חיפוש

יש לכם כמה מאות אלפי שקלים? 3 אפשרויות להשקיע את הכסף ב-2021

יש לכם כמה מאות אלפי שקלים להשקיע? מתלבטים היכן להשקיע 300 אלף שקל מבלי לתת לכסף "לשכב" בחשבון הבנק? תוהים באופן כללי איפה כדאי להשקיע כסף בשנת 2021? המדריך הבא יספק עבורכם מידע חיוני על שלושת אפיקי ההשקעה המרכזיים לסכומים של עד 300 אלף שקלים: השקעה בשוק ההון, השקעה בנדל"ן בחו"ל והשקעה בקרקעות שאין זמינות לבניה מיידית

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

השקעה בשוק ההון

סוג השקעה זה עשוי להניב תשואה שנתית ניכרת ברמות סיכון משתנות, הנקבעות בהתאם למסלול ההשקעה הנבחר. השקעה בשוק ההון יכולה להיעשות במסלולי השקעה מגוונים, למשל קופת גמל, פוליסה פיננסית או מסחר עצמאי.מומלץ להיעזר בגורם מקצועי שיסייע וילווה את המשקיע בתהליך, שכן השקעה בשוק ההון כרוכה בהבנה וניסיון בזירה הזו. הסתייעות בגורם מקצועי המעורה בתחום ההשקעות בשוק ההון מפחיתה את רמות הסיכון מההשקעה.

 

השקעה בנדל"ן בארץ או בחו"ל

ענף הנדל"ן מהווה אפיק השקעה אפשרי נוסף למשקיעים המחזיקים בהון התחלתי צנוע יחסית. עסקאות נדל"ן נחשבות להשקעה סולידית ובטוחה יחסית, כל עוד היא נעשית בצורה מושכלת. 

 

ככלל, עלות השקעת בנדל"ן למגורים או נדל"ן מסחרי בחו"ל לרוב תהיה נמוכה יחסית מההשקעה המקבילה בארץ בשל הפערים במכירי הנכסים. בהתאם לכך, השקעת נדל"ן בחו"ל עשויה להיות אטרקטיבית במיוחד עבור משקיעים בעלי הון עצמי נמוך יחסית, ובמיוחד כזה שנמוך מהסף הדרוש לקבלת משכנתא ורכישת נכס בישראל.

 

התשואה הממוצעת מהשקעה בנכס בישראל עומדת על 5%-3% על נכס למגורים ו- 9%-6% על נכס מסחרי, בעוד התשואה הממוצעת מהשקעה בנדל"ן בחו"ל מתחילה מ- 10%-6% ועשויה לטפס למספרים גבוהים בהרבה. לפני שמחליטים להשקיע כסף בנדל"ן בחו"ל, חשוב לקחת בחשבון את המאפיינים הייחודיים של סוג השקעה זו, כולל הצורך להכיר את מדיניות המיסוי ולהתנהל מול רשויות החוק במדינה המושקעת. 

 

השקעה בקרקעות 

השקעת כסף בקרקעות היא אפשרות נוספת עבור אלו המחזיקים בהון עצמי מצומצם יחסית של כמה מאות אלפי שקלים. השקעה בקרקעות שאינן זמינות לבניה מיידית אך צפויות לעבור הפשרה ושינוי ייעוד לבנייה למגורים או למסחר נחשבת למתאימה במיוחד עבור משקיעים עם הון עצמי מצומצם יחסית של כמה מאות אלפי שקלים.

 

ניתן למצוא קרקע להשקעה בתכנית שנמצאת בהליכי הפשרה ב-300 אלף או כמה עשרות אלפי שקלים בלבד. פרויקטי קרקעות למכירה ניתן למצוא באתר של החברה למימוש קרקעות.

 

התשואה הפוטנציאלית מסוג זה של השקעה תעמוד לרוב על שיעור גבוה של עשרות ואף מאות אחוזים, שיעורים שעולים בהרבה על התשואה הפונטציאלית מהשקעת בנדל"ן למגורים או נדל"ן מסחרי.חשוב לזכור כי השקעה בקרקעות איננה כרוכה בתחזוקה או בצורך לאתר שוכרים, מה שמפחית את העלות, הזמן והמאמץ המושקע. יש לקחת בחשבון את גורמי הסיכון מהשקעה בקרקעות לפני הפשרה, שמהווה באופן מהותי השקעה ארוכת טווח ודורשת אורך רוח. 

 

הרווח מהשקעה בקרקעות המצויות בתהליכי הפשרה ושינוי ייעוד עשוי להתקבל רק כעבור מספר שנים, עם קבלת כל האישורים הנדרשים – מאישור שינוי ייעוד הקרקע, לאישור תכניות הבנייה ועד להוצאת התכניות לפועל וסיום הבנייה על הקרקע. כלל האצבע בהשקעה בקרקעות הוא שככל שמקדימים ומבצעים את הרכישה לפני ההפשרה כך תעלה התשואה ממנה בעתיד. 

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.