חיפוש

דמיון מודרך - תערוכת יחיד חדשה של שי אזולאי

בתערוכתו החדשה "דמיון מודרך", לוקח אותנו האמן שי אזולאי בכנות וברגישות שובת לב למחוזות הדימיון. רונה פרלמן ביקרה בתערוכה והתרשמה

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

אפתח בגילוי נאות. שי אזולאי היה מורה שלי בבית ספר לאמנות, מסוג המורים שזוכים להם פעם אחת בחיים. שי פועל כאי בעולם האמנות. ללא קשר לטרנדים, פוליטיקות ונורמות. הוא פועל מתוך אהבה טהורה לציור. דבר שנדיר למצוא בימינו. לכן בעת התבוננותי בתערוכה התקשיתי להפריד בין הערכתי לאדם לבין הערכתי לעבודותיו. שכן הצייר והציור היינו הך הם. אחד מהווה שלוחה של השני וכמעט בלתי אפשרי להפרידם.

בשנה שעברה הציג אזולאי ביריד אמנות בטוקיו, שהיה להצלחה מסחררת. דבר שיכול להיות מסוכן לאמן, כיוון שהוא הופך להיות נתון לגחמות השוק. מתוך הצורך להתחדש, ולהיות נאמן לעצמו סגר עצמו בסטודיו למשך כשנה והתערוכה "דמיון מודרך" היא התוצאה המוצגת לפנינו.

ברגישות וכנות שובת לב, כמעט ילדית, מכניס אזולאי את הצופה לעולמו הפנימי. עולם רווי דימויים הלקוחים מכל העולמות – הגשמי והרוחני אשר משולבים יחד כמתוך דמיון.

הצבע הוא שחקן ראשי בעבודותיו. בעבודה "חלזונות" שני משטחי צבע רחבים  -פועלים על הצופה, באותו אופן שמוזיקה פועלת על הנפש. באופן בלתי אמצעי, חודר ישר לבטן.

חלזונות 2013, שמן על בד, קנבס 189 על 168 ס"מ חלזונות 2013, שמן על בד, קנבס 189 על 168 ס"מ

הנרטיב הוא שחקן המשנה (לעניות דעתי), או שמא ההפך הוא הנכון. כל ציור מספר סיפור ללא התחלה אמצע או סוף. בציור "נחישות", שוב על גבי שני משטחי צבע יחידים, צועד לו אדם זערורי ביחס לרקע. פוסע כשם הציור בנחישות אל עבר מטרה בלתי ידועה לו או לצופה. בתוך המדבר האינסופי (אזכור לסדרת המדבר אשר הוצגה במוזיאון תל אביב) אינו מאבד אמונה בדרך.

640_DM_4

בסדרה של קנווסים צרים, שעונים על קיר הגלריה, דוחס אזולאי את דמויותיו. כמו מחכים לתורם להכנס לציור. אך בו בעת הם אוצרים בחובם את כל הדרוש – אובייקט וסביבה. מזוקקים לכדי המינימום ההכרחי, צפופים בתוך מסגרתם.

640_DM_2

 גלריה עינגע לאמנות עכשווית  בר יוחאי 7 תל אביב 20.3.14 - 17.5.14 שעות פתיחה: שלישי-חמישי 11:00-18:00 שישי 11:00-14:00 שבת 11:00-14:00

artis / shay azoulay from inga gallery on Vimeo.
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.