חיפוש

מה הגיל הנכון לגמילה מחיתולים?

התשובה הפשוטה, הנכונה והקלה לשאלה מתי לגמול את הילד מחיתולים בכלל לא קשורה לגיל שלו – אלא לרצון ולקצב ההתפתחות האישי. אז לאיזה סימנים כדאי לשים לב והאם יש משמעות לעונות השנה? הנה כל הפרטים

X
כל הסיפור
קנו עכשיו
חוות דעת גולשים

הורים לילדים להוטים לפעמים לגמול אותם משימוש בחיתולים. מבחינת ההורים, החיתולים כרוכים בטרחה, בהוצאה כספית לא מבוטלת ולעיתים גם בתלות ובפגיעה באיכות החיים. מצד שני, עד גיל מסוים אין להורים שום ברירה כי הם חייבים להשתמש בסוג של חיתולים על מנת לספוג את הצרכים. לפיכך, שאלת מיליון הדולר היא מתי לגמול את הילדים מחיתולים ואיך לעשות את זה.

 

התשובה היחידה שנכונה לשאלה מתי לגמול את הילדים מחיתולים לא קשורה לגיל: בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין ולא יהיה גיל אחיד שבו כל הילדים יכולים ביום בהיר אחד להפסיק להשתמש בחיתולים. יתרה על כך, כל ילד הוא עולם ומלואו וקצב ההתפתחות אינדיבידואלי לחלוטין. לכן ילדים באותה משפחה או אפילו אחים נגמלים מחיתולים בגילאים אחרים, וזה עוד לפני שבודקים מה קורה בגנים. 

 

כך תדעו שהילד מוכן לגמילה

הורים שמנסים לגמול את הילד מחיתולים לפני שהוא מוכן לזה צפויים לנחול כישלון חרוץ. זה לא רק מאמץ מיותר, סיזיפי ומתסכל, אלא גם מתכון לפגיעה באיכות החיים ובתחושת הביטחון והדימוי העצמי של הילד. מנגד, הורים שקשובים לילד ושומרים על סבלנות יכולים לזהות את הרגע הנכון שבו אפשר להתחיל את תהליך הגמילה.

 

הגמילה מחיתולים חייבת להתחיל רק כאשר הילד מוכן לכך וכשהוא מראה סימנים. זה נכון שאצל רוב הילדים הסימנים לצורך מגמילה מתחילים להופיע בגיל שנתיים-שנתיים וחצי, אך אין שום פסול בגמילה מאוחרת או כמובן מוקדמת יותר. למעשה, התפקיד של ההורים בתהליך הגמילה חשוב יותר מאשר התפקיד של התינוק כי הם אלו שאמורים לזהות את הסימנים שעולים על פני השטח.

 

ילד מוכן לגמילה כאשר הוא מתחיל להתעניין בשירותים ולשאול את ההורים מה הם עושים שם. במקביל, אפשר לדעת שהילד מוכן כאשר הוא מדבר על הצרכים שלו, על איברי המין ועל חוסר נוחות עם חיתול מלא בפיפי או קקי. בכל אחד מהמקרים האלה, מה שצריך לעשות הוא להסביר לילד על הביקור בשירותים ולהראות לו דוגמא אישית במקום מבוכה. 

 

באיזה עונה כדאי להתחיל?

עוד טעות נפוצה היא לחשוב שאפשר לתכנן את תהליך הגמילה כך שהוא יהיה יעיל יותר בקיץ לעומת החורף. גם כאן המצב האידיאלי הוא לגמול את הילד מחיתולים כאשר הטמפרטורות עולות וזאת על מנת לאפשר לו להסתובב בבית משוחרר, אבל זה לא תמיד אפשרי. 

 

אם רוצים להשיג תוצאות, אפשר להתחיל את תהליך הגמילה בכל עונה ולבצע את ההתאמות הנדרשות. הכי חשוב שהילד ירגיש בנוח ושהגמילה תהיה נעימה לכולם. 

עוד ב-להיות הורים:
הפרטים שלי
הרשמה והתחברות:
לקוח חדש
לקוח רשום בויטרינה
או באמצעות:
שכחתי סיסמא
הרשמה לניוזלטר
תחומי עניין
פרסום בויטרינה

בעלי עסקים, מנהלי פרסום, יזמים ומקדמי אתרים - יש לכם מוצר או שירות חדש ומעניין? שימו אותו בויטרינה! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תודה! הטופס התקבל בהצלחה.
צור קשר
תודה! הטופס התקבל בהצלחה.