חיפוש

האם כדאי להיות שמאי דירות?

המקצוע אשר נחשב עד לפני כמה שנים ל''אפרורי'' כיום הופך לאחד המבוקשים בתחום החם של העשור

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

מקצועות רבים מושפעים לא מעט מכמות הביקוש וההיצע הקיימים בשוק, כך למשל שוק השמאים בישראל איננו מצליח לענות עדיין על הביקוש ההולך וגובר אחר שמאים בישראל. כל זאת הודות להתפתחות הולכת וגדלה של ביקוש אחר שמאים, בין דרך עסקאות נדל''ן מורכבות ובין אם עבור בדיקה ואומדון של בניינים שונים. המקצוע אשר נחשב עד לפני כמה שנים ל''אפרורי'' כיום הופך לאחד המבוקשים בתחום החם של העשור, והוא עושה זאת לא רק דרך הביקוש ההולך וגובר אלא גם דרך מדדי השתכרות גבוהים ביחס לכל מקצוע אחר שהתפתח בשנים האחרונות.

 

האם כדאי להיות שמאי דירות ואיך?

התשובה לשאלה הזו היא ללא ספק כן, אמנם הדרך עד לקבלת הרישיון הנכסף היא לא ממש קצרה אבל היא בהחלט שווה את זה, אך קודם לכן יש לעמוד בתנאי סף שונים עד לקבלת הרישיון. הראשון הוא להיות מעל גיל 23 בשלב הבחינות הסופיות, השני הוא להיות ללא עבר פלילי, שנת התמחות אצל שמאי מקרקעין וכמובן תואר ראשון מוכר מהמל''ג או סטודנט הנמצא בתחילת הלימודים לתואר הראשון.

 

את הלימודים עצמם ניתן ללמוד במספר מסגרות ומכללות, הראשונה היא ''המרכז האקדמי כרמל'' המציעה לימודי הכנה לבחינת מועצת שמאי הנדל''ן בארץ והינה מיועדת עבור בוגרים לתואר ראשון. המסגרת השנייה בה ניתן ללמוד לקראת הבחינה, היא המכללה למנהל בה ניתן לרכוש קורס בהיקף של מעל לחמש מאות שעות לימוד. המסגרת השלישית משלבת לימודי תואר וגם לימודי שמאות, היא אוניברסיטת אריאל המציעה מסלול לימודי בן שלוש עד שנתיים הכולל לימודים אקדמאיים אחרים. 


עד כמה אפשר להשתכר?

השימוש בשמאי דירות יכול להיות רחב ולהוות כחלק מדעת מומחה לבית משפט, למבנים ציבוריים, מסחריים וכמובן לדירות ושטחים שונים. אך תקרת השכר הראשונית לאחר הסטאז' תהיה בממוצע ששת אלפים שקלים, אך כאשר שמאי מקרקעין מתחיל דרך עצמאית או צובר די ניסיון הוא יכול להשתכר בטווח עשר השנים הראשונות עד עשרת אלפים שקלים ואף יותר. אך ככל שהניסיון גדל וכך אפשרויות העבודה שגדלות, כך גם השכר שעלול לטפס עד לעשרים אלף שקלים ויותר מכך. 
 

עוד ב-ללמוד משהו:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.