חיפוש

הפלוס של לימודי משפטים בגיל 30+

מדי שנה נרשמת כמות לא מבוטלת של אנשים בגיל 30 ומעלה ללימודי משפטים. במאמר הקרוב נסביר את היתרונות של לימודי משפטים בגיל 30 ומעלה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

אין זה משנה למה לימודי משפטים מושכים אתכם - כי אתם רוצים לבצע שינוי קריירה ולבחון את יכולותיכם בתחום אחר? כי אתם מעוניינים בכלי להרחיב את יכולותיכם בתחום שבו אתם עובדים כרגע? ואולי לימודי משפטים פשוט מעניינים אתכם לאור חלקו הבלתי נפרד של החוק והמשפט מחיינו. כך או אחרת, מדי שנה נרשמת כמות לא מבוטלת של אנשים בגיל 30 ומעלה ללימודי משפטים.

 

מדוע זה קורה?

לימודי משפטים הינם אחד מתחומי הלימודים המבוקשים והיוקרתיים בישראל. בשנים האחרונות, שמענו לא אחת על העלייה בנרשמים ללימודי משפטים. הרצון להירשם ללימודים אלו לא פסח על אנשים מעל גיל 30, בין אם זהו התואר הראשון שהם לומדים ובין אם מדובר בתואר אחר. יש סיבות רבות לכך.

 

שינוי קריירה

חלק מן הנרשמים מעוניינים לבצע שינוי קריירה. את התואר הראשון רוב הסטודנטים בוחרים בגיל צעיר, ללא ניסיון תעסוקתי קודם וללא היכרות עם מגוון המקצועות הקיימים, ולכן, לא תמיד הבחירה הינה בחירה נכונה. הסיבה לכך שהרבה אנשים מעל גיל 30 בוחרים לבצע שינוי קריירה לתחום המשפטי הוא החלק הבלתי נפרד של החוק והמשפט מחיינו – האישיים והפרטיים, החיים הציבוריים במדינה ובשוק העבודה. לאחר חשיפה לתחומים אלו, אנשים מעל גיל 30 בוחרים לפנות לתחום זה. 

 

עניין בתחום 

חלק מן הנרשמים בוחרים לעשות זאת לאור עניין בתחום. המשפט נוגע בכל תחום ותחום, על זה כבר דיברנו. מתוך משיכה אישית לתחומים רבים, אנשים יכולים ללמוד משפטים ולבחור להתמקד בתחום זה. בין אם מדובר בתחום התאגידים והחברות, בין אם מדובר בתחום המשפט הפרטי כדוגמת דיני נזיקין, ובין אם מדובר במשפט הציבורי כדוגמת משפט חוקתי וזכויות אדם – לימודי משפטים הינם כלי המאפשר להיחשף למגוון רחב של תחומים בהתאם לעניין האישי. 

 

יתרון תעסוקתי

חלק מן הנרשמים מעוניינים להמשיך לעבוד בעיסוקם הנוכחי אך רוצים להרוויח יתרון תעסוקתי להמשך הדרך. גם סיבה זו חוזרת למרכזיות של החוק והמשפט בחיינו. אם אתם עובדים במשק הישראלי, על כל מגזריו ושווקיו השונים, החל מהמגזר הציבורי והפרטי, דרך חברות הייטק וטכנולוגיה, וכלה בחברות תעשייה גדולות – לימודי משפטים יכולים להעניק לכם יתרון תחרותי חשוב.  יש סיבות רבות נוספות, אך אלו המנויות מעלה הינן הסיבות המרכזיות לפנייה ללימודי משפטים בגיל 30 ומעלה. 

 

לימודי משפטים בגיל 30 ומעלה – היכן?

החלטתם שזה מתאים לכם. כעת, נותר לבחור את המקום. בגיל 30 ומעלה, כיוון שרוב האנשים עובדים, חשוב לבחור מקום שמציע גמישות ומאפשר להתאים את תוכנית הלימודים לצרכים המשתנים. עיקר המקומות שמאפשרים לעשות זאת הינן המכללות, שמציעות מסלולי לימודי ערב, תנאי קבלה נוחים יותר וגמישות רבה בבחירת הקורסים השונים ומבנה תוכנית הלימודים. 

 

לסיכום, כפי שהסברנו לעיל, לבחירה בלימודי משפטים יש פלוסים ויתרונות רבים, גם כאשר מדובר בלימודים מעל גיל 30. כל אחד ואחת, בכל שלב בחייהם/ן האישיים, יכולים להרוויח מכך רבות. 
 

עוד ב-ללמוד משהו:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.