חיפוש

דואגים לעתיד הילדים

בחודש נובמבר 2016 השיק משרד האוצר מכשיר חיסכון חדש בשם "קופת גמל להשקעה". מה הם היתרונות והחסרונות ואיך כל זה קשור לקצבת הילדים שלכם?

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

עושים קופה

משרד האוצר מעודד את הציבור לחסוך באמצעות קופת הגמל החדשה ומעניק לשם כך הטבות מיסוי משמעותיות. כמו כן, הקופה מאפשרת נזילות מלאה של הכספים, היא מנוהלת בדמי ניהול נמוכים ללא מינימום נדרש להפקדה ואפשר לקחת ממנה הלוואה בתנאים מצוינים. בואו להכיר אותה מקרוב. בחודש נובמבר 2016 השיק משרד האוצר מכשיר חיסכון חדש בשם "קופת גמל להשקעה". בניגוד לקופות גמל רגילות, גמל להשקעה מיועדת למי שרוצה לחסוך כספים לטווח זמן קצר ובינוני. בכך הופכת הקופה החדשה לאלטרנטיבה ליתר מוצרי החיסכון הקיימים בשוק. היא משתלמת יותר בהשוואה לפיקדונות בבנקים, מניבה תשואה גבוהה יותר מפוליסות חיסכון ואינה מונעת משיכת כספים בכל עת.

יתרונות מיסוי

כדאי להכיר את קופת הגמל החדשה בעיקר בגלל היתרון שלה מבחינת מיסוי. משרד האוצר בחר לעודד חוסכים לשמור את הכספים בקופה עד גיל פרישה באמצעות הטבת מס משמעותית. לפי ההטבה הזו, חוסך שיבחר להשאיר את הכספים רק בהגיעו לגיל פרישה וכקצבה חודשית, יהיה זכאי לפטור ממס רווח הון על כל הרווחים שהשיגה עבורו הקופה לכל אורך השנים. זו הטבת מס שיכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים ולהבטיח רמת חיים גבוהה לגברים ונשים גם הרבה אחרי היציאה ממעגל העבודה.

נזילות מלאה – עם דמי ניהול נמוכים

קופת הגמל החדשה לחיסכון היא למעשה בין האמצעים היחידים שמאפשרים לחסוך ליהנות מצד אחד מנזילות מלאה של הכספים, אך מצד שני לשאת בדמי ניהול נמוכים. משרד האוצר מפעיל פיקוח על דמי הניהול וקובע מקסימום מסוים בחוק. המשמעות היא שניתן להצטרף לקופה בדמי ניהול נמוכים וללא מינימום הפקדה. כמובן שהנזילות המלאה באה על חשבון ניצול הטבת המס של הקופה החדשה. מנגד, אפשר לקחת ממנה הלוואה בתנאים מצוינים ועדיין לשמור על הרלוונטיות של ההטבה בגיל הפרישה. הלוואה על חשבון קופות גמל ניתנת על ידי בתי ההשקעות והגופים שמנהלים אותן. התנאים המצוינים של ההלוואה הם תוצאה של שימוש בקופת הגמל כערובה להחזר החוב מצד הלקוח, והפערים לעומת הלוואות רגילות מהבנק עשויים להגיע לעשרות אחוזים.

גם לילדים שלכם מגיע חיסכון

כדאי לכם להכיר את קופת הגמל החדשה כי היא משמשת כברירת המחדל במסלול חיסכון לכל ילד. החל מינואר 2017 מפקיד משרד האוצר 50 שקל מדי חודש לטובת הילדים שלכם, ואתם יכולים להפקיד עוד 50 שקל על חשבון קצבת הילדים. הכספים האלה מצטברים בקופות הגמל להשקעה, אלא אם תחליטו להעביר אותם לחיסכון בבנק. מלבד ההפקדות, הילד שלכם יקבל מענק בסך 500 שקל בהגיעו לגיל 18. בגיל הזה הוא גם יוכל לפדות את החיסכון, או להחליט להמשיך איתו עד גיל 21 ובו לקבל עוד 500 שקל.

עוד ב-לחסוך כסף:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.