חיפוש

דרור קונטנטו פותח את הפה

המעצב הישראלי מסכם שנה עמוסה בעשייה, הגשמת חלומות וגם כמה סקנדלים קטנים. פגשנו אותו לראיון על החיים בפסגה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

דרור קונטנטו, מה אתה יותר: קלאס או קרקס? 

"זאת בכלל שאלה?! ההגדרה המדויקת היא שאני קרקס קלאסי". 

 

הציטוט שמזוהה איתך "יש קלאס ויש קרקס", מייצר ניגודיות: גבוה מול נמוך, מאופקות מול עודפות, אלגנטיות מול טראשיות. איפה אתה ממוקם על הרצף הזה?

"גם בקרקס יש הבדל בין סירק דה סוליי לקרקס מדראנו, ויש קלאס שחושב שהוא מדהים ושל הביוקר, ולבסוף נראה כמו ג'ורה. זה מאוד משתנה ותלוי באדם. אני מצלם עכשיו תוכנית חדשה של עיצוב פנים עם רונית יודקביץ'..." 

 

שהיא מגה קלאס.

"נכון, אי אפשר לומר על רונית שהיא קרקס, היא האדם הכי אצילי שיש. 'קלאס, לא קלאס – אל תאכלי לי את הראס'". 

דרור קונטנטו ודוגמניות בעיצוביו

דרור קונטנטו ודוגמניות בעיצוביו (צילום: שי יחזקאל)
 

כעת מעצב האופנה דרור קונטנטו מסכם את אחת השנים העמוסות שלו. בזמן שמעצבים אחרים ישבו בסגר השלישי וחיפשו איך להביא קונים לחנויות – קונטנטו בן ה-35 קיפץ על מרקע הטלוויזיה בריאליטי "האח הגדול", והפך לאחת הדמויות האהובות של העונה. קונצנזוס. חרדים, הומואים, השכנים הערבים מיפו, החברות של בתו שילת מבית הספר הדתי – כולם רוצים נתח.

 

אם בתחילת העונה הוא היה שם מוכר בתעשיית האופנה הישראלית, בסופה הוא כבר נהיה ידוען, תווית שאיתה הוא חי בשלום. לא מזמן, הוא נזכר, הוזמן להופעה של חברתו לתוכנית, הזמרת זהבה בן, בקיסריה. אל מושבו בשורה הראשונה ירדו כל העת להצטלם איתו, עד שבהפקה הצמידו לו שני מאבטחים. "אני מחזירה אהבה לכולם", הוא אומר בריאיון המתקיים בסטודיו שלו בדרום תל אביב. מאז הוא במסע התבוננות פנימי מתוך רצון לנתח את דמותו שנולדה על המסך: נטולת חומות ומגננות, דעתנית, צבעונית, כזו שמערבבת בין לשון פנייה של זכר ונקבה. בהומואית קוראים לזה "על הנש". 

 

"אני חושב בזכר, אבל מדבר ספונטנית בלשון נקבה. מאוד נוח לי לא לשלוט על השפה", הוא מנסה להסביר את גבולות המגדר הנמסים בפיו. "אני אפילו לא יודע איך להגדיר למה זה ככה: זה פשוט זורם וכיף לי". בתוך כך, הוא אומר שהפנייה אליו בלשון זכר שמורה לבני משפחתו המורחבת ולבן זוגו, דניאל. חברים קרובים ולקוחות משתמשים יותר בלשון נקבה. "ללקוחות מגניב לדבר אל גבר בלשון נקבה. הן עפות על זה", הוא מודה. 

 

הקולקציה של דרור קונטנטו

הקולקציה של דרור קונטנטו (צילום: שי יחזקאל)

 

לא תמיד זה עבר חלק. לפני שלוש שנים, הוא משחזר, הוזמן לאסיפת הורים בבית הספר החרדי של בתו היחידה שילת, שחגגה לאחרונה בת מצווה ומאז עברה לבית ספר ממ"ד-תורני. "כל האבות שם היו מזוקנים, וכשהמורה דיברה, נפלט לי בלשון נקבה 'רגע, אני לא מבינה'. כולם הסתכלו עליי מיד כמו על משוגעת". 

 

אתה מניח כיפה כשאתה נכנס לבית הספר של הילדה?

"לא, אבל אני לא אבוא עם לק בציפורניים או לבוש מוחצן. אם בעבר שילת התפדחה מהאבא הצבעוני והגיי שיש לה – היום כשאני מגיע לבית הספר כולם קופצים לי על היונדאי ומבקשים להצטלם". 

