חיפוש

הופכים את התיאוריה לפרקטיקה

הדרך להפוך את הידע התיאורטי באקדמיה לכלי פרקטי היא לבחור בצורה נכונה את מסלול הלימודים. לאחר מכן ניתן גם להשתלב בשוק העבודה, ליישם בשטח את התיאוריות מהכיתה ובמידת הצורך להמשיך להעשיר את הידע והניסיון

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

אחד החששות הגדולים ביותר שעומדים בפני סטודנטים היא כיצד אפשר להפוך את הידע התיאורטי שהם מקבלים באקדמיה לכלי פרקטי שיעזור להם כאנשי מקצוע. בניגוד למה שנהוג לחשוב, תואר מאוניברסיטה או מכללה לא תמיד מבטיח קריירה מתגמלת ורק לעיתים רחוקות מוצאים הסטודנטים דרך לשלב את הידע שלהם בשוק העבודה. כמו כן, קיימים הבדלים משמעותיים בין מסלולי הלימוד עצמם ובשביל להפוך את התיאוריה לפרקטיקה צריך למצוא את התחום הנכון.

 

השאלה המתבקשת היא מדוע יש בכלל צורך בתיאוריה ולמה לא לומדים במסלולים פרקטיים בלבד. בשביל לענות על כך צריך לחזור לאחור ולהבין את תפקיד האקדמיה, בעיקר בכל הנוגע להעברת ידע. מטרת המכללות והאוניברסיטאות היא ללמד את הסטודנטים כיצד ליישם ידע קודם ואיך להפיק ממנו ידע חדש. בשביל לעשות זאת צריכים המרצים להעניק תשתית תיאורטית ורק לאחר מכן להכניס למשוואה גם את הכלים הפרקטיים.

 

איזה מסלול לימודים יעניק לכם ערך מעשי?

כאשר לומדים לימודים תיאורטיים לא תמיד קל להפוך אותם לפרקטיקה. מצד שני, יש מסלולים שבהם הפרקטיקה טבועה בלימודים ומייצגת חלק בלתי נפרד ממנה. הדוגמא האולטימטיבית לכך היא לימודי ניהול משאבי אנוש שנלמדים בכל רחבי הארץ והעולם. 

 

ניהול משאבי אנוש יעניק לכם ערך מעשי מיד כאשר תצאו לשוק העבודה. הסיבה לכך מורכבת ממספר גורמים שמרכיבים יחד את המאפיינים של מסלול הלימודים. ראשית, ניהול משאבי אנוש מחייב את הסטודנטים לדעת כיצד ליישם את הידע התיאורטי שהם מקבלים בשיעורים מול עובדים פוטנציאליים. כוח אדם הוא נכון להיום המשאב החשוב ביותר בארגון המודרני, ומנהל משאבי אנוש שלא יודע איך להפוך את התיאוריה לפרקטיקה עלול להסב נזקים בלתי הפיכים לחברה שמעסיקה אותו.

 

שנית, הערך הפרקטי של ניהול משאבי אנוש נובע מההשתלבות בשוק העבודה. זהו תחום לימודים שמעניק לסטודנטים תעודת הכשרה מעשית. בתעודה הזו הם יכולים להשתמש על מנת להציע את עצמם למקומות עבודה מבוקשים, לפתוח עסק עצמאי או לפתח קריירה עשירה. 

 

מה עושים אחרי שמסיימים ללמוד?

הדרך להפוך את התיאוריה לפרקטיקה לא מסתיימת עם קבלת התואר. לאחר הלימודים צריך ליישם את התיאוריה מהכיתה גם בשוק העבודה, ובעיקר להמשיך לצבור ידע וניסיון. את זה עושים על ידי קורסי העשרה, ביקורת עצמית ושמירה על מוטיבציה גבוהה. במילים אחרות, הפרקטיקה נמצאת כל הזמן מאחורי הקלעים ורק צריך לעבוד קשה כדי לחשוף אותה.

 

לסיכום, הלימודים התיאורטיים הם תנאי להשגת כלים פרקטיים. במסלולים מסוימים קל יותר להגיע לשלב המעשי ובכל מקרה יש לסטודנטים אחריות מסוימת. 

 

 

עוד ב-ללמוד משהו:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.