חיפוש

דרכון פורטוגלי – יתרונות חסרונות 

מאז פרץ הדרכון הפורטוגלי כמו רוח סערה לחיינו נחשפנו בעיקר לפרסום מסיבי אודות היתרונות הגלומים בהחזקתו והאפשרויות הכמעט בלתי מגבולות שהוא מעניק למחזיק בו. אכן, ללא ספק החזקת דרכון פורטוגלי מקנה לאזרח הפורטוגלי מגוון רחב של אפשרויות ונותנת לו יתרונות שלא קיימים לאזרח אחר

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

האם במכלול הדברים כאשר אנו בודקים את סוגיית הדרכון הפורטוגלי קיימות רק הטבות או גם ישנם חסרונות? במאמר זה נעסוק בנושא זה ונראה אלו הטבות קיימות למחזיק דרכון פורטוגלי והאם אכן קיימות גם חסרונות. 

 

דרכון פורטוגלי שווה אזרחות אירופאית

זהו לא סוד כי פורטוגל הינה מדינה החברה באיחוד האירופאי ואזרחיה הינם אזרחי האיחוד על כל המשתמע מכך. קיים בלבול נפוץ כאילו קיימת אזרחות אירופאית לצד אזרחות מדינת האם אך לא כך הדבר. החזקת דרכון או אזרחות של אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופאי תקנה באופן אוטומטי לאזרח אזרחות אירופאית ותעניק לו את כל ההטבות שניתנות לאזרחי האיחוד. 

 

יתרונות של דרכון פורטוגלי 

כפי שהוסבר קודם לכן, החזקת דרכון פורטוגלי משמעותה החזקת אזרחות אירופאית. להיות חלק מאיחוד האירופאי פירושו להיות אזרח האיחוד ולהנות ממגוון הזכויות הניתנות לאזרחי האיחוד. בין זכויות אלו ניתן למנות את ההטבות הבאות:

 

1.    חופש תעסוקה רחב - אזרחי פורטוגל יכולים באמצעות האזרחות הפורטוגלית לעבוד בכל מדינה ברחבי האיחוד ללא הגבלה או תנאי אשרה כלשהם. תדמינו לעצמך איזה חופש תעסוקה עצום קיים לאזרחי פורטוגל. 

2.    מגורים ברחבי האיחוד האירופאי - דרכון פורטוגלי מעניק לאזרחי פורטוגל אפשרות להתגורר ולחיות בכל אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופאי ללא צורך בוויזה או אשרת כניסה. בעלי דרכון פורטוגלי יכולים להתגורר ולעבוד בכל מדינה שתחפוץ נפשם ובכך להנות מחופש תנועה נרחב. 

3.    לימודים בחינם - ברחבי האיחוד האירופאי פזורים מהטובים שבמוסדות הלימוד בעולם. אזרחי פורטוגל יכולים ללמוד בחינם או בסבסוד מלא ללא צורך בתשלום שכר לימוד. לצורך השוואה מי שאינו אזרח האיחוד האירופאי צפוי לשלם שכר לימוד בגובה של עשרות אלי יורו בשנה. 
4.    חופש תנועה- אזרחי פורטוגל  נחשבים כמחזיקים אזרחות אירופאית יכולים לנוע בחופשיות בגבולות היבשת ללא צורך באישורים מסוימים או הגבלת שהייה בזמן. תדמיינו טיול באירופה ללא צורך בביקורת גבולות או אישורים. 

 

ביטול הדרישה לוויזה לאירופה 

כפי שבוודאי כולם יודעים בקרוב מאוד יצטרכו אזרחי משינת ישראל להנפיק אשרת כניסה למדינות באירופה. אמנם, לא מדובר בהליך בירוקרטי ארוך וסבוך אך בכל זאת מדובר בפעולה אקטיבית העולה אף כסף. באמצעות דרכון פורטוגלי אזרחי פורטוגל הישראלים לא יצטרכו כל אשרת כניסה לפורטוגל ויוכלו להיכנס לכל אחת מהמדינות ללא בעיה וללא כל טופס כזה או אחר. 

 

חסרונות הדרכון הפורטוגלי 

עד כה דיברנו על יתרונות הדרכון הפורטוגלי ואלו הטבות הוא מעניק לאזרח המחזיק בו. האמת היא כי גם חיפוש מעמיק לא יעלה חיסרון בהחזקת הדרכון הפורטוגלי ונכון למועד כתיבת שורות אלו אזרחי ישראל המחזיקים בדרכון פורטוגלי אינם חייבים דבר למדינת פורטוגל ואינם צריכים לשלם מס או כל אגרה אחרת. 

 

הליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי בהשוואה לאזרחויות אחרות קל יחסית ואינו דורש מהמבקש לצאת את גבולות ישראל או לנקוט בפעולה שאינה בתחום גבולות המדינה. גם לאחר קבלת האזרחות המבקש לא יצטרך לנסוע לפורטוגל והוא יוכל לעשות את כל ההליך הבירוקרטי של הנפקת הדרכון כאן בישראל בשגרירות פורטוגל בתל אביב. 

 

מדוע דווקא היום מומלץ להתחיל בתהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי?

לאור קולות העולים ממשלת פורטוגל בנוגע לביטול האפשרות ליהודים צאצאי גירוש ספרד לקבל דרכון פורטוגלי זה הזמן להתחיל את התהליך לפני שהדלתות יסגרו. יש לזכור כי מדובר בהחלטה של ממשלת פורטוגל החלטה ייחודית ויוצאת דופן אשר העניקה למיליוני ישראלים אפשרות לקבל אזרחות אירופאית באופן קל יחסית. 

 

בטרם יהיה מאוחר מומלץ להתחיל את תהליך הנפקת הדרכון הפורטוגלי כבר עתה ובכך להעניק לילדכם ואף לכם אפשרויות בלתי מוגבלות כמעט לעבוד ולחיות בכל אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופאי. 

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.