חיפוש

האלגוריתם של העיצוב

מה קורה ליצירת אמנות כאשר התבונה המלאכותית והאלגוריתמיקה אשר שולטת בעולם הפיננסים, השיווק והסושיאל מגיעה גם לעולם היצירה? 

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

מיזם  ישראלי חדש בשם Snir & Liberman  של חברת העיצוב שניר מציג שירות פורץ דרך המשלב בין טכנולוגיה מתקדמת לפרטי אמנות לחללים פרטיים וציבוריים. בדומה לתחומים כמו פיננסים, שיווק וניתוח צרכנים, השימוש ב big data ובכוח המחשוב של המידע וגם היכולת להשתנות בהתאם לתנאים המתקבלים בזמן אמת, יכולים להתקיים גם בשדה האמנות והעיצוב.  כך נוצרת בכוח המחשוב אמנות דינמית המגיבה לסביבה שלה. על פי התפישה הזו האלגוריתמים והמודלים של התבונה המלאכותית , תוך שימוש במנועים פיזיקליים, חישובי פיקסלים מתמטיים ושימוש בסאונד כמחולל תנועה, הם המכחולים של העידן החדש. 


לילך הניג שמול, מנהלת מחלקת עיצוב והום סטיילינג בחברת שניר ואופיר ליברמן, מעצב ואמן אוצר, אשר הקימו את המיזם החדש, אומרים: "חשוב להבין, שהחלל או המרחבים השונים ניתנים להתייחסות, בדומה לאפליקציה עם צרכים ויעדים, כמרחב דיגיטלי שיש בו משתמשים שונים עבורם מעצבים  את החוויה המדויקת ביותר.  צורת השימוש וההתרשמות של המבקר בחלל, תושפע מתוך בחירה נכונה של כלים טכנולוגים ליצירת החוויה המתאימה ביותר, לצרכיהם ולהנאתם של המבקרים ושל בעלי הנכס".


אופיר ליברמן מוסר: "מדובר בזן חדש של מעצבים, היוצרים אמנות יוצאת דופן. הפלטפורמות החדשות מאפשרות לאומנים העכשוויים ליצור יצירות המהוות שיקוף של מצבים נפשיים ופיזיים, החל במצב חברתי/ סוציאלי וכלה במצב כלכלי, מצבי רוח ומצבים אין-סופיים אחרים."

לילך הניג שמול מוסרת: "מסכים והקרנות הם חלק מחומרי גלם בתעשיית העיצוב והאדריכלות בעולם. אנחנו מציעים פתרונות מדויקים ובעלי אימפקט חזותי לכל חלל שבו נציב את אחת מהעבודות שלנו, כך אנו יוצרים ומפעילים את החלל הציבורי, בקצב התואם את החיים שלנו בהווה. אנחנו מציגים את המיצגים יוצאי הדופן שלנו במבואות של בתי מלון, בכניסה למגדלי משרדים יוקרתיים, בתערוכות מיוחדות, אירועי קונספט ובבתים פרטיים."

 

טכנולוגיות מאפשרות את התקדמות היצירה - התפתחות עולם הסנסורים, אשר מאפשרים קליטת מידע איכותי כמו לדוגמה קינקט אזור או real sense של אינטל ומשקפות ה VR הפופולריות בשוק, מאפשרות לעולם האמנות הדיגיטלית המשתמש בהן ליהנות גם מהתפתחותם של הרובוטיקה והאוטומציה, זאת בשל העובדה כי בסופו של דבר היצירה המחוללת על ידי המערכת, משתמשת גם בחושי המצלמה והסנסורים של המרחק. וכך למעשה היצירה היא אינטראקטיבית ומשתנה. פלטפורמות כגון touch designer מסוגלות להתממשק למסכים מרובי הקרנות משוכללים, סאונד מתקדם, ואפילו שליטה במערכות תאורה פרמטריות באמצעות השליטה ברובוטיקה. והתוצר הוא מרהיב ביופיו ובאיכותו. 

עוד ב-לעצב את הבית:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.