 

גינוני הפרסום לא חלים עליך. אתה ממשיך לנסוע ביונדאי i-10 שחורה. 

"הוצאתי רישיון רק בגיל 30, אז רציתי רכב שאוכל להרוס. תודה לאל, לא הרסתי אותו. מצד שני, לא בא לי להחליף אותו, למרות שאני בחור גבוה, 189 סנטימטרים ששוקל כמעט 100 קילו וצריך רכב נוח". 

 

מה למדת על עצמך במהלך השנה האחרונה? 

"לשחרר, להוריד חומות", הוא שב וחוזר כמנטרה. "היום אני יכול להתפשט פיזית ונפשית מול כולם. אני גרוש כמעט 12 שנה, ויום אחרי יום אני עובד על המקום הזה של שחרור, לא להיות סגור יותר. אני לא שומר לעצמי כמעט כלום, למעט זה שאני אוכל בלילה כשאף אחד לא רואה. מאז היציאה מהתוכנית עליתי 11 קילו. לפרקים אני מוצאת נחמה באוכל, כי כל היום אני עובדת כמו משוגעת".

 

ואז מקיא? 

"איזה להקיא! השם ירחם. אין לי הפרעת אכילה". 

 

דרור קונטנטו בביתו

דרור קונטנטו בביתו. "לא קל להכיל אותי. אני דומיננטי ולועסת ראשים". קונטנטו בביתו(צילום: ענבל מרמרי)

 

למה בכלל נכנסת לתוכנית? רצית להיות מפורסם? 

"רדפו אחרי ארבע עונות, וחיכיתי לטיימינג הנכון: היה סגר והרגשתי גם בשל. עד שנכנסתי לתוכנית, לא עזבתי את הסטודיו. לא כי הצוות לא טוב – שוב, כי לא הסכמתי לשחרר. אין סיכה שזזה בסטודיו בלי שאדע. כשיצאתי מהתוכנית, הבנתי כמה זה עשה לי טוב עם המשפחה, עם שילת, עם הגרושה שלי ועם הגבר שאני חי איתו. הבנתי שדניאל הוא הגבר להתמסד איתו ולעשות איתו ילדים. למרות שהיו לי מערכות יחסים ארוכות קודם, היום אני מתעורר בכל בוקר לצד גבר שאיתו אני רוצה לבנות את החיים שלי". 

 

ויכול להכיל אותך.

"לא קל להכיל אותי. אני דומיננטי ולועסת ראשים. כבר שעה שאני אוכלת לך את הראס, אז תחשוב מה זה להיות איתי 24 שעות ביממה? מישהו כמוני, הייתי חונקת אחרי ארבע דקות". 
"כשיצאתי מהתוכנית, הבנתי כמה זה עשה לי טוב עם המשפחה, עם שילת, עם הגרושה שלי ועם הגבר שאני חי איתו. הבנתי שדניאל הוא הגבר להתמסד איתו ולעשות איתו ילדים. למרות שהיו לי מערכות יחסים ארוכות קודם, היום אני מתעורר בכל בוקר לצד גבר שאיתו אני רוצה לבנות את החיים שלי"

 

למה בעצם יצאת שבועיים לפני הגמר? זה כמו לפרוש בריצת מרתון בקילומטר ה-40. 

"הרגשתי שאני מאבדת את עצמי וגם לא הייתי זוכה, למרות שכולם אמרו לי שהייתי מגיע לגמר, כי לא העמידו אותי להדחה אף פעם".

 

אולי אתה פשוט לא יודע להפסיד.

"ברור שאני לא יודע להפסיד! לא יכולתי לראות את עצמי יושב עם חמישה אנשים ומתמודד על פרס. גם אם הייתי מגיע לגמר והיינו שניים אחרונים, זהבה ואני, הייתי פורש ונותן לה לזכות, כי מגיע לה". 


עכשיו הוא מתעל את הפרסום לעסק. עם יציאתו מבית "האח הגדול", הקים את הקו "קונטנטו אונליין" שבו הוא משווק פריטי קז'ואל לצד פריטי ערב במחירים נגישים. הוא עצמו לא יודה כי מדובר באסטרטגיה מכוונת, אבל בשוק האופנה המנומנם והמקרטע בישראל – פרסום הוא משאב שמעצבים רבים משוועים לו. בטח בפריים טיים. לאחר שסגר את קו הערב של בית האופנה, שנמכר ביחידות בודדות, בימים אלו הוא משיק קולקציית ערב במאות יחידות לדגם ובמחירים נגישים של עד 1,300 שקל. קונטנטו להמונים, אם תרצו. 

עוד ב-בגדים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.