חנדל'ה" העיקר הוא החוויה, למרות שאין לי שום ספק שהניוקי סלק במילוי קממבר, השקשוקה של התרד בציפוי קשקבל והפירה בטטה במרקם החמאתי – בהחלט הוסיפו אצלי כמה נקודות למקום.

שקשוקה תרד

שקשוקה תרד בציפוי קשקבל

פירה

כבדים עם פירה במרקם מלטף ונעים
 

הארוחה בפני עצמה הייתה תענוג שלם לחך, וקשה מאוד להתעלם מכך כשמבצעים דירוג למסעדה. לצד הטבע האורגני שקיים במקום, השטחים הרחבים והסוסים שמתהלכים סביב, המתיקות של הפרוזן יוגורט על בסיס תות בננה, פקאן סיני ומקופלת, הקינוח של פאי האגסים ופאדג' השוקולד הרטוב והטוב בהחלט מהווים פה נדבך, והופכים את החוויה המקסימה של ה"חנדל'ה", גם לחוויה קולינרית בפני עצמה. "כל דביל יכול להכין אוכל, אבל לא כל דביל יכול לנהל מסעדה", ניר מוסיף, ואני צוחקת לעצמי בהסכמה. אין ספק שניר מנהל את המקום היטב, ומאפשר ללקוחות להנות ממנו במלואו, וההמלצה שלי אליכם היא פשוט להגיע לשם ולתמוך. שווה לעשות משלוח, אם יסגרו שוב את כל העסקים, מהרגע להרגע, אך עוד יותר שווה לבקר ולטעום. בעיקר כי #מונופול_זה_לא_משחק_ילדים, באף תחום, ובאף מקום.

סורבה

 

חנדל'ה

 

איפה: שירתי, דרך הסולטן, כביש עוקף גבעת ח"ן (בין רעננה להוד השרון)

מתי: ימים א'-ו' בשעות 9:00 עד 23:30, יום שבת 9:00 עד 23:00 

מטבח: בית קפה – מסעדה, הכל מהכל 

מוטו: גם שקשוקה יכולה להיות מיוחדת, אם היא רוצה מספיק

טלפון והזמנות: 09-7603647

 
 

עוד ב-אוכלים בחוץ:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.