חיפוש

חלומות הארץ המובטחת

ציוריו הפנטסטיים של זורב מרטיאשווילי, צייר גיאורגי וירטואוז של פורטרטים רבי הבעה, המשלבים בתוכם אהבת אדם וערגה לסיפורי המסורת היהודית, יוצגו בגלריה 'תירוש' במסגרת תערוכה חדשה ומעניינת

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

זורב מרטיאשווילי מייצג נאמנה את מסורת הציור הגיאורגי, שהוא חלק מהאמנות המקומית המבוססת על סיפורי פולקלור עממי. הסגנון הנאיבי מחובר למאגר זיכרונות הילדות של האמן. את האמנות הנאיבית מקובל לאפיין בסצנות אידיאליות מחיי היומיום, עלילות המאדירות את התמימות ומשלבות בה קווים פשוטים וצבעים מרהיבים מלאי חיוניות. ציורים אלה הנם פיגורטיביים ביסודם וניתנים להבנה ללא מאמץ. זורב מרטיאשווילי מפליא לעשות שימוש בז'אנר זה ולהעלות את ציורו לרמה איכותית גבוהה ואמפאטית לעיניו של הצופה בו. &quotzurab-martiashvili_%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%aa-%d7%94%d7%90%d7%9e%d7%9f-%d7%96%d7%95%d7%a8%d7%91-%d7%9e%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%90%d7%a9%d7%95%d7%95%d7%99%d7%9c%d7%99-%d7%a7%d7%a8%d7%93%d7%99%d7%98"

עיניים קרועות לרווחה

חגי ישראל המטובלים במנהגים צבעוניים, באים לידי ביטוי בעבודותיו של זורב מרטיאשווילי והוא נותן להם אינטרפרטציה ויזואלית מחודשת. כל הדמויות המצוירות משירות את מבטן אל הצופה, ועיניהן קרועות לרווחה לעברו. הציורים מלאי פרטים ושופעים בגוונים אוטופיים מרגיעים. נראה, כי האמן מתאר בציוריו את משאלות ליבו לקיומו של עולם חיובי ותמים, נקי מכל רע, מתעלם לכאורה מהאקטואליות המעיקה של חיי היומיום מסביבנו. זורב מרטיאשווילי נולד כבן למשפחת האמן וקטנג מרטיאשווילי בשנת 1982 בטיביליסי בגאורגיה. הוא למד בבית הספר גיאו-ארט ואקדמיה לאמנות גבוהה בטיביליסי. משנת 2005 הוא מציג באופן מקצועי תערוכות בגיאורגיה וברחבי העולם. יצירותיו מפארות אוספים בניו יורק, לונדון, הולנד, גרמניה, רוסיה, פולין, ישראל, צרפת ואוקראינה. &quotZurab המוטיבים המסורתיים המשולבים בחיי ההווה מתזכרים את עבודותיהן הנאיביות המוקדמות של האמנים הדגולים פול קלה, פבלו פיקסו, גוגן ובישראל ראובן רובין או נחום גוטמן. ההשפעה מן הציור הכנסייתי הפרבוסלבי מעניקה נופך מיוחד לעבודות. בדיפטיך הקלאסי "תכשיטים בכחול" ניתן להבחין בשימוש המיוחד במוטיב האור הנוגה הניבט מפניהן של הנשים העטויות בתכשיטים. עניין מיוחד מעניק מרטיאשווילי לעיצוב בגדיהם של דמויותיו.

היהדות בציורים

בתמונה העוסקת בחג החנוכה מציג האמן זוג הניצב לפני חנוכייה ומשתלב ברקע של העיר המצוירת ברקע ומשולבת באינטראקציה בין בני הזוג. דוגמא נוספת לפיתוח דרמטי ויזואלי מרנין וייחודי, ניתן לתזכר את היצירה המציגה את ארבעת האברכים נגני הכליזמר החוגגים בארוחה יהודית כשרה. לשיאו מגיע האמן בציור העוסק בחג הפורים. בשנת 1995 זכה זורב מרטיאשווילי בפרס מיוחד של ארגון "גרין פיס" בתערוכת "הצל את הטבע". בסוף שנות ה-90 המשיך להציג תערוכות יחיד בטיביליסי ב"גלריה הכחולה" ובטיומן. בראשית שנות האלפיים הציג בגירונה בספרד, ביריד "יורו אסיה" בקייב ובחלל "קנבס לבן" בסינגפור. תערוכותיו האחרונות נערכו ב"תיאטרון רוסטבלי" בטיביליסי ובתערוכת "נפלאות הצבע" בז'נבה בשוויץ. &quotzurab-martiashvili_lady-with-a-cat_homage-to-leonardo_oil-on-canvas_122x82______"

חלומות הארץ המובטחת - Dreams of the Promised Land

איפה: בגלריה תירוש (כיכר דה שליט, רח' חבצלת השרון 36 , הרצליה פיתוח) מתי: פתיחת התערוכה 12.1.2017 נעילה 27.1.2017 אוצר: דורון פולק. אירוע פתיחה: ביום שישי ה 20.1.2017- החל מהשעה 11:30יתקיים אירוע חגיגי בנוכחות האמן ובהשתתפות אורחי כבוד: אלקסנדרה ג'ישקריאני - קונסול של מדינת גיאורגיה בישראל, מנאנה דומבדזה - מהשגרירות גיאורגיה, בתו של סופר גיאורגיאני האגדי נודר דומבדזה וגבריאל מירילשווילי - יו''ר של קונגרס העולמי של יוצאי גיאורגיה.

הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.