חיפוש

התמחויות במסגרת תואר שני בפסיכולוגיה

תואר שני בפסיכולוגיה יכשיר אתכם לעבודה בתחום בשלושה מסלולים עיקריים. כל הפרטים במאמר הבא

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

תואר ראשון בפסיכולוגיה הוא אחד מהתארים המבוקשים ביותר בישראל. הסיבה לכך היא שמדובר בתחום מרתק, המושך סטודנטים רבים בשל השילוב שהוא מציג בין רוח וחומר, בין האדם והנפש. תואר שני בפסיכולוגיה יכשיר אתכם לעבודה בתחום, מעבר לצבירת הידע שעברתם בתואר הראשון. במאמר זה נציג את שלושת המסלולים העיקריים, פסיכולוגיה קלינית, ארגונית, ושיקומית.

 

פסיכולוגיה קלינית 

פסיכולוגיה קלינית היא תואר שני בפסיכולוגיה מבוקש מאוד. מדובר למעשה בעבודה הקלאסית והמוכרת של הפסיכולוג, עבודה עם אנשים אחד על אחד, או במסגרת קבוצתית, תוך שימוש במגוון שיטות טיפול. שיטות הטיפול הן מגוונות, והבחירה בהן תלויה במיומנות של הפסיכולוג, ובהתאמה למטופל הספציפי. שתי השיטות העיקריות, מהן צמחו שיטות רבות אחרות הן השיטה הדינמית, והשיטה הקוגנטיבית. השיטה הדינמית פועלת על פי העקרונות שעוצבו עוד על ידי פרויד. היא מנסה לאתר דחפים נסתרים החבויים בתת המודע של כל אחד, במטרה להסביר באמצעותם התנהגות ורגשות. השיטה פועלת לנסות לפתור את הקונפליקטים החבויים בעבר של כל אחד, כדי להגיע לתוצאות קליניות מוחשיות בהווה. השיטה הקוגנטיבית לעומת זאת, מנסה לעשות שינוי התנהגותי ומחשבתי בעזרת שלל צורות של תרגול, כאשר המטרה היא לא לחפש את המקור לבעיה, אלא לפתור אותה בכלים פרקטיים ככל האפשר. 

 

נוירופסיכולוגיה שיקומית 

נוירופסיכולוגיה שיקומית היא תחום אשר בישראל נמצא עדיין בחיתולים, אך הוא בעל חשיבות עצומה לרבים. מדובר בענף פסיכולוגי אשר מטרתו לשלב בין הידע הנצבר בעולם מדעי המוח כדי לעזור לטפל ולשקם פגועי ראש. הטיפול מתבצע במגוון כלים, כולל שימוש בטיפול פסיכולוגי קליני קלאסי. עם זאת, אנשים העובדים כנוירופסיכולוגים משתלבים במסגרות רבות נוספות, כמו מחלקות נוירוכירורגיות בבתי החולים. שם, במהלך הניתוחים הנוירופסיכולוגיים עובדים יחד עם הרופא המנתח, ובודקים את תפקודי המוח של המטופל תוך כדי הפרוצדורה, ולאחריה מסייעים בעיצוב תכנית שיקומית אשר תחזיר אותו לתפקוד מלא עד כמה שאפשר. 

 

פסיכולוגיה ארגונית     

פסיכולוגיה ארגונית היא תואר שני בפסיכולוגיה שונה מהשאר. בשונה מהמסלולים האחרים, פסיכולוגיה ארגונית היא איננה מקצוע המכווין את הבוגר לקריירה טיפולית. למעשה, ההכוונה היא יותר לעשות שימוש בתורות ובידע הפסיכולוגי לשלל צרכים יישומיים בתעשייה. בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית יוכלו להשתלב במגוון חברות במטרה לנסח שיטות לאיתור כוח אדם איכותי, לסידור סביבת עבודה נעימה, ולהקצאת כוח אדם בצורה יעילה, על פי כישוריו של כל עובד למשימה.

 

מבחן המרקם הוא האתגר שעל הניגשים לתואר שני לעבור

מבחן מרקם הוא אחד ממבחני המיון המאתגרים ביותר בישראל. מדובר במבחן אליו ניגשים בכל שנה מאות בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה מכל הארץ. המבחן מדרג את הסטודנטים זה לעומת זה, ובוחן אותם במגוון עצום של כישורים, כולל ניתוחים סטטיסטיים מתקדמים, הבנה של מאמרים אקדמאיים באנגלית ועוד. ציון המרקם הוא בעל השפעה אדירה על היכולת לגשת לתואר השני. 

עוד ב-ללמוד משהו:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.