חיפוש

האם טיפול בגלי הלם יכול להחליף ניתוח

טיפול בגלי הלם הוא טכניקת ריפוי לא פולשנית המשפיעה על הרקמות באמצעות שידור גלים, אבל האם הטיפול בגלי הלם יכול להחליף ניתוח?

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

טיפול בגלי הלם הוא טכניקת ריפוי לא פולשנית המשפיעה על הרקמות באמצעות שידור אחד משני סוגי הגלים הבאים: גלי הלם אקוסטיים או גלי הלם רדיאליים. גלים אלה מפעילים על חללים פנימיים בגוף האדם מעין רעד או מכה שמעודדים ייצור כלי דם חדשים, מפוררים הסתיידויות ובאופן כללי מאיצים את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף. גלי ההלם התחילו בתור טיפול נסיוני לאבנים בכליות ובדרכי השתן ב 1985 אך תוך עשור השימוש בהם התרחב לשלל בעיות רפואיות אחרות ובעיקר בעיות אורטופדיות כגון מרפק טניס, דורבן, דלקת בגיד אכילס ועוד. 

 

האם הטיפול בגלי הלם יכול להחליף ניתוח?

הטיפול בגלי הלם נחשב לאופציה טרום ניתוחית מוצלחת ויעילה מאוד. לרוב מגיעים אליה אנשים שסובלים מבעיות אורטופדיות כרוניות וכל החלופות האחרות שהם ניסו, כגון כדורים נוגדי דלקת, פיזיותרפיה וזריקות קורטיזון נכשלו. טיפולים בגלי הלם נחשבים לסיטואציה שבה כולם מרוויחים מכיוון שלמטופלים היא חוסכת את הסיכון והטרטור של אשפוז בבית חולים לצורך ניתוח ותקופת החלמה שלרוב היא מורכבת. לבתי החולים היא חוסכת עומס, ולחברות הביטוח היא חוסכת כסף. גלי הלם יכולים לטפל כמעט בכל הכאבים שמוצאם במערכת השריר - שלד. הם הכי אפקטיביים כשמדובר בדלקות והסתיידויות שמיקומן נקודות חיבור של גידים ורצועות כמו בכתף , במרפק, בירך ובברך. גם לבעיות של כף הרגל כמו דורבן, פלנטר פצאיטיס, ועוד. 

 

סיבות נוספות לשקול טיפול בגלי הלם במקום ניתוח

מטופלים יכולים לחזור לשגרת יומם באופן מלא בחצי שעה לאחר תום הטיפול.

 

גלי הלם נחשבים לאחד הטיפולים הבטוחים ביותר. מכיוון שמדובר בטיפול לא פולשני, שנוסה על מליוני אנשים לאורך שנים, אנו יודעים היום שיש מעט תופעות לוואי ואף הן נדירות ודי זניחות כמו אדמומית בעור ותחושת עקצוץ. 

 

אחוז הצלחה גבוה. מחקרים שנעשו בתחום מעידים על אחוז גבוה של טיפולים מוצלחים: דורבן 95%-90%, כתף (הסתיידות, דלקות גידים וקרעים) 90%-70%, מרפק טניס 90%; גולף 85%, תסמונת התעלה הקרפלית- 75%, דלקת בגיד אכילס – 85% – 75%. אלה למעשה האחוזים בהם הטיפול בגלי הלם מבטל את הצורך בניתוח. 

 

רוב קופות החולים מסבסדות חלק ניכר מהתשלום בהינתן הפניה לטיפול מרופא מומחה (אורטופד ברוב המקרים).

 

עוד הבדלים בין ניתוח לטיפול בגלי הלם

ניתוח הוא ברוב המוחלט של המקרי פרוצדורה חד פעמית. המטופל מגיע לבית החולים ההליך מתבצע בהרדמה מקומית או מלאה, ולאחר השגחה משוחרר לביתו. ההחלמה איטית יחסית לטיפול בגלי הלם ואסור להעמיס על כף הרגל בה בוצע הניתוח או להישען עליה לפרק זמן ארוך. לעומת זאת, טיפול בגלי הלם נמשך עשרים דקות ומתבצע פעם בשבוע למשך חודש עד שלושה חודשים כאשר בסוף כל חוד הרופא המטפל עושה הערכת מצב. הטיפול לרוב לא מתבצע תחת אלחוש אך המטופל יכול לבקש אלחוש מקומי במידה והוא חש כאב. הבדל נוסף הוא שטיפול בגלי ניתן ואף מומלץ לשלב עם עוד טיפולים משלימים כמו פיזיותרפיה ודיקור.

 

לסיכום

לטיפול בגלי הלם יש אחוזי הצלחה גבוהים במניעת ניתוחים. הטיפול לא פולשני ומאוד בטוח, למרות שאינו מומלץ במקרים שבהם המטופל או המטופלת  בהריון, סובלים מאפילפסיה, בעלי קוצב לב וקטינים בגיל ההתבגרות שטרם השלימו את התפתחות השלד. ישנה אפשרות לסבסוד חלקי או מלא של הטיפול על ידי קופות החולים (תלוי בסוג הביטוח). אם אתם סובלים מדלקות, הסתיידויות ו/או כאבים כרוניים במפרקי הכתף, הברך, הירך או משלל פתולוגיות של כף הרגל כמו דרבן או פלנטר פצאיטיס, ודרכי טיפול כמו סטרואידים ותרופות אנטי דלקתיות לא יעילים כנגד הכאב. 

עוד ב-להיות בריאים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.