חיפוש
לקניה!

מכתבים לראוול

נישאים בכנף תהילת הקונצרט החגיגי בקרנגי הול שבניו יורק, יגיעו חברי הפרוייקט הקאמרי הישראלי אל היכל התרבות הישראלי. אולם צוקר האינטימי, שבתקופת חייו הצעירה כבר הספיק לפגוש לא מעט הרכבים ושיתופי פעולה מוזיקאליים, יקדם בברכה את צלילי צמד המלחינים: מוצרט וראוול בתוספת הפתעה מקומית

מאת: יוקי לביאפורסם ב: 02/06/2019
X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

המקצב האקסטטי והגרנדיוזי האופייני כ"כ למוצרט יפשוט וילבש צורה בערב המדובר. כיאה לחווייה קאמרית, העיבוד יהיה על דגשים אינטימיים ומרומזים. רביעיית החליל בדו מז'ור שלו תצבע את כתלי האולם, ובאופן בלתי נמנע גם ניחשף לקונצ'רטו לחליל ולנבל של נער הפלא – המאופיינים בפרצי שמחה ספונטניים ועליצות עוטפת נפש ואוזן.

 

יובל שפירא, האמון על העיבודים בפרוייקט, יעניק פרשנות מקורית ליצירתו של ראוול "קברו של קופרן". גם אם נכתבה בתחילה כסוויטה לפסנתר, שפירא ייצוק לתוכה את אמירתו באמצעות האנסמבל. ב"מבוא לאלגרו ונבל" – ללא ספק אחת המוכרות של ראוול - נתוודע לשביעיית הנגנים של הפרוייקט :סיוון מגן, יהונתן בריק, גי אשד, איתמר זורמן, טיבי צייגר ודיוויד מק'קרול – כשחליל, קלרנית, נבל ורביעיית מיתרים יהיו השחקנים הראשיים בה. 

הפרויקט הקאמרי הישראלי. צילום יואב אתיאל

 

זיקוק הזהות הישראלית

מראשית לידתו שרטט לעצמו הפרוייקט הקאמרי הישראלי מטרה ברורה – זיקוק זהותו הישראלית והופעות ברחבי הארץ, גם ובעיקר במקומות בהם לא מצויים אולמות קונצרטיים. שליחות זאת מתבטאת בפעילויות ההעשרה אותן מנחיל הפרוייקט בדמות כיתות אמן ושיעורי נגינה משותפים. לצד הצלחותיו בעולם חזונו של הפרוייקט הוא להבטיח כי יצירות מוזיקאליות של מלחינים ישראלים ישולבו בו כדבר שבשגרה, וחלק אינטגרלי מהרפרטואר.

מכתב לראוול

דוגמא מובהקת לכך תתרחש בטעימת קינוח המופע – "מכתב לראוול" שמו, יצירתו של מנחם צור. גם דרכו נתוודע לנבל, חליל קלרנית ומיתרים, כשלדבריו מוטיב ההשראה ללחנו הוא מן הסתם ראוול. סימוכין לתחושותיו הוא מביא מציטוטו של מבקר השירה הרולד בלום באומרו כי "כל פואמה נכתבת אודות פואמה אחרת מן העבר". מספר הדקות בהן תתנגן חווייתו של צור יספקו לנו הצצה אל השפעתו של המלחין המחונן, ולאן ה"מבוא ואלגרו" הקאנוני ישמש בסיס לתחושות מחודשות.

הפרויקט הקאמרי הישראלי צילום ביל בלאקסטון-Bill Blackstone Photo (1)

הביקורות משבחות

"הפרוייקט הצליח להעביר ריגוש מוזיקאלי צעיר, מדבח וממזרי", "מוזיקה ברמת ביצוע עילאית", "כשהם חוברים יחדיו האגו מתפוגג ונותרים מוזיקאיים שחושבים ונושמים כאחד", "צריך לשמוע כדי להאמין" – הם מקצת הסופרלטיבים שהורעפו על חברי הפרוייקט מהארץ ומהעולם. ב – 19/6 כאמור ימתינו לכם חברי האנסמבל, חמושים במוצרט, ראוול ומנחם צור, ואז גם אתם תשמעו. ותאמינו!

 

בתכנית:
מ. ראוול  - מבוא ואלגרו לנבל, חליל, קלרנית ורביעיית מיתרים
ו. א. מוצרט  - רביעיית חליל בדו מז׳ור ק. 285b
מנחם צור - מכתב לראוול
ו. א. מוצרט - קונצ׳רטו לחליל ונבל ק. 299
מ. ראוול  - קברו של קופרן (עיבוד ע״י יובל שפירא).
 

נגני הפרויקט הקאמרי הישראלי:
סיון מגן נבל
גי אשד חליל
טיבי צייגר קלרנית
איתמר זורמן כינור
דייויד מק'קרול כינור
יהונתן בריק ויולה
מיכל קורמן צ'לו

 

מתי: יום רביעי 19 יוני 2019 20:30

איפה: אולם צוקר בהיכל התרבות תל אביב

כמה: 150 ש"ח

מחיר מיוחד לחברי ויטרינה: 75 ש"ח בלבד!

 

להזמנת כרטיסים לחצו על ׳המשך׳ (הכפתור הכחול):

 

עוד ב-חדש בקלאסי:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